Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » IR-re szedett Meforal/vagy...

IR-re szedett Meforal/vagy társai +folsav?

Figyelt kérdés
Pco-m van, most próbálok összehozni egy terheléses + IR szűrő labort (nem egyszerű, megyei kórházba beutaló endo dokihoz, onnan ottani labor, aztán vissza eredményért 130 km-ről...), és beszéltem egy, a pco.szindroma.hu-n is ajánlott orvossal, aki azt mondta, hogy Meforal, vagy ki mit szed mellé Folsavat 3mg/nap kell szedni, mert ezek a gyógyszerek hiányt okoznak a szervezetben. Ti tudtatok erről? Mert a hasonló kérdéseknél én senkitől nem láttam ilyen választ.

2012. aug. 17. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Én elég drágán járok havonta többször maszek endokrinológus nőgyógyászhoz. Sokuknak ő volt az utolsó reménysugár, és segített. Ő vette észre az első!!! hónapban a cukorproblémámat, azóta szedek MerckforminXr -t. Lassan fél éve. Nem mondta hogy bármiből is hiányt okozhat -azért mindettől függetlenül majd én is rákérdezek...
2012. aug. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3 hónappal a teherbeesés előtt már érdemes vitamint szedni, különösen fontos a folsav. PCOS-től függetlenül így van ez, ezért aki tervezi a babáját és nem becsúszik, az szerintem értesül erről.
2012. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor jó, ha nem (mint pl. 1-es), akkor örülök, ha segíthettem. Illetve gondolom relatív a dolog, mert dokija válogatja, hogy ki mit javasol mellé, de nem árt, ha rákérdez, aki még nem hallott róla.

Én már 1 hónapja szedem, gyúrunk a kistesóra, az első kettő is összejött bármi nélkül, de mostmár megcsinálatom az IR vizsgálatot, bár itt nem lesz egyszerű...

MOst én cickafark-palástfű kombót iszom, arról is kérdeztem a dokit, azt mondta, hogy szerinte nyugodtan ihatom. Legalább orvos szájából hallom, és megnyugtat, hogy nem felelőtlenség, mert már ezt is megkaptam...

Szóval először is segíteni akartam ezzel az infóval.

2lányosAnyuka

2012. aug. 17. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!