Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok és nagyon...

20 éves vagyok és nagyon szeretnék babát a párommal, rajta is vagyunk az ügyön. Túl korai lenne még a terhességhez?

Figyelt kérdés
Mindenképpen meg akartuk várni, amég legalább egyetemista leszek, hiszen azt egy év halasztással is be tudom fejezni. Mindketten nagyon babamániásak vagyunk. Én kicsit tartok az emberek kritikájától, hogy majd furcsán néznek rám, hogy milyen fiatalon... (Párom 27) Félek attól, hogy más emberek ezért elítélnének. A döntésemen azonban nem szándékozok változtatni, csak a véleményetekre vagyok kiváncsi. Ha most teherbeesnék kb. 21 évesen szülnék. Ez nagyon korainak számít? Vagy csak ez a karrierista világ teszi korainak...
2008. máj. 8. 13:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag biztos lábon álltok, van hová születnie, és szeretnétek, akkor hajrá. :)

Én 24 éves vagyok, most sikerült lakást vennünk, és most vágunk bele a baba-projectba. :)

2008. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Ne féljj a kritikáktól, hiszen a te életedbe senki sem szólhat bele. Pont ideális korban vagytok. Ha minden klappol, akkor nyugodt szívvel vágjatok bele. Ahogy te is mondtad: csak a karrierista világ teszi korainak.

Ne változtass a döntéseden!

2008. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
én 24 évesen szültem, most 28 leszek...közben befejeztem egy főiskolát és mellette egy egyetemet, nyelvvizsgáztam meg ilyenek és szerintem simán megy a kettő együtt. Sőt Gyesen van a legtöbb időd a sulira és nem utolsó sorban akkor ingyenes is! Most a második gyerkőcöt várjuk és szeretnék doktori iskolába járni, mert ez a három év pont elég ehhez. Szóval rajta! De a sulit mindenképp csináld meg közben! Hidd el megéri, legalább a szülés utáni depi sem ér el, mert kicsit kimozdulsz más közegbe a suli miatt!
2008. máj. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Huhhh, mennyi megnyugtató választ kaptam, tényleg köszi! A szüleim szerencsére nem akarják irányítani az életemet, és a Párommal sincs igazán bajuk mostmár régebben volt, mert nem foglalkozott velem annyit, amennyit szerettem volna, de már minden ok. Igazából a szüleim max. tanácsot szoktak adni, ér régebben Anya sokszor elbeszélgetett velem, hogy akármikor becsúszna ne féljek elmondani meg ilyenek. Szóval szerintem maximálisan támogatnának, csak az első reakcióra lennék kiváncsi :D De asszem többet nem parázok ilyeneket, hogy "mások véleménye". Teljesen igazatok van, alapjába véve másnak nem sok köze van hozzá (akiknek nem tesztene). Bolgok babavárást mindenkinek,aki már ott tart! ;-)
2008. máj. 8. 14:44
 15/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne a kritikától félj, azt ki nem sz...ja le! Hanem inkább azt gondold át, hogy tudsz-e és akarsz-e majd tanulni a baba mellett. Én munka mellett tanultam, most fogok diplomázni, egyéni tanrendes voltam nappalin, de azt hittem betojok, mire eltelt ez a 4 év. Nem lett volna jó a babának ha munka, tanulás, háztartás mellett születik. Ezért úgy időzítettűk, hogy minden meglegyen mire megérkezik a baba, már ne kelljen a sulival foglalkozni. Utólsó évben azaz most januárban lettem terhes, de sajnos a 11. héten elment. Még ha nem is leszek népszerű a válaszommal, saját tapasztalataim alapján azt mondom, hogy nem lenne korai, csak az időzítés nem alkalmas. 2-3 év még 21 évesen nem a világ. Szerintem érdemes várni! Nem vagy még elkésve, fiatal vagy élj egy picit, szerezz tapasztalatokat, hogy minél jobb anyuka lehess! Az egy év halasztás amit írsz az jó ötlet, én is gondoltam rá, de utólag kiszámoltam, hogy pont arra lett volna elég, hogy megszülessen és mehetek vissza az iskolába, babázás helyett. Azt sem lehet tudni, hogyan viseled majd a terhességet. Ha befektetnek a kórházba, már előbb is halasztanod kell és akkor még meg sincs a baba. Nem vagyok egy beszari csaj és nálad jóval idősebb is vagyok, de utólag látom, hogy nekem nem ment volna a halasztós megoldás. Nem lebeszélni, vagy megbántani akarlak, csak a babának és neked sem mindegy, hogy mennyit tudsz foglalkozni vele.

2008. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Szia én 18 évessen mentem férjhez,de nem bántam meg a mai napig,mert boldog a házzasságom.20 évessen szültem,most 25 leszek és a másik babát várom.Ha megvan a szeretet,megértés,anyagiatok is rendezett,akkor nincs korrán a baba.A sulit énis a szülés után végeztem el,és a jogsimat is 2 hete tettem le.Minden lehetséges!!!!üdv 35 hetes kismama.
2008. máj. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sem mások véleményével foglalkozz.

Nektek kell tudni,hogy készen álltok e a gyerekvállalásra.

Ha mindketten úgy érzitek jöhet a baba,akkor hajrá:)))

Különben is,a nagyszüleink korában nagyon is öregnek számítottál volna már e téren:)))))

Az én nagymamám már ebben a korban a 4-iket várta. is Szerintem sokkal előnyösebb ebben a korban szülni,mint ami manapság divat ebben a karrierista világban,hogy 30 felett kezdenek a nők a szülésre gondolni.Aztán meg ha valami akadálya van,akkor sokan gyerek nélkül maradnak,mert már nincs idő segíteni.

Rengeteg előnye van a fiatal anyáknak,pl a legtöbbet amit adhatsz majd a gyerekednek,a társaságod.Sok évvel többet tölthettek együtt,mint aki nagymamakorban szül.


Sok sikert,és boldogságot hozzá.

2008. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
én most lettem 19 és most tervezzük a babát. na de én már férjnél vagyok meg megvan mindenünk ház kocsi. szerintem nem vagy fiatal
2008. máj. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Szia!20 éves vagyok és 26 hetes terhes.Ne foglalkozz másokkal!!Vágjatok bele ha mindketten szeretnétek!:)
2008. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
A szüleid is tuti segiteni fognak,nekem is rengeteget szoktak...Semmit nem vettünk a babának mert anyuék megoldották:)
2008. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!