Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is van ez? Folsav,...

Hogy is van ez? Folsav, e-vitamin, magne b6!

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy ezek a vitaminok tényleg segítik a teherbeesést, azért kérdezem mert itt már több helyen olvasgattam hogy ezek elegek és nem kell terhesvitamint szedni baba tervezésekkor.

Szeretném a véleményeteket kérni nektek hogy és mivel ment könnyebben.

Mindenre kíváncsi lennék!


2012. júl. 31. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Itt egy szakértő:-)na, komolyan, én aztán beleástam magam ebbe a témába!Nagyon szeretnék kisbabát!30 éves vagyok, férjem 38 éves, már nagyon ideje lenne....szóval:ezek a vitamonik nem segítik magát a teherbeesét, viszont felkészítik a szervezetet a baba fogadására. Azt biztosan tudod, hogy a kisbaba "elszívja" az anyukája szervezetéből a vitaminokat és minden mást, amire neki szüksége van. Vagyis, ha neked sincs elég / egyáltalán nincsa, akkor enm tudja honnan elszívni, visszamaradhat a fejlődésben.Vagy ha nincs pl. elegendő kalcium beviteled, a baba elveszi, és romlanak a fogaid...első nagyon fontos a FOLSAV!kezd el szedni a tervezett terhesség előtt, kb. 3 hónapapl, de olvastam olyan szaklapot is, hogy már 1 évvel a terhesség előtt el kell kezdeni a felkészülést, hogy babád a lehető legjobb körülmények között foganhasson.Én a 3 mg-ost szedem, 1 vagy 1/2 naponta, plusz B-vitamin komplexet, szintén patika 1000. Ft. körül van a 100 szemes. Én váltogatom, szedek kalciumot, vasat (nagyon fontos), cinket, E-vitamint, és mindenből csak az előírt mennyiséget!Ha pl. multivitam-készítményt veszel be, nehogy bevegyél még ezekből is!De alapjából ezek a fontosak. Én kismamavitamint nem szednék!Fontos, hogy ezeket add a párodnak is, mert a spermák egészsége a fogantatás szempontjából a legfontosabb!Ne feledd, ő adja az Életet!!No cigi, no alkohol, no drog!Mozgás, forró fürdő és szűk alső a páradnak kerülendő!Nagyon sok zöldség, gyümölcs!Itt a nyár, használd ki, és adj neki is bőven!!Remélem tudtam segíteni!Én így próbálok meg babásodni, a felkészítésnél tartok?:-)
2012. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen megfogadom a tanácsaidat:) Remélem minnél hamarabb sikerül mind a kettőnknek!!! Ti mióta próbálkoztok?
2012. júl. 31. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén nem próbálkozunk még konkrétan, mert én angyon szeretném betartani ezt a "kúrát", hogy a szervezetem teljesen egészséges legyen!Elég sok stressz ért mostanában, azt is ki akarom "írtani"....szerintem ha minden jól megy, akkor olyan október-november hónapban állunk neki a babybumm-nak!:-)Hú, remélem sikerül!Voltam már orvosnál is, csinált rákszűrést, hüvelyi UH-ot, minden rendben volt. Megnézettem a TSH-t is, az is rendben, most megyek jövő héten endokrinológushoz....nehogy azt hidd, hogy hibbant avgyok, de annyira szeretném a gyerekem, hogy beleőusztulnék, ha alatta derülne ki valami---persze tudom, hogy mindent nem lehet kivédeni, de amit lehet, azt igen. Pl. vannak vizsgálatok, amiket már terhesen el se végeznek....sok sikert kívánok neked, ha tudok segíteni írj nyugodtan.
2012. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleinte teljesen elég egy sima multivitamin, meg szedhetsz mellé e-vitamint(utóbbi vastagítja a méhnyálkahártyát).

Aztán, ha nem jön meg és pozitív a teszted, akkor kezd el valamelyik magzatvédőt szedni(Elevit, Gravida, Femibion) a multivitamin helyett a folsav miatt, de a folsavnak is a legelején van fontos szerepe az idegcsőzáródási rendellenességek elkerülése miatt!

Meg esetleg c-vitamint, ami segíti a vas felszívódását, hogy ne legyen rossz a vérképed!

A magne b6-ra még nincs szükséged, csak ha korán el kezd keményedni a hasad, mondjuk 16hetes terhesen, és a 36. hétig lehet szedni!

Ezek bőven elegek!

De ha már összejött a babátok és elmész dokihoz célszerű vele megbeszélni, hogy mit ajánl!!

Remélem mihamarabb bekopog hozzátok a gólya!! :)

37hkm

2012. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi mindenkinek aki írt!!Igazából már voltam egyszer kismama csak sajnos kiderült hogy méhen kívüli volt a kicsikém, szerintem ezért akarok mindent jól csinálni hogy ne legyen mégegyszer baj!!! Remélem nem is lesz!!! Magzatvédőt szedtem de sajnos nem jött be mert eléggé megfogta a hasam, azt azért nem akarok szedni, de valamire szükség van a szervezetemnek hogy felbírjam készíteni:))
2012. aug. 1. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!