Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi okozhatja azt, hogy ilyen...

Mi okozhatja azt, hogy ilyen sok pár küzd azért, hogy babájuk legyen? A felgyorsult életvitel, stressz?

Figyelt kérdés

Anyukám nem öreg még 50 sincs de neki elsőre sikerül teherbe esni amikor csak babát akart.

Nekem majdnem egy évig tartott és a kistesó sem akar hamarabb jönni.


Olyan szomorú itt olvasni a sok kérdést amiből reményt akarnak meríteni a babára vágyók.:(


Persze aki nem akar annak tuti h sikerül!:(


2012. jún. 28. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Idősebb korban akarnak babát,nem huszonévesen. Sok a stressz,a táplálkozás sem megfelelő,sok mesterséges vacakot szednek. "programozzák" az együttléteket,rágörcsölnek a terhességre. Ez mind gátló tényező lehet.
2012. jún. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Na az hogy rágörcsölnek az igaz!Ha már szúr a melle,vagy a hasa rögtön irnak ide hogy terhes lehetek???Mikor tesztelhetek??Meg ilyenek...Én nem voltam rágörcsölve egyáltalán és 3-4 hónap múlva teherbe estem!Nem számoltam én semmit,akkor voltunk együtt a párommal amikor megkívántuk egymást és kész....Nem értem mire ez a nagy felhajtás?!?!?!
2012. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Amikor valaki nagyon vágyik babára akkor nehéz nem rágörcsölni.Vannak olyan típusú emberek akiket nem érdekel a dolog és jön amikor jönni akar és van aki nem bír várni.


Én is a türelmetlenebb kategória vagyok és a rágörcsölős fajta.:))

2012. jún. 28. 08:10
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem gond az egyáltalán,csak azért is nem jön össze olyan gyorsan!Nyugisnak kell leni és előbb-utóbb összejön!2-es voltam
2012. jún. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem csak a párommal kell "küzdenem" azért, hogy babánk legyen. Nem görcsölünk, de egyszerűen annyit dolgozunk mindketten, és annyi munkán kívüli egyéb elfoglaltságunk is van, hogy (írd és mondd) nincs időnk szeretkezni... Őt is stresszelik a munkahelyén, engem is, rengeteget túlórázunk, este 9-10 körül hazaérünk és beájulunk az ágyba... Pedig már 8 éve együtt vagyunk, jöhetne a baba. Biztos jót tenne a kapcsolatunknak is, talán kicsit lelassulna a mókuskerék, és jobban figyelnénk egymásra... Pont reggel gondolkodtam el azon (és majdnem elbőgtem magam), hogy megint lecsúsztuk a peteérésemről... Egyszer voltunk együtt ezalatt a ciklus alatt, az is egy "véletlen" reggeli menet volt... Pedig tudom, hogy ő is szeretné a babát, de így nem sok esélyt látok rá... :(
2012. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az évekig szedett fogamzásgátló persze ezt minden orvos cáfolja kivéve az enyém.
2012. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Kedves második!

Nagyon könnyű ám úgy okosakat mondani, hogy 3-4 hónap alatt összejött a gyerek. Nálunk harmadik éve nem jön össze. Az igaz, hogy 30 felett vagyunk, de az ember ugye csak akkor akar szülni,a mikor mellette van az az ember, akivel fel is nevelné a gyereket. De nem igazán stresszes az életem, sosem szedtem fogamzásgátlót, Mindenféle kivizsgáláson voltunk és nem találtak semmi okot arra, hogy ne lehessek terhes.

Nem e körül forog az életem, de igenis minden hónapban elkeseredek, amikor megint megjön.


Kedves kérdező!

Te pedig örülj, hogy már van gyereked. Egy év még nem a világ. Biztosan sikerül majd a kistesó is. :)))

2012. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Ezt én sem értem... sztem rengeteg esetben lelki akadálya van. Vagy egyszerűen "nem illenek össze" a párok. Nem tudom mi erre a tudományos magyarázat, de létezik a jelenség. Fizikailag minden rendben a nővel is, pasival is, még sincs gyerek, viszont ha más partnerrel próbálkoznak, sikerül.

A párom is így volt az exével. 8 éves házasságuk alatt rengeteg alkalom lett volna, hogy jöjjön a baba, de nem jött. A csajnak egy másik apától azonnal elsőre sikerült, és nekünk is az okozott meglepetést, hogy egyből bébi lett, amikor elterveztük, kis tesó esetében meg terveznünk sem kellett.

Talán jobban tennék az emberek, ha egy kicsit az ösztöneikre is hallgatnának az emberek a párválasztásnál. Azaz nem csak a társadalmi meg családi elvárások szerint nézve zárnának ki egy csomó "jelöltet", akivel minden jó lehetne, de hát nincsen diplomája, nincsen lakása, stb... Kicsit sarkítottam persze, de több ilyen példa van előttem.

2012. jún. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elnézést, az utolsó bekezdésem elején duplán van, hogy "emberek". Remélem érthető azért :).
2012. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
életmód, fogamzásgátló, táplálkozás, szexuális szokások, nemi betegségek mind mind közrejátszik
2012. jún. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!