Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes lehetek? A többi lent.

Terhes lehetek? A többi lent.

Figyelt kérdés

4. napja késik, semmi jele sem a terhességnek, sem a menszinek. Most nagyon nem jókor jönne a kicsi. Dolgozok, és még kb másfél év kellene, hogy ne csak a gyesre szüljek. Én már tiszta ideg vagyok, hogy ha terhes vagyok, akkor hogy fogunk kijönni, meg miből neveljük, de ahogy visszagondolok nem látok sok esélyt, de láttam én már "Karón varjút!". Mikortól érezhetem a terhesség jeleit, mint pl sűrű pisilési inger? mellfeszülés? stb....

A teszt reggeli vizeletből már most kimutatja ha ott a baba?


2012. szept. 4. 09:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igazad legyen.
2012. szept. 4. 12:08
 12/15 A kérdező kommentje:

MOst teszteltem. X epil, 25-ös érzékenységűvel, és negatív. Remélem így is marad, A teszten az van, hogy a menstruáció első napján biztosan kimutatja a terhességet. két nap múlva ismét teszt, ha addig nem jön meg.

Köszi mindenkinek a választ!

2012. szept. 4. 12:51
 13/15 anonim ***** válasza:

10.20-as vagyok, ismerem a jogszabályt, ezért kérdeztem. A minimálisan szükséges 365 nappal egész pontosan addig kapsz gyest, amíg a kicsi beölti az egy év 5,5 hónapos kort. (nem egy év 3 hónap). Ha van jogviszonyod májustól, és most teherbe estél, akkor még simán meglehet szülésig a 365 nap - nyilván úgy nem, ha határozott idejű a szerződésed, mert akkor valószínű nem hosszabbítanak ha terhes leszel. Plusz a tgyáshoz szükséges 365 napba beszámít a jogviszony megszűnése utáni tgyás és gyed ideje is.

De nálad mindegy, mert a határozott idejűvel elég rizikós, igazad van.


De szerintem csak túlstresszeled, majd jövő ilyenkor már boldogan tesztelsz 2 csíkosat:)

Minden jót neked!

2012. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Tehát annyit írtam, hogy ha 1 év 3 hónapot dolgozok, akkor 168 napig TGYÁS jár, utána következő naptól pedig további egy év három hónapig GYED. Így a gyermek egy év 8,5 hónapos koráig kapok GYED-et, utána GYES-t. De mindegy is. A lényegen nem változtat, hogy ha most baba van, akkor necces lenne megszerezni a pénzbeli ellátásra való jogosultságot. Megjönni még nem jött meg, újabb tesztet meg még nem csináltam. Köszi neked is hogy írtál. Szép napot!
2012. szept. 5. 08:07
 15/15 A kérdező kommentje:
6 nap van, (ennyi ideje késik) még nem jött meg, de a ma reggeli teszt is negatív lett (reggeli első vizeletből)
2012. szept. 6. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!