Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdhetjük a próbálkozás...

Mikor kezdhetjük a próbálkozást babaügyben?

Figyelt kérdés

Kedves kommentelők! 31 éves nő vagyok, 8 évig szedtem Femodem fogamzásgátlót, most hagytam abba (3 hete). Mennyi idő múlva célszerű megpróbálni teherbe esni? Ha hamarabb besikerül, a babának lehet baja?

Köszönöm szépen!


2009. aug. 12. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Azt mondják, az első ciklust mindenképpen meg kell várni, de igazán 3-6 hónap az optimális, mert addig biztosan kiürül a szervezetből. A mai fogamzásgátlók már elég kis hormontartalmúak, ezért elvileg akkor sem esik baja a babának, ha bogyó mellett sikeredik be, tehát ez csak rajtatok múlik. Tudom, hogy ha a szándék megvan, akkor nehéz várni, de én a helyedben megvárnék még 2-3 vérzést, hogy rendbejöjjön a szervezetem, és ne kelljen ennyi változást ilyen rövid idő alatt elviselnie.

Sok sikert!!! :)

2009. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

30éves koromig Diane 35 szedtem, ami "erősnek" számít, én 3 ciklust vártam meg, nekem az első hónaptól rendszeres lett a mesim. Szóval inkább a rendszerességre kell figyelni, nekem a dokim ezt mondta, - ha nem rendszeres akkor is 3 hónap elég szerintem -ja és gyógyszer abbahagyása után kértem a háziorvostól beutalót, hasi uh, labor, minden oké volt, elkezdtem szedni az elevitet, az első hónapban, amikor nem védekeztünk, terhes is maradtam!!

Sok sikert és jó egészséget neked!

2009. aug. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gomdolj bele: elég egyetlen szem gyógyszert kihagyni ahhoz, hogy a peteérésed beinduljon, és teherbe ess. Az így fogant babák mind egészségesek.


Amint nem szeded a gyógyszert, nincs benned plusz hormon. Ez nem D vitamin, hogy elraktározódjon a szöveteidben. Nincs minek kiürülnie, ez valami téveszme.


Amihez idő kell: hpogy a szervezeted visszaálljon a régi kerékvágásba. lehet, hogy a peteérésed be sem indul azonnal, csak pár hónap múlva. Az első egy-két ciklusban lehet, hogy nem épül fel teljesen a méhnyálkahártya, és nehezebben ágyazódik be a babó.


De hogy a gyógyszer kiürüljön... Volt már itt egészségügyis, aki magából kikelve tiltakozott, hogy nem kell kiürülésre hónapokat várni, mert az megtörténik pár napon, maximum egy héten belül.

2009. aug. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, nagyon aranyosak vagytok! Most, hogy rászántam magam, már legszívesebben pár nap múlva babáznék, annyira vágyom rá:)))
2009. aug. 13. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!