Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Téves volt a teszt? Részletek...

Téves volt a teszt? Részletek lejebb

Figyelt kérdés
20-an csinaltam tesztet, ami pozitiv lett. 22-ére vártam a havimat, 29-én megjött. Ezek szerint a teszt téves volt?
2009. jún. 30. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

nem biztos. ezek a tasztek nagyon korai tehességet is kimutatnak. viszont a terhességek 80%-a (!) gyakorlatilag így ér véget. az anyukák nem is tudják hogy volt baba, csak azt hiszik késett pár napot.

Sajnálom!

2009. jún. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Lehetséges az is, hogy téves volt a teszt, valószínűbb azonban, hogy egy nagyon korai terhesség szakadt meg. (Amit észre sem vettél volna, ha nem figyeled nagyon magad) A terhességi tesztek a hcg hormon megnövekedett koncentrációját mutatják ki, ami terhesség esetén többszörösen megjelenik a vizeletben. Van viszont pár olyan folyamat, ami szintén okoz megnövekedett hcg koncentrációt, ez is okozhat "téves" pozitív tesztet.
2009. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
És mi lenne az a pár folyamat,ami téves hcg-t mutat a szervezetben??
2009. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A hcg maga nem téves, mivel az valóban megnövekedett mértékben van jelen, tehát a teszt maga jól mutatja ki, csak a pozitív terhesség ténye téves. Remélem, érthető, mi a kettő között a különbség, jobban nem tudom körülírni, most ennyi tellett tőlem.

Pl. petefészek ciszta, illetve méhen kívüli terhesség esetén is kimutathat a teszt megnövekedett hcg szintet. Emiatt is fontos, hogy ha egyéb tünetek is kísérik (görcsök, egyéb fájdalmak), akkor nem árt, ha látja az embert nőgyógyász, hogy az esetleges problémákat kezelni tudja.

2009. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen van néhány betegség ami téves hcg-t ad..bővebben a jobbféle terhestesztek betegtájékoztató lapján.. de most ezekkel felesleges riogatni bárkit is.Ha megjött hát megjött..

ha normális mensi volt akkor fogadd el. ha gyanakszol arra hogy ez egy utsó mensi volt és mégis baba van hát menj orvoshoz.

Egy ismerősöm végig mensizte normális vérzéssel a terhességét, a másik meg csak akkor vette észre hogy terhes amikor megmozdult a baba..harmadikat várta akkor és normális vérzése volt..nem terveztek több gyereket.És nem egy műveletlen nőci, aki nem figyel oda magára.

Az nem baj hogy odafigyelsz magadra, csak sajna a természet titkos kis dolgait is észreveszed így. nekem is volt már hasonló babaremény -várakozás -késés, aztán egy erős zutty.. a következő hónapban annál szebb görbe és a kisfiam megfoganása!

megérkezik a gólya hozzád is!

2009. jún. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
8an volt peteeresem. 20-an delelott a teszt hatarozott pozitiv eredmenyt mutatatott, hanyingerem is volt, aztan a tesztre korbelul 3-4 nap mulva elmult es 29en delelott megjött. Vetélés akkor? vagy csak téves volt a teszt? Elvileg 99 % pontosság, 900 forintért vettük.
2009. jún. 30. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
lpozitív eredményt adhat vesebetegség, immunrendszeri kórállapot, illetve az agyalapi mirigyben termelődő és a HCG-hez igen hasonló kémiai szerkezetű hormon (LH) túltermelődése. A tesztek pozitivitása tehát nem jelenti a terhesség bizonyítását: valószínűségi jelként értékelhetjük.
2009. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Én is így voltam!Az első teszt erős két csík volt.Másnap halványabb lett és harmadnapra megjött.Elmentem dokihoz de nem talált semmit csak a vizelet vizsgálat mutatta ki a hcg hormont.Azt mondta,hogy spontán vetéltem el.Még műteni sem kellett.Az ultrahang sem mutatott semmit.Pedig legbelül éreztem,hogy baba volt ott.:(Nagyon szomorú voltam.Azóta se sikerült újra.Ennek 2 éve.
2009. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
A hányinger is arra utal, hogy a teszt jól működött. Sajnos. :( Vannak esetek, amikor téves pozitív, de ez 10 percen belül megjelenő 2. csík esetén szinte lehetetlen. A vetélés a valószínű, én elmennék dokihoz, mert valami miatt nem tudott megtapadni a baba, ezt vedd jelnek, hogy legközelebb ilyenkor, amint pozi egy teszt, rögtön kérj progeszteronpótlást, mert sok esetben csak egy kis rásegítés kell, és megmarad a baba!!
2009. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg megszakadt a terhesség. Nagyon sajnálom.
2009. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!