Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség, ti mit tennétek,...

Segítség, ti mit tennétek, megtartanátok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 3 éve vagyok együtt a párommal.

Fogamzásgátló mellett terhes lettem, 2 szemet kihagytam. 7 éve szedem a gyógyszert, ez idő alatt volt már hogy kihagytam pár szemet, és nem lett semmi, így most se gyanakodtam, de nem jött meg, teszteltem és pozitív lett.

A párom még nem tudja, félek mit szólna, mert ő ezt későbbre tervezte, viszont ha már így alakult én szeretném megtartani.

Jelenleg külön élünk. Nekem van egy lakásom, ami még nincs teljesen berendezve, így félig ott lakok, félig anyukámnál.

Anyukám a kezdettől ellenzi a kapcsolatunkat, mert előtte egy olyan valakivel jártam aki neki szimpatikusabb volt. Ráadásul szerinte csak orvos lehet a férjem... Azt monda édesanyám, hogyha terhes lennék "kinyírna" és utálná az unokáját... ez engem nagyon megbántott. De még senki sem tudja, hogy terhes vagyok csak én.

Nekem még nincs munkahelyem, a párom havi 120-at keres. Nem tudom, hogy ez elég lenne-e nekünk a megélhetésre. A lakásomban a rezsi 40-50ből jön ki havonta.

Szeretném megtartani, de sajnos ha a párom ebben nem támogat, akkor nincs mit tenni:(

Anyukámnak pedig csak a 12 hét után mondanám el, persze tudom hogy jól le fog ordatíni és össze fog velem veszni:( Nagyon ellenséges e téren. Szerinte akinek nincs 2-3 diplomája az nem is ember, ezért is utálja a páromat.

Ti mit tennétek a helyemben, feltéve ha a párom is támogatna?


2009. aug. 13. 10:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Hát ennyi idősen már biztos megtartanám a kicsit!Van lakásod,nem számit,ha nincsen teljesen berendezve,majd idővel.Gondolom van állásod!Anyukáddal meg ne törődj,majd megszereti az unokáját,ha nem hát az meg az ő baja és egy életre megbánja még,hogy igy beszélt veled!

A döntés egyedül a te kezedben van!Mások véleményére meg ne hallgass!Ha a baba mellett döntessz,biztos sose fogod megbánni!!!:))))Gratulálok a kicsihez!!!

2009. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Félreolvastad, pont az írtam, hogy még nincs munkahelyem, mert most fejeztem be az egyetemet és még nem találtam munkát. Ezért is félek, hogy hogy fogunk a párom fizetéséből kijönni.
2009. aug. 13. 10:37
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Én leordítanám az anyámat, hogy az én életemet nem ő éli, hanem én, és hogy térjen már észre, az emberséget nem a diplomával osztogatják, neki pl nem sok jutott...


120 ezer nem sok a megélhetésre, de valamennyit a gyerek után is adnak, ami fedez néhány szükségletet. ha együtt éltek, kettőtöknek kevesebb a reszi, mint neked most egyedül. Turkálóban remek babaholmikat kapni potom áron, és mi is felnőttünk pamutpelenkában, eldobható nélkül.


Speciel én nagyon abortuszellenes vagyok, válsághelyzet miatt nem vetetném el, inkább örökbe adnám (már ha le bírnék róla mondani egyáltalán). De a gyerekkel szemben ez a leghumánusabb mód: mindenképpen jobb neki, ha nem megöli az édesanyja, hanem szerető családot biztosít neki, és esélyt az életre.

2009. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Semmiképp sem adnám örökbe, nem tudnám megtenni. Én nagyon szeretném.

Hát igen anyukámmal bajok vannak, sok mindnekit úgy elítél, hogy nem is ismeri. A párommal tegyük hozzá nem beszélgetett soha!

2009. aug. 13. 10:41
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én beleszólni nem tudok, nem akarok, hogy megtartsad-e, ezt neked kell megbeszélni a pároddal.


Viszont amiben tudok segíteni, hogy ha gyorsan elhelyezkedsz ( :D ), akkor a felsőfokú tanulmányok 180 nap erejéig beleszámítanak a tgyás, gyed 365 napjába, vagyis nem reménytelen, hogy kapjál tgyás-t, gyed-et.

Ami mindenképpen jár: családi pótlék, ha nem házasodtok össze és nincs más bejelentve a te lakcímedre, akkor egyedülállónak minősülsz és akkor emelt, 13700 Ft a csp.

Szintén ha egyedül vagy a picivel, akkor bőven, ha a pároddal, akkor mérsékelten, de jár gázártámogatás.

Tudom, kevés, de ha nincs munkaviszonyod, jár a gyes (nettó: 27eFt).

Egyedülállóként az önkormányzat is szokott segíteni.


Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy nők ezrei nevelik fel egyedül, egy keresetből a gyereküket, nehéz, ezt senki nem vitatja, de nem lehetetlen!

2009. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Ezek szerint a családi pótlék és a gyes összegéből kijönne a lakás fenntartása, a párom fizetése pedig maradna hármónkra. Szűkösen, de megélnénk. Remélem a párom is támogatni fog, ha megtudja a hírt, egyedül sajnos nem tudnám ezt bevállalni, főleg, hogy édesanyám sem támogat:(
2009. aug. 13. 10:50
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is elég rossz anya jutott! De pont ez nekünk a "jó" hogy mi tudjuk, milyenek nem akarunk lenni! Én a helyedben megpróbálnék villámgyorsan valamilyen munkát keresni! Törvény írja elő, nem vagy a munkáltatót köteles tájékoztatni hogy terhes vagy! Ha nem akarsz egy vállalkozóval kitolni, menj el valami multi céghez. Pl. valami ruha vagy cipő üzlet. Pár hónap múlva pedig ha te viszel igazolást a terhességről, már NEM bocsájthat el a munkaadó. Ha nem, fizetsd alanyi jogon a tb-t és minden rendben lesz.

Ami a legfontosabb! A döntés a TE kezedben van! De ezt joga van tudni a párodnak is! Ez a döntés mindkettőtök életét megváltoztatja, akár együtt, akár külön tovább. Ha a párod nem akarja kivenni a részét, arra azért kérd hogy a babát vegye a nevére. (Ezáltal jogosan kérhetsz tőle gyerektartást) Ez így tisztességes. De ezt csak NEKED súgom!

Neked most az a legfontosabb hogy megbeszéljétek nyugodtan, őszintén a dolgokat, az életeteket. Ha megvan a döntés, utána jöhet az anyagi téma.

Anyukáddal NE törődj, max állítsd kész tények elé. Mondd meg neki, nem a véleményére vagy kiváncsi, te csak a tényeket akartad tudatni vele és kész! Neked és a babának rengeteg nyugalomra van szükség, ha nem tud veled felnőtt emberként viselkedni, ne tedd ki magad napi feszültségnek, inkább kerüld majd valahogy alakulni fog.

Csak te, a párod és a baba a legfontosabb! Egy új család...

Írj ha van valami!!! Várjuk! De a döntés a TE kezedben van!

2009. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Egész nyáron próbáltam munkát keresni, számtalan e-mailt írtam, küldtem csomó helyre az önéletrajzomat, de semmi. Ráadásul eladói végzettségem is van:(

Egyedül egy helyre kerestek, de az szerződés nélkül lett volna, így abból nem kértem. Azóta semmi, pedig próbálkozok:(

2009. aug. 13. 11:03
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A diplomáddal próbáltál elhelyezkedni, nem?

Egyik barátnőmnek két diplomája van (bölcsész), az istennek sem sikerült munkát találnia. A diplomájával nem kellett, mert nincs gyakorlata, a többi munkához meg túlképzett. Amikor "elfelejtette" beírni, egyből lett munkája. Igaz nem a diplomájának megfelelő, de így legalább van munkahelye, van biztosítása, van jövedelme és normálisan ráér a végzettségének megfelelő munkát találni, addig sem hal éhen.


Ha van eladói végzettséged, akkor nyert ügyed van, gyakorlatilag nincs olyan áruházlánc (pl. spar, tesco) ahol ne keresnének folyamatosan munkatársat. Tudom, nem álmaid állása, de ha br. 90eFt be vagy jelentve, akkor már nem fogsz éhen halni a tgyás és gyed összegéből.

2009. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én édesanyám is így állt hozzá, mikor februárba kijelentettük, hogy babát szeretnénk. Édesanyámnak is az volt mindig a fixa ideálja, hogy nekem csak orvos, de legalábbis öltönyös-diplomás fazon lehet a férjem.

Nem az lett:-)

Egy hosszú hajú, "rocker srác" lett, érettségivel. Anyu megszerette kb. 5 év alatt.


Ne anyukádat hibáztasd a buta kijelentéséért. Nem úgy gondolja! Éppen most, fél év után egy 4 órás beszélgetés közben jöttem rá miért akart nekem olyan férjet, és miért is nem szeretne még unokát.

Anyukámnak nagyon nehéz dolga volt velem, egyedül nevelt fel, és most válik a második férjétől: szar élethelyzetben van, és úgy érzi, ha most születne unokája, akkor még nem tudna annyit velünk lenni, és annyit segíteni, mint amennyit szerinte egy jó nagymama.

Ő még élethelyzete, és érettsége szerint nem alkalmas nagymamának. (Ő mondta el)

És mivel fiatalok vagyunk még, és bár megalapozott a jövőnk, lehetne megalapozottabb. (24éves vagyok,van munkánk kb. havi 230 a nettónk együtt, van lakásunk, hitelre, autónk hitelre, a-hitelünk)

Szóval szerinte még szórakozhatnánk, érhetnénk a feladatra, erősödhetnénk anyagilag.

Nem szeretné, hogy a legnagyobb fájdalmat, és csalódást átéljük: hogy nem tudunk mindent (érzelmileg, anyagilag) megadni a világ legfontosabb emberének, a gyermekünknek.


Szóval meg kell értenünk, hogy édesanyáink nem gonosz, goromba némberek, akik fiatal, éretlen, kis csitrinek tartanak minket, hanem nagy élettapasztalattal rendelkező, féltő, szerető, előrelátó idősebb nők.


Szóval biztos, hogy megérti, hogy mit érzel, mert nagyon szeret téged, és jót akar.

Én nincs az az isten, hogy elvetetném.

Ő sem fogja ezt várni.

Beszélj vele mielőbb őszintén.

A párod nem tudom, hogy reagál, de ha nem akarja, az sem azt jelenti, hogy el kéne dobnod magadtól a gyermeked egy férfiért.

Szerintem a legjobb tanácsot-akármilyen stílusban, és módon- de édesanyád tudja neked megadni.

Hallgasd meg!

Viseld el az összes csúnyaságot, amit dühébe hozzád vág----nem dühös lesz, csak félt!

Ő ismer a világon a legjobban.


Remélem tudtam segíteni, és remélem hiszel nekem.

2009. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!