Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség, ti mit tennétek,...

Segítség, ti mit tennétek, megtartanátok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 3 éve vagyok együtt a párommal.

Fogamzásgátló mellett terhes lettem, 2 szemet kihagytam. 7 éve szedem a gyógyszert, ez idő alatt volt már hogy kihagytam pár szemet, és nem lett semmi, így most se gyanakodtam, de nem jött meg, teszteltem és pozitív lett.

A párom még nem tudja, félek mit szólna, mert ő ezt későbbre tervezte, viszont ha már így alakult én szeretném megtartani.

Jelenleg külön élünk. Nekem van egy lakásom, ami még nincs teljesen berendezve, így félig ott lakok, félig anyukámnál.

Anyukám a kezdettől ellenzi a kapcsolatunkat, mert előtte egy olyan valakivel jártam aki neki szimpatikusabb volt. Ráadásul szerinte csak orvos lehet a férjem... Azt monda édesanyám, hogyha terhes lennék "kinyírna" és utálná az unokáját... ez engem nagyon megbántott. De még senki sem tudja, hogy terhes vagyok csak én.

Nekem még nincs munkahelyem, a párom havi 120-at keres. Nem tudom, hogy ez elég lenne-e nekünk a megélhetésre. A lakásomban a rezsi 40-50ből jön ki havonta.

Szeretném megtartani, de sajnos ha a párom ebben nem támogat, akkor nincs mit tenni:(

Anyukámnak pedig csak a 12 hét után mondanám el, persze tudom hogy jól le fog ordatíni és össze fog velem veszni:( Nagyon ellenséges e téren. Szerinte akinek nincs 2-3 diplomája az nem is ember, ezért is utálja a páromat.

Ti mit tennétek a helyemben, feltéve ha a párom is támogatna?


2009. aug. 13. 10:30
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod kedves utolsó. Teljesen igazad van.

Jól ismerem anyukámat és ő azt mondaná, hogy vetessem el, én pedig mondanám erre, hogy nem, neki meg az lenne a válasza, hogy akkor többet ne számítsak rá semmiben sem. Sajnos:(

Ezért is várok a 12 hétig.

2009. aug. 13. 11:52
 12/22 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés hozzád utolsó:)

Végülis elálltatok a gyerekvállalástól édesanyád tanácsai után? Vagy február óta azért próbálkozotk?

2009. aug. 13. 11:53
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Február óta próbálkozunk.

De 15év után egy hete megértettem édesanyámat, és már ő is megért.

Beszélj vele.

Akármit is mond, akkor is te döntessz!

De jobb, ha az elején letudjátok a vitát, a haragot, így a kezdetektől melletetek állhat.

Még mindig hiszem, hogy csak dühébe bántana.

2009. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha azt szeretnéd tartsd meg nyugodtan a babát. A havi 120 ezer bőven elég. Lehet hogy nem valami nagy lábon fogtok élni de hidd el megéri ha majd a kezedbe fogod. Munkát is hamarosan találni fogsz és minden rendben lesz. Anyukádnak meg csak a szája jár. Hidd el ha meglátja az ultrahang képet egyből másképp fog reagálni. Én is majdnem anya lettem pedig 18 vagyok de sajnos meghalt a babám. Nálunk is a párom dolgozik és mégis megtartottuk volna. Ha akaratod ellenére elveteted soha nem fogsz megbocsájtani magadnak.
2009. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Részvétem:(

Én egyfolytában attól félek, hogy mi van ha elvetélek. Bár nem volt tervezve a baba, de mostmár mindneképp szeretném!

2009. aug. 13. 13:05
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

TARTSD MEG A BABÁT!!!

37 hetes, 21 éves Kismama

2009. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm szépen a rész vétet. Ne gondolj a vetélésre mert nem tesz jót. Nyugi minden rendben lesz.
2009. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd meg a babát, ennek szerintem így kellett történnie. Ha már 3 éve együtt vagytok a pároddal akkor az már jelent valamit. Ha ő is támogat akkor már nem vagy egyedül.

Majd írt le, hogy reagált a párod. Kíváncsi vagyok.

2009. aug. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első válaszoló vagyok.Elnézésedet kérem,valahogy kimaradt az a mondat,hogy nincsen munkád,mert a babádra és a problémádra koncentráltam!Ne haragudj!

Azért leirom,hogy mi 4 gyerekkel 180ezer forintból kell,hogy megéljünk,és nekem sose volt gyedem,mert az első babával voltam 6.hónapos terhes és a munkáltatóm majd 10évi munkaviszony után egyszercsak megszüntette a munkakörömet és kidobott munkanélkülinek.Nem vagyunk a legszegényebb sorsú család,mert kenyerünk mindig volt,de azonkivül sok mindenről lemondunk,hogy a gyerekeknek azért ne kelljen sok mindenről lemondani,de előfordult már olyan is,hogy télicipőre nem tellett.Ennek ellenére a ti helyzetetek jobb lesz,úgyhogy mindenképpen tartsd meg a babát!

Kitartás ehhez az egészhez!

2009. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha a parádot szereted és megbízol benne és mindenben támogat akkor teljsen megnyugodhatsz, mert áll melletted legalább egy valaki aki mindig ott lesz!:) Meg gondolom vannak barátok, barátnők akik szintén fognak segíteni neked. Anyukád meg lehet egy kicsit morcos lesz, de hidd el ez elmúlik nála is. ;) Ha felvagy készülve rá akkor mindent bele.:) És szerintem 120 ezer elég. Engem anyukám világ életébe egyedül nevelt és volt mikor évekent keresztül havi 30-40 ezerből éltünk. De itt vagyok és ő is mondta, h nem tudná mit kezdene nélkülem. Szóval ha ne agy isten egyedül maradnál akkor is ott lesz melletted a kicsikéd és ő mindig úgy fogad el ahogy és amilyen vagy.:) És hidd el, hogy büszke lesz rád..:)
2010. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!