Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen sportot lehet végezni...

Milyen sportot lehet végezni kismamáknak? 6 hetes vagyok még, lételemem a mozgás és érdekelne, mivel nem ártok a babának?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Szobabiciklizés annyi amennyi jól esik, nem kell visszafognod magad. Én 5 hónapig futottam, mert nagyon jól esett. Akkor éreztem hogy elég, de addig semmi gondom nem volt vele. Az úszás még nagyon nagyon jó! tehermentesíti gerinced, és szuper dolog amúgy is :) Arra érdemes figyelni, hogy afertőzéseket kerüld el. Nekem erre van egy nagyon jól bevált "receptem": Olivaolajjal átitatott tampont helyezz fel a hüvelyedbe, ezzel megakadájozhatod a bacik feljutását.

Hajrá, jó mozgást, és rengeteg boldogságot!

2008. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik tv műsorban láttam, hogy futni pl nem nagyon szabad, mert nyúlnak a szalagok tőle és rázkódik a mell!
2008. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úszás mindenképp!

Nyújtásnak meg kismama-tornás DVD-k!

2008. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


(3. válaszoló)

2008. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha eddig is sportoltál, akkor szeritnem folytassd azokat a sportágakat amiket már eddig is csináltál, a szervezeted valószinüleg rá van már állva ezekre a mozgásokra. Persze küzdősportok, lovaglás hegymászás inkább kizárva. Pontosabban minden ami eséssel, rugással, balesetveszéllyel jár.


Én futok is, amikor jól esik, biciklizem, előző terhességemnél kajakoztam is. Volt egy kis szikla mászás, de az nem volt betervezve.


Bármit csinálsz, addig csináld csak amíg jól esik. Amint fájdalmat érzel azonnal hagyd abba, és lassíts kicsit.

bemelegítés, nyújás fontos.

jó sport melltartó szintén. később olyan ruha ami nem nyomja a pocakod.


jó mozgást!!!!

18 hetes kismama

2008. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg jobb ezzel nem játszani! Ha fáj akkor hagyja abba!? Lehet hogy ha fáj, akkor már késő! Szóval szerintem mértékkel és nagyon vigyázz magadra! Jobb nem kihívni a sorsot magunk ellen!!!
2008. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ismerősöm, aki még szülés előtt egy-két héttel is kerékpározott. Na az már kicsit húzósnak számít nálam, de sztem az elején még csinálhatsz bármit. Én is most szeretnék babát és ugyanezzel a problémával kell majd szembenéznek, hisz 8 éve versenyszerűen sportolok és ráadásul most karatézom már 3 éve versenyszerűen. Nekem fájdalmas lemondás lesz, mert ezt már első pillanattól abba kell hagyni, de biztos, h az elején még elmehetsz futni, szobakerékpár én tuti mennék görkorizni, de nem úton és nagyon óvatosan és talán nem is egyedül mennék. De pl. teniszezni is tuti el lehet menni, nyáron vizibicikli xd (na ezt sem szülés előtt egy hónappal... )
2008. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jah és még vmi (előzőt írtam én). Szerintem semmiképpen nem megerőltetően kellene sportolni akármit is csinálsz csak ilyen lötyögés szinten. Szerintem hálás érte a szervezet ha mozog az ember, csak ilyen állapotban ne erőltesd meg magad véletlenül sem. Pl. ha elmész kocogni abszolút csak kocogj, lassan. Ha eddig is sportoltál sokat akkor a szervezetednek nem lehet megerőltető a nagyon, hangsúlyozom LAZA mozgás. És boldogsághormont is termel. :-) Jah! És jó hatással van a vérkeringésre ez sem lehet rossz a kis magzatnak. Szerintem az sokkal rosszabb ha valaki csak a TV előtt tömi egész nap a fejét. [link]
2008. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!