Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ismertek olyan nőt, akinek...

Ismertek olyan nőt, akinek abortusz után sikerült teherbe esnie, vagy olyat, akinek ezután soha többet nem lehetett gyermeke?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást mondanak, mást olvasok. Az orvosok is mind mást mondanak. Aki azt mondja, hogy lehet még babám annak meg nem hiszek, mert azt hiszem, csak vigasztalni akar.

22 évesen az öt-hat hetes(4 mmes volt az embrió...) szakíttattam meg, mert idióta voltam és gyáva, kérlek a gyilkos vagyok és meg sem érdemlem,hogy gyerekem legyen jellegű kommentárokkal ne rontsatok tovább a bűntudatomon... Nagyon szeretnék igazi tapasztalatokat hallani, olvasni.



2012. szept. 20. 15:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fogja tudni megmondani, hogy TE személy szerint eshetsz-e teherbe. Ma már viszonylag biztonságos az abortusz, nem olyan, mint régen volt. De előfordulhat meddőség.

Nekem van 2 barátnőm, mindkettőnek 2 abortusza volt, az egyik harmadszor is teherbe esett és egészséges gyereket szült, a másik nem próbálkozott még. De ez nem garancia arra, hogy a te méhed nem sértült.

Én azt javaslom, hogy most már ne rágd magad, mindenki hozhat rossz döntéseket. Te akkor így láttad jónak, mindegy, hogy igazad volt vagy sem. Bocsáss meg magadnak.

Amikor meg majd arra kerül a sor, hogy gyereket akarsz, koncentrálj arra, hogy minél egészségesebb legyen a tested és a lelked is. És ha mégsem jön össze a baba, akkor kezdj el parázni, ne most.

2012. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Sok nőt ismertem, aki abortusz után teherbe esett. Sőt, olyant is, aki évente kétszer is volt abortusza. Mégis mindig teherbe esett. Csak egy nő ismerősöm van, aki később nem esett teherbe.

A statisztikák szerint is csak minden ezredik abortusz vezet meddőséghez.

Gyilkosnak pedig ne tartsd magad. Inkább ne szülessen meg egy baba, mint nyomorogjon.

2012. szept. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Igen, magamat!:) Szerencsére simán teherbe estem az abortusz után!Ma már nem olyan drasztikus módszerekkel végzik a beavatkozást, mint régen, úgyhogy nagy valószínűséggel lehet még gyereked!

A sok idióta a hülye" gyilkos vagy, meg meg sem érdemled a gyereked szöveggel elmehet a .....! Azt csak te tudod és csakis rád tartozik, hogy annak idején miért hoztál meg egy ilyen nehéz döntést! Sok sikert a babához! :)

2012. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi sztorink: A páromnál is volt abortusz, 9 hetes volt a baba, sajnos elhalt a magzat, "kaparni" kellett :( Mondták, hogy fél évig ne is próbálkozzunk, mert tuti nem lesz, de egy hónapra rá megint teherbe esett a nejem, nemsokára 2 éves a gyermekünk.


Ne aggódj, lehet gyermeked még, kívánom, hogy ezúttal mentálisan is legyél kész rá....

2012. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
szia, igen ismerek ilyen nőt, magamat, a hugomat, a nővéremet, az anyámat, a barátnőimet. szinte olyat nem ismerek akinek ne lett volna. addig amíg Magyarországon nem tiltják be az abortuszt ne nevezd magad gyilkosnak. emberek vagyunk mi, én személy szerint nem akartam 18 évesen gyereket, se a hugom, se a nővérem. hibázunk, van ilyen. van egy lányom már 32 évesen szültem, a barátnőm is szült... semmi akadálya hogy ne legyél újra terhes majd akkor amikor itt lesz az ideje. ezt egyzserűen nem kell reklámozni és minden megy tovább, meglátod. a mostani terhesség m,egszakítás más sokkal jobb mint anno... nyugi
2012. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Személy szerint nem tudok tapasztalatot mondani de nem egy nővel találkoztam akinek volt abortusza és babája született utána, sőt olyannal is találkoztam akinek az abortusza után született meg a 3dik babája pedig nem most volt az abortusza.


A döntésed miatt ne aggódj. Biztos vagyok benne, hogy akkor te ott jó döntést hoztál, hiszen a saját helyzetedről csak te tudsz nyilatkozni és te látod azt.

Ne emészd magad, mert a későbbi meddőség legnagyobb része amikor fizikális okot nem találnak az a pszichés amikor egy ilyen traumát nem tudnak elengedni a nők.

2012. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem is volt abortuszom 20 évesen. Azóta 3 gyerekem van mind első alkalommal sikerült.

Sógornőmnek viszont 2 abortusza volt azóta sem sikerül teherbeesnie, azaz legutóbb sikerült de 9 hetesen elvetélt :(

2012. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is sikerült. Én sajnos elvetéltem a 9. héten, ez volt októberben. Decemberben ismét terhes lettem, most 5 hetes a kisfiam!

2012. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
az abortuzz de az eu kaparas mehtisztitas egy elhalt terhesseg utan veszelyel jarhat.Az ilyen beavatkozas utan elofodulhat az Asserman syndroma egy tunet nelkuli gyulladas a mehben amitol a mehfalak osszetapadnak ez a leggyakoribb oka az ab utani meddosegnek ill a regi mkdszernel a tagitas miatt kesobbi terhezsegben mehszaj gyengeseg lephet fel de ma mar gyogyszerrel vegyileg is tagitanak igy ez ritkan fordul elo Ha a mehet veletlenul atszurja a doki az szepen beforr evy 6het alatt. Ne aggodj lesz meg babad es gondoskodj egh megbizhato fog gatlasrol mert lelkileg nehezebb feldolgozni egy ab mint testileg .Sok sikert kivanok neked.
2012. szept. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Manapság igen ritkán fordul elő abortusz miatt meddőség. Persze van rá példa, de ritka.

Hallottam már olyan nőről is, aki 9!!!!! gyereket vetetett el. Tehát még 8 abortusz után is teherbe eset...


Azért ezen: "szia, igen ismerek ilyen nőt, magamat, a hugomat, a nővéremet, az anyámat, a barátnőimet. szinte olyat nem ismerek akinek ne lett volna. " kicsit ledöbbentem.

Elég szomorú dolog ez.

2012. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!