Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valaki terhes lesz, mennyi...

Ha valaki terhes lesz, mennyi idő után (hány hónaposan) kap kiskönyvet?

Figyelt kérdés
És ugye jól tudom, hogy után lehet menni szülési szabadságra? És ez egyébként hogy működik? Tulajdonképpen mit takar a szülési szabi? Még nem vagyok terhes, de szeretnék és érdekel a téma!
2008. ápr. 22. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 7.héten derült ki, elküldött a doki laborra, ahol meg állapítják a vércsoportodat, mert az szükséges, és a lelettel együtt mentem a védőnőhőz, és a 9.hétbe már ki is állították. De gondolom ha a doki már tuttira látja az embriót, szív verrésel, akkor el küld labrra, és az eredménnyel már mehetsz is a védőnőhőz. Grat a babóhóz. 39 hetes kismama
2008. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem olvastam végig a kérdésed.Dehogy lehet menni szülési szabira. A szülési szabidat a szülés előtt 4 héttel igényelheted,addig csak táppénzre mehetsz.
2008. ápr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szülési szabival kapcsolatban igaza van az előttem szólónak.

Kiskönyvet pedig a védőnő állít ki akkor, amikor már orvosilag bizonyított a terhességed.

2008. ápr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

általában, ha bebizonyosodott az élő terhesség / van szívhang, ez kb. a 7.héttől hallható /, akkor kell menned a védőnőhőz, ő állítja ki a kiskönyvet.és akár egyből kérheted magad táppénzre.ha igazoltan terhes vagy és úgy vagy táppénzen nem rúghatnak ki.a szülési szabadság 168nap.ebből 24napot a várható szülés ideje elött ki lehet venni.

remélem segítettem

[link]

itt olvashatsz a táppénzről, gyedről , gyesről, mindenről.


sok sikert a babához

2008. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

6-10. hét között adják ki legjobb tudomásom szerint!

Gratula!

2008. ápr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem vagyok kismama - sajnos - csak érdekel a téma, mert remélem hamarosan szükségem lesz ezekre az információkra! Köszönöm még 1x!
2008. ápr. 22. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!