Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki szedett PreMenst tud...

Aki szedett PreMenst tud nekem segíteni?

Figyelt kérdés
2 hónapja szedem. Előtte mensi előtt görcsöltem fájt a mellem és szédültem 22-26 napos ciklusaim voltak és a menszim 2-3 napig tartott. 2 hónapja (mióta szedem) megszüntek ezek a tünetek első hónapban 27 napra jött meg 3 napig tartott a következőben 24 napra és 1,5 napos gyenge vérzés. Ezt mi okozza? Lehetek akár terhes vagy csak még jobban bekavarta a ciklusom?!

2012. szept. 11. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pár éve szedtem viszont már nem emlékszem rá,hogy nekem bekavarta volna a ciklusom de ezt találtam neten :)


Befolyásolja-e a menstruációs ciklust a PreMens?

A PMS előfordulásának hátterében gyakran a fokozott prolaktin termelés áll, mely a PMS tünetek mellett a ciklus első fázisának a második fázis rovására történő megnyúlását is okozza, a további jellegzetes hormonális elváltozások mellett. Mivel a PreMens visszaszorítja ezt a túlzott prolaktin szintézist, ezáltal rendezi a ciklus rendellenességeket is, ily módon tehát szabályozza a prolaktin-termelés zavarán alapuló menstruációs cikluszavarokat.

2012. szept. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én szedtem 3 hónapig. Nos nekem a jelek szerint nem használt. A vérzéses napok száma nekem is lecsökkent, de a ciklusaim extra hosszúak voltak ezekben a hónapokban, jó lehet közre játszik hogy akkor kezdtem el szedni mikor abbahagytam a fogigátlót. Szóval szerintem lehet, hogy ettől volt. Azért kérdezz meg egy orvost róla.
2012. szept. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!