Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok és nagyon...

20 éves vagyok és nagyon szeretnék babát a párommal, rajta is vagyunk az ügyön. Túl korai lenne még a terhességhez?

Figyelt kérdés
Mindenképpen meg akartuk várni, amég legalább egyetemista leszek, hiszen azt egy év halasztással is be tudom fejezni. Mindketten nagyon babamániásak vagyunk. Én kicsit tartok az emberek kritikájától, hogy majd furcsán néznek rám, hogy milyen fiatalon... (Párom 27) Félek attól, hogy más emberek ezért elítélnének. A döntésemen azonban nem szándékozok változtatni, csak a véleményetekre vagyok kiváncsi. Ha most teherbeesnék kb. 21 évesen szülnék. Ez nagyon korainak számít? Vagy csak ez a karrierista világ teszi korainak...
2008. máj. 8. 13:10
1 2 3
 21/29 bendzso ***** válasza:

létezik, h ennyi gyerek akar szülni ma magyarországon? és akkor ennek fényében csodálkozunk a válások számának emelkedésén?

miért nme utazásra, tanulásra, ruhákra meg ilyenkere akarjátok költeni a pénzeteket és a szabadidőtöket? tök jópofa dolog nagy pocakkal vonulni, meg babakocsit tologatni, de baromira nem jópofa dolog 26 ezer ft-ot kapni gyesre - mert többre ne nagyon számítsatok, hisz még dolgozni sem dolgoztatok! nem jópofa dolog üvöltő gyerket vígasztalni éjjszakákon át és nme jópofa dolog lemondani minden szabadidőről... ja és nem a akrrierista világ teszi koraivá a kérdést, hanem egy másfajta világ. megnyílt a világ előttünk, szabadon járhatunk kelhetünk, mindent meg tudunk vennni, amit kitalálunk, tudunk élni, jönni menni, egy húsz éves lánynak lehet egyéb programja is, mint, h gyereket neveljen és feleséget játszon. néhány generációval ezelőtt húsz évesen már vén lány voltál, de ma már annyira kitolódott a gyerekkor a tanulási lehetőségek bővülésével, h örlj neki, h fiatal vagy, rólad szól az élet, ha megkérdezika szüleidet, akkor rólad mesélnek és nem az unokáról és mindenki arra kiváncsi, h veled mi történik. ha megszületik a gyerek, akkor a kutya nem lesz rád kiváncsi, csak mellesleg szereplő leszel! ezt húsz évesen fel tudod fogni? csak mert nekem 30 évesen is furcsa volt... szóval bébiszitterkedj, gyakorolj mások gyerkein és élj, amíg csak lehet! csakhogy ne egy negédes, nyálas rábeszélős marhasgról is olvass :0)

2008. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 bendzso ***** válasza:
nehogymá az legyen a kiindulópont, h anyuék úgyis megvesznek mindent az unokának! anyuék nem lesznek mindig melletted, h megvegyenek mindent helyetted! és nehogy már úgy akarj nekivágni az életnek, h helyetted mindenki megvesz és megcsinál mindent, te mgecsak élsz bele a nygavilágba! és bizony a pénz igenis számít, mert a gyes csak 26 ezer ft ez kb a pelenkára elég...
2008. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Uccsó két válaszolónak írom, hogy ÉN magamnak fizetem a sulit is ami nem kevés, magamnak veszem a ruhákat fizetem a szemészt, ha gyógyszert kell vennem és stb. stb. Egész nyáron úgy dolgozom már harmadik éve lassan, hogy egyetlen egy szabadnapom sincs, és tizenakárhány óra naponta, uh. asszem ezt a szüleimre támaszkodom dumát mellőzzük. Erre nagyon be tudok rágni, ugyanis én látom el magam. Ez nem azt jelenti, hogy nem akarnak segíteni a szüleim csak szimplán nincs pénzük... Én sajnos vagy nem sajnos nem az a bulizós típus vagyok ,aki arra vágyik h éljen bele a nagyvilágba, amiket leírt az utolsó előtti válaszoló azokkal tisztában vagyok. és SŐT! Elvárom, hogy a gyerekem legyen a fontos aki iránt érdeklődnek és ne én. Ezen nem tudom mit nem lehet feldolgozni, ez természetes szerintem, hiszen egy gyerek a legfontosabb. Jah! Nem azért írom ezt mert haragszom rátok, vagy vmi, köszi, hogy őszintén írtatok, csak szimplán arra akartam célozni, hogy minden ember más és én erre vágyom...:-)
2008. máj. 11. 21:20
 24/29 A kérdező kommentje:
Jah! Még valami, van hova születnie, van lakás, nem albérlet, valamint páromnak biztos állása, és bár nem miniszteri fizetése, hanem átlagos, meg lehet élni belőle.
2008. máj. 11. 21:21
 25/29 A kérdező kommentje:
azt, h gyerek... Aki magát tartja el nem nevezném gyereknek... na de mind1
2008. máj. 11. 21:23
 26/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazad van teljesen.Soha semmire nincs biztosíték.

Egy házasság lehet tartós akkor is,ha 20 évesen kötik,és el lehet válni 30-50 évesen is.Ez nem hiszem,hogy kor függvénye.Ha pedig te elérkezettnek látod az időt arra,hogy anya legyél,és sikerül a feltételeit is biztosítanotok,akkor mire is várnál?Én meg azt mondom,hogy aki még 30 felett is azon filózik,hogy vajon szüljön-e gyereket,na annak nem való a gyerek,mert sosem érik meg rá,hiába túlkoros már.Ez pedig,hogy manapság szinte nagymama korban divat szülni,szerintem nem egészséges.

Azt a gyereket fel is kell nevelni,ha lehet a szüleinek.

Ugye milyen jó,hogy 20 évesen van anyukád???És talán lesz még 60 évesen is,mégha anyagilag nem is tud segíteni,nem ez számít,hanem hogy van,és legyen még sokáig.Ez a legtöbb amit egy anya a gyerekének adhat,saját magát.


Sok sikert és boldogságot a babához.

2008. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 bendzso ***** válasza:
szia! én az vagyok, aki az utolsó kettőt írta, amire kedvesen válaszoltál. lehet a hagnvételem elég elutasító volt, de nem is neked szólt igazán, hanem az előttem szólóknak, különösen annak, aki azzal bíztatott, h a nagyi majd úgyis segít - ez a hozzászólás nagyon kiakasztott. nagyon nagyon szívesen írnék neked priviben, de nem tudom felvenni veled a kapcsolatot. VALÓBAN a jószándék vezérel, de volna egy két gondolatom, amit neked szívesen megírnék, de nem szánnám nagynyilvánosság elé. szóval, ha érdekel az előrelátható "kisregényem" és szeretnéd, ha ugyan privátban, de hozzászólnék a kérdésedhez, akkor kérlek kérlek, légyszi légyszi :0) vedd fel velem a kapcsolatot!
2008. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a gyermek vállalást meg kell fontolni. Amúgy én 21 vagyok és mi is babát tervezünk a párommal. Aki úgy érzi,hogy hátrányba került a baba miatt,esetleg úgy gondolja nem élte ki magát az ne akkor gondolkodjon,hogy milyen nehéz,meg de menne bulizni amikor már megszült. Késő bánat,eb gondolat.Nem igaz? ;) Szerintem elég nagy lány vagy ahhoz,hogy eldöntsd mit akarsz. Úgyhogy:Sok Sikert! :D
2008. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
MIndig is utáltam bulizni, voltam 2X discoba életemben :P Utálom a cigarettát a füstöt is, a piát mégjobban, és a részeg embereket annál is jobban. Ettől nem félek, hogy ez hiányozna :D A többi meg adott ;-)
2008. máj. 17. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!