Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 27 évesen nem késő még az...

27 évesen nem késő még az első gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 17. 18:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mindenki maga érzi ezt, illetve néha a sors eldönti.

Én 30 leszek a hónap végén, pont akkor lesz 5 hetes a kisfiam, aki első gyermek. A baráti körömben 28 alatt senki nem szült, így alakult az életünk.

Te érzed, hogy késő-e, szerintem 40 évesen is megfelelő lehet, mindenki maga dönti el ezt, esetleg egészségügyileg nehezebb, vagy komplikáltabb, de hidd el, megéri vállalni.

2008. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35 vagyok és tekintettel arra, hogy csak későn találtam meg az igazit, mi is most próbálkozunk babával. Ugyhogy nyugi:-)
2008. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
hát szerintem nemkéső. de már tényleg benne vagy a korban. már ideje lenne. de ha valakinek még nincs babája akkor még 40.éves sem késő szerintem . fő hogy legyen
2008. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én is csak most találtam meg az igazit egy válás után, 38 vagyok. Nem vagyok lekésve semmiről.Most próbálkozunk.
2008. máj. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én ugyan még csak 22 éves vagyok, szeptemberben lesz az esküvőm, de 25-26 éves koromnál előbb nem tervezek gyereket, hiszen meg kell teremteni a megfelelő egzisztenciát. A nagyokosok egyébként is azt mondják, hogy biológiai szempontból is a 25 év az ideális kor a gyerekvállalásra. Egy 31 éves barátnőm viszont meg van győződve róla, hogy elkésett a gyerekvállalással, és most görcsösen gyereket akar. Ő tudja...
2008. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

NEM!!!!! Az első gyermekemet 27, a másodikat 29 évesen szültem. Most a harmadik babánkat várjuk és már elmúltam 32 éves!

A legjobbakat!

2008. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
nem egy barátnőm van 31-32 éves, akiknek nincs még barátjuk sem épp, nemhogy férjük! De szeretnének gyereket4 akkor most mit csináljanak? Rohanjanak a spermabankba nehogy kicsússzanak az időből???nemááá...Aki meg 25-ig gyereket tud vállalni, az nagy mázlista,hogy megtalálta a megfelelő partnert, és az anyagi háttere is megvan, főleg ha egyetemet is végzett, és nem arra apellál, hogy majd egy érettségivel otthon lesz 9 évig gyesen 3 gyerekkel...aztán majd lesz valami...azaz egy jól kereső férj, aki eltartja...mert akkor inkább a 30 körüli szülés! nem véletlen, hogy kitolódott. Manapság már van célja a legtöbb nőnek, már ami a szakmát illeti. Na nem karrierizmus, csak legalább 1 diploma, meg olyan állás, amit szívesen végez később is.Ráadásul óriási különbség van abban, hogy hogyan gondolkodtam a huszas éveim elején, és hogyan most 31 évesen. Akkor csak hittem sokmindent...mára már meg is tapasztaltam.
2008. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszolóval tökéletesen egyetértek!! Az hogy a könyvek mit írnak az ideális korról az egy dolog és már ha csak nagyanyáinkra gondolunk, azóta is mennyit változott minden. Akkor gyakorlatilag szinte általános volt hogy tizenévesen szültek és senki nem lepődött meg ezen, ma ugyanakkor mindenki felhördül, ha 17-18 évesek gyereket vállalnak és természetesnek hat, hogy 30on túl vállalnak sokan gyermeket először.
2008. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bioszból tanultuk, h biológiailag 26 éves a legeslegideálisabb kor, szal nem h késő, hanem egyenesen a legjobb időben vagy! Sok sikert!:)
2009. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!