Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a terhes vitamin...

Mit gondoltok a terhes vitaminról? Híztatok-e tőle? Elég-e helyette csak folsavat szedni? Mennyivel a terhesség előtt érdemes elkezdeni szedni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak folsavat szedtem az első 12 hétben. Jó volt a vérképem, igy az orvos nem javasolta, hogy kellene vitamint is szedni. Aztán a 30. hét körül már gyengült a vérképem, akkor felirt Elevitet, hogy most már jó lenne, ha szedném, hogy ne fogyjon ki belőlem minden a végére. Viszont igy jó volt, mert nem volt szorulásom (pár napig próbáltam az elején, de szörnyű gondjaim voltak...), viszont amikor a végén szedtem, úgy látszik már tényleg szüksége volt rá a szervezetemnek, mert akkor már nem volt ilyen bajom!! A kisfiam makk egészséges még mindig, 9 hónapos múlt.
2010. jan. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Egyszem vitamintól ami akkorra mint a körmöd? Nem, csak ha a vitaminra hivatkozva, neki állsz zabálni. Egyébként elég a folsav megha rossz a vérképed esetleg vas (de igazándiból ez okozza a szorulást és a jó étvágyat is)
2010. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a teherbeesés előtt csak folsavat szedtem, aztán mikor biztos lett, hogy jön a baba, akkor elkezdtem a Gravidát. Félidőig semmit sem híztam, és akkor abbahagytam a vitamin szedését. Érdekes, hogy a terhesség második felében rendesen felszedtem a kilókat, pedig akkor már nem szedtem semmit.

Teherbesés előtt 1 hónappal érdemes elkezdeni a folsavat, de az sem baj, ha 3 hónap.

2010. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolj bele józan ésszel: vitamintól nem lehet meghízni.


Hízni akkor fogsz, ha több kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz.


A terhesvitamin csak jót tehet neked, hiszen a kismamák kb 90%-a vitaminhiányban szenved - amit a vérképükön legtöbbször nem is látni, hiszen nem szűrik a vérüket vitaminokra. Egy átlagos vérvételből senki nem fogja tudni neked megmondani, hogy elég B-vitamint, C-vitamint, D-vitamint stb eszel-e, és elegendő cinket, jódot stb. Míg ha rászánod a pénzt a terhesvitaminra, akkor gondosan összeállított vitaminkomplexet kapsz, amiben MINDKETTŐTÖKNEK elegendő vitamin, ásványi anyag és nyomelem van, annyi, amennyit egészséges táplálkozással soha nem tudnál bevinni a szervezetedbe.


26h km

2010. jan. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi 3 hónapja próbálkoztunk, mikor elkezdtem szedni a Gravidát és a folsavat. Még abban a hónapban babás lettem és semmit nem híztam töle.
2010. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha terhes leszel, akkor mindenképp fogsz hízni.De ne izgulj, általában a szoptatáskor leadják a nők a plusz kilókat, mert a szoptatás sok kalóriát vesz el a kismamától.Bár én még nem voltam terhes ( csak tervezem), én el tudom képzelni, hogy lehet hízni a magzatvédőtől.Mert tele van B vitaminnal is, ami többek között, nagyon megnöveli az étvégyat.Nem a vitamintól hízol, hanem az étvágynövelő hatásától.De én úgy gondolom, hogy engem nem fog érdekelni az sem,ha olyan leszek mint léggömb, csak jönne már a baba!
2010. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!