Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A folsavat miért kell elkezden...

A folsavat miért kell elkezdeni szedni még a terhesség előtt? A méhhel csinál valamit?

Figyelt kérdés
2008. máj. 26. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
segít "kikerülni" a nyitott hátgerinccel való születe´st.Ès a többi rendellenesse´get.
2008. máj. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az, hogy a folsav felhalmozódjon az anya szervezetében, mert alapjáraton napi szinten nem fogyasztunk annyi folsavat, amire a babának és az anyukának is szüksége lenne. A folsav pedig a nyitott hátgerinc és különböző idegi rendellenességek megelőzésére van. Ezek a rendellenességek a megtermékenyítés utáni 2. héten tudnak kialakulni, és akkor a legtöbb kismama még nem is tud a kicsiről. Ezért fontos, hogyha tervezett a baba, erre felkészüljön az anyuka.
2008. máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az elottem szolonak!

En is szedtem a doki ajanlasara a terhesseg elott 2 honappal,dehat a 2. honap utan meg nem jott ossze a baba es abba hagytam,de mar kovetkezo honapban ismet szedtem,mert + lett a tesztem.Elvegre az Elevit is ezert lett kitalalva csak az fel van turbozva meg 1 kis vitaminnal is.Sajnos en nem birtam szedni az Elevitet,mert rosszul voltam tole!

Gondolom babat szeretnel es azert erdekel a tema.Sok sikert!

11 hetes es 3 napos pocaklakos kismami

2008. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

KÖSZI A VÁLASZOKAT...

IGEN BABÁT SZERETNÉNK MÁR 7 HÓNAPJA

2008. máj. 26. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!