Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes lehetek? A többi lent.

Terhes lehetek? A többi lent.

Figyelt kérdés

4. napja késik, semmi jele sem a terhességnek, sem a menszinek. Most nagyon nem jókor jönne a kicsi. Dolgozok, és még kb másfél év kellene, hogy ne csak a gyesre szüljek. Én már tiszta ideg vagyok, hogy ha terhes vagyok, akkor hogy fogunk kijönni, meg miből neveljük, de ahogy visszagondolok nem látok sok esélyt, de láttam én már "Karón varjút!". Mikortól érezhetem a terhesség jeleit, mint pl sűrű pisilési inger? mellfeszülés? stb....

A teszt reggeli vizeletből már most kimutatja ha ott a baba?


2012. szept. 4. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

igen a teszt már ki kell mutassa.

a tünetek mindenkinél máshogy és máskor jönnek elő.

2012. szept. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már kimutatja ha baba van! Nekem 2 gyerekem van, egyikkel sem volt semmi terhestünetem!
2012. szept. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor megyek tesztet venni, és reggel tesztelek, majd írok, mi lett.
2012. szept. 4. 10:04
 4/15 anonim ***** válasza:
Miért kell még olyan sok idő, hogy ne csak gyest kapj? Hiszen ahhoz kevesebb is elég.
2012. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Már biztos mutatja a teszt, ha terhes vagy. Amúgy a TGYÁS-hoz/GYED-hez a szülés előtti 2 évben kell 180 nap biztosítási jogviszony (ennek számít a munkavégzés, a betegszabi és a táppénz is, de ha előtte nappalin tanultál, az is bizt. jogviszony) Ha most terhes lettél, akkor még innentől számítva is simán meglesz a 180 nap.
2012. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A Tgyás-hoz, GYed-hez már szülés előtti két évben 365 nap biztosításban töltött idő szükséges. Mivel passzív jogon voltam itthon tgyáson, gyeden a kisfiammal, majd 2011-04-06-tól gyesen voltam, (közben az szüneteltetve lett, mert tanfolyamon voltan, és addig jövedelempótlót kaptam) majd idén 04.069-tal a gyes is lejárt. Utána 04-07-től, 06.04-ig álláskereséin voltam, és 06.05-től dolgozok a jelenlegi helyemen, de mint közmunkás. Szept 30-ig vagyok szerződtetve, amit talán dec 31-ig meghosszabbítanak. Jan 1 től nem hiszem, hogy kellenék, ha nagy pocakom lenne, és mivel a fiam koraszülött volt, nagy esélyem lenne rá, hogy nem dolgozhatnék, hanem itthon kéne lennem. Szóval amíg nincs biztos helyem, nem szerettünk volna Öcsit/hugit. Remélem csak túlstresszelem.
2012. szept. 4. 11:15
 7/15 anonim ***** válasza:
Már nem muszáj reggel tesztelned, 4 napos késésnél a nap bármely szakában kimutatják a tesztek, nekem 3 napnál este simán pozitív lett. Persze ha gondolod várhatsz reggelig is. Amúgy védekeztek valamivel?
2012. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A 10:20-as válaszadónak:

2010.05.01-től a TGYÁS-hoz, és a GYED-hez is előzetes 365 nap biztosítási idővel kell rendelkezni a szülés napján biztosítottnak kell lenni. AZ előzetes 365 nap biztosítási időbe nem számít bele a passzív jogon folyósított TGYÁS, GYED.

Szóval, ha most kezdtem dolgozni, és két éves koráig szeretném kapni a GYED-et, akkor legalább másfél évet kell dolgoznom. Ugyanis 2010.05.01-től a ha csak éppen az egy évem van meg ledolgozva, akkor a TGYÁS lejártát követően csak egy évig, azaz a gyermek kb másfél éves koráig jár GYED. /" 2010.05.01. naptól a gyermeket szülő anya esetében a szülést, egyéb esetben a jogosultságot megelőző két éven belül megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra, de legfeljebb a gyermek kétéves koráig jár" a GYED, hogy tanáromat idézzem. Tehát ha dolgozok 1 év 3 hónapot, akkor jár a TGYÁS, és GYED is. A TGYÁS a szülés napjától a gyermek 168 napos koráig, a GYED, meg a 169. naptól még egy év 3 hónapig. Ekkor még nem lesz két éves a gyermek, de onnantól már csak gyesre leszek jogosult max a gyermek 3 éves koráig. Így szól a jogszabály.

2012. szept. 4. 11:36
 9/15 A kérdező kommentje:
Óvszer. Tudom nem 100% de egyik sem az. Ha itt a baba, akkor el nem vetetem, mert akkor Ő valamilyen okból meg akar születni, de jó lett volna, ha a második a kellőnél nem több idegeskedés közepette érkezik. Elég az izgalom, hogy minden rendben legyen, meg egészséges legyen, nem kell még az is, hogy mit adok, rá, mit eszik, vagyis miből. De még semmi sem biztos.
2012. szept. 4. 11:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem a védekezést, mert ha mindig használtatok óvszert, nem voltak "potya alkalmak", akkor azért igen kevéske az esélye, hogy becsússzon.
2012. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!