Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Talan terhes vagyok, arthat 2...

Talan terhes vagyok, arthat 2 rontgen 2 nap alatt?

Figyelt kérdés
Csak 15-re nem varom es dolgozunk a baban, de kozbejott "valami" es 2 nap alatt 2-szer rontgeneztek meg. Arthat?
2012. aug. 9. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Árthat, ha a hasad mellkasod röngnezték.

Ha kaptál a hasadra ólomköpenyt, akkor nem

Lehet gondd!

2012. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Melkas :(

Mivel meg nem is tudom hogy az vagyok-e nem szoltam. Es muszaly volt a rontgen.

Ha van baba, akkor kb pont beagyazodas, nem?

Mar kihat?

Most nagyon aggodok.

2012. aug. 9. 13:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ez már eléggé olyan dolog, hogy én akkor nyugodnék meg a helyedben, ha orvos válaszolna, bármit is mond. Sokan leírhatják itt, hogy mint gondolnak, de a doki véleménye a tuti (akár azé, aki rtg-t csinálta, akár egy normálisabb nőgyógyászé) Sok szerencsét.
2012. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszonom. A nemvart napjan tesztelek, aztan meglatjuk.

Most nem is tudok drukkolni a pozitiv tesztnek, mert felek.

2012. aug. 9. 13:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én 3 hetesen voltam mellvizsgálaton, és a röntgen előtt megkérdeztem ha valaki terhes árthat e a babának, azt mondták hogy nem mivel nem a hasam röntgenezik, és nagy pocakos kismamát is röntgeneztek már meg. De a te eseted nem tudom, ez egy mammográfia volt.
2012. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsó már ne haragudj,de amikor anyukám eltörte a bokáját,már velem volt terhes...szóba sem jöhetett a röntgen kérdés...mivel az egy sugár...és határtalan....
2012. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Milyen mértékben hat ki? Milyen téren? Fejlődési rendellenesség is előfordulhat?

Ha teherbe estem, az augusztus 1 és 8 között történt, volt egy tüdőszürés és egy mellkasröntgen augusztus 8 és 9-én. Ezért gondolom, hogy talán beágyazodás időszakban.

Vagy rosszul gondolom? Lehet hogy pont a röntgen miatt nem fog megtörténni a beágyazódás.

2012. aug. 10. 08:43
 8/11 anonim ***** válasza:
2012. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

meg 1et talaltam :)


[link]


Idezek:


"10. zsütyi 2007-09-27 20:51

Szia! Én 4-5 hetes terhes voltam mikor tüdőszűrésen voltam. Nem tudtam hogy terhes vagyok mivel közben gyógyszert is szedtem. Én is féltem először hogy nem lesz e beteg a baba, de az orvosom azt mondta, ha olyan károsodás érte volna ilyen korai időszakban akkor valószínűleg elment volna a baba. Minden esetre mi is megcsináltattuk a genetikai vizsgálatot. A 18. héten vettek magzatvizet. Nem fájt egyáltalán. Persze minden rendbe volt és onnantól tudtuk hogy kislányunk lesz. Dorina ma már elmúlt 2 éves és egészséges, életvidám baba."

2012. aug. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtál a terhességről


Ne ijedj meg, ha voltál bármilyen röntgenvizsgálaton mielőtt megtudtad, hogy terhes vagy. A kockázat nagyon alacsony. Ha mégis aggódsz, hogy mennyi sugarat kaphatott a baba, akkor kérd ki az orvosod véleményét, meg fog nyugtatni. Az aggódással sokkal többet ártasz most már.


Tulajdonképpen az orvosok sem értenek egyet abban, hogy mekkora a pontos kockázat, csak annyi biztos, hogy kicsi. De a kicsi kockázatot sem érdemes vállalni egy nem feltétlenül szükséges vizsgálat kedvéért. Csak gondolj bele: gyakran egy sima fejfájásra sem mersz bevenni egy szem gyógyszert, nehogy árts vele. A legtöbb kismama nem mer egyetlen korty alkoholt sem meginni ugyanezen okból. Akkor miért lenne más egy sugárzással járó vizsgálat?


És még egy érdekesség: ha a kisbabának valamiért röntgenvizsgálatra van szüksége, pl. tüdőgyulladás gyanúja miatt, te bemehetsz vele, hogy tartsd, hogy öleld, hogy ne féljen. Ebben az esetben akár terhes vagy, akár nem, kérdés nélkül kapod az ólomkötényt (a legtöbb helyen), nehogy sugárzás érjen. Pedig ott csak annyival „lőnek”, amennyi egy pici baba vizsgálatához szükséges. Ez pedig a baba súlyától és “vastagságától” függ, mindenképpen sokkal kevesebb, mint amennyit te kapnál egy saját vizsgálaton.


A lényeg: ha muszáj menned, felesleges aggódni. De ha csak azért mész terhesen, mert épp ráérsz, akkor miért tennéd ki a babát egy lehetséges (bár minimális) kockázatnak?



[link]

2012. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!