Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a legrövidebb idő...

Mennyi a legrövidebb idő amire a terhességi teszt kimutatja a pontos eredményt? További infók lenn.

Figyelt kérdés
Voltam nőgyógyásznál mert, 19 nap után jött meg a legutolsó után a mensim. Pénteken illetve hétfőn volt utoljára szex. A doki megállapított valamit a méhemben ill. a petefészkemnél, és terhességi tesztet is csináltatott velem. Az negatív lett. De szerinem 2 nap után nem lehet észrevenni ha valaki terhes egy sima teszttől de az is lehet, hogy pénteken estem teherbe de még akkor sem mutathathatja pontosan szerintem, hiszen véreztem. Vagy igen? Ma voltam vizelet és vérvizsgálaton és holnap kiderül az eredmény. Mivel nem a terhesség miatt mentem el, hanem mert furának tartottam, hogy nagyon korán jött meg, de félek, hogy van összefüggés a kettő között (mármint a gyerek meg ez a vérzés között). De azt mondta a doki, hogy akár méhen kívüli is lehetne a terhesség. A méhen kívüli gyereket is meglehet állapítani terhességi teszttel? Bocsánat ha kicsit összefüggéstelen ha valamit nem értetek szóljatok csak eléggé kétségbeestem...
2009. júl. 9. 21:12
 1/6 Kathrin01 ***** válasza:
100%
A terhességet a beágyazódás után 3 nappal mutatja ki a teszt, tehát kb. szeretkezés után két héttel. A méhen kívüli terhességet is ki kell mutassa. Nyugodj meg, majd meglátjuk mit mond a lelet és az orvos.
2009. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Méhen kívüli terhességben is termelődik hcg, csak kevesebb. A teszt ezt is kimutatja.


Fogantatás után 14 nap szokott lenni az átlag. Ennél hamarabb is kimutathatja a teszt pár nappal, és később is, akár egy-két héttel is.

2009. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A labor kb a 9-10 napos terhességben már kimutatja a Hcg-t. Nekem a peteérést követő kilencedik napon vett vérből nagyon csekély mértékben emelkedett hormonszintet mutatott. Most 7 hónapos a kisfiam. A méhen kívüli terhességnél is ugyan annyi a hormonszint és ugyan úgy kimutatható. A tesztel nézve csak később kb 2-3 hetes terhesség mutatható ki, attól függően, hogy mennyire érzékeny a teszt. Ultrahangot nem csinált a doktor?
2009. júl. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A beágyazodás után 10 nappal már elvileg kimutatja,de legbiztosabb megvárni az esedékes napot.A méhen kivüli terhességnél is pozitiv a teszt hisz ilyenkor is a szervezeted termel hcg-t.Az ultrahanggal viszont kiszürik a méhenkivüli terhességet,de oda is csak 5-6 hetesen érdemes menni mert addig nem látják. Nekem 2 lányom van és csak a 41.napon lett pozitiv a teszt.
2009. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért méhenkivüli terhesség gyanujával NE várj 5-6hétig, mert az életveszélyes lehet!
2009. júl. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a méhen kívült terhesség 8-10 hetesen életveszélyes. addig nem. és hiába mész orvoshoz 5 hetesen, a doki abból sem lát semmit, legfeljebb valami megvastagodást, ha nagyon jó a szeme, meg a készülék...
2009. júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!