Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Szerintem biztos nem véletlen. Többi lent.

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem... Van 1 nagyon jó barátnőm, szinte együtt nőttünk fel, mindent megbeszélünk egymással (legalábbis eddig)

Pár éve komoly kapcsolatban él a párjával, jól megvannak stb... Barátnőm mostanában többször emlegette, hogy szeretne babát, de a párja arra kérte, várjanak vele még 1 kicsit. Nem is vesztek rajta össze meg semmi. /barátnőm fogamzásgátló szed/ett.

És milyen meglepő... gyógyszer mellett /állítása szerint/ terhes lett.

A párja és én is azt gondoljuk, hogy titokban nem szedte tovább a gyógyszert és hát baba lett belőle.

De persze a barátnőm mindkettőnknek azt állítja, hogy ő rendesen szedte a tabit...

De ha elmegy/megy dokihoz, akkor 1 vérvételből meg lehet állapítani, hogy mégsem szedte? Legalább is szerintem azt lehet tudni 1 orvosnak? Nem?

Sajnos nem hiszek neki, de persze mellette állok mindenben, csak gáz, hogy végülis a párja nélkül hozott meg 1 ekkora döntést...


22/L

Aztán



2012. máj. 2. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon jó barátnő esete....:)

Nem mindegy, h meg lehet-e állapítani vagy sem? (amúgy nincs erre irányuló vizsgálat)

Illetve lehet tabi mellett is teherbe esni. Ritka, de nem lehetetlen. Na, most aztán nem erre számítottál, mi?:)

2012. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tabi mellett 1 is teherbe lehet esni, az sem 100%os. Hát nekem aztán mind1 :)
2012. máj. 2. 17:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Most te kinek is vagy a barátnője? A kismamának vagy a párjának? Mert a viselkedésed a hölgy irányában nem épp baráti.
2012. máj. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kismamának :) és a párja unokabátyám... lehet ezért fogom fel így a dolgokat.
2012. máj. 2. 17:39
 5/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mivel a tablettákban ugyanaz a hormon van, amit a szervezetünk is előállít, nem lehet kimutatni, hogy szedte, vagy nem.

Viszont előfordulhat esetleg, hogy valami legyengítette a hatást pl hasmenés, antibiotikum. Nem lehet, hogy erről van szó?

2012. máj. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha meg is lehetne állapítani vérvételből hogy szedett-e tablettát-e vagy sem, szerinted belemenne a barátnőd? Én már csak azért sem...

Amúgy ha így is, úgy is akartak babát, akkor szerintem teljesen mindegy hogy most vagy fél évvel később. Születtek és fognak is rosszabb helyekre babák.


Ha valóban igaz, és abba hagyta a gyógyszert ami szerintem úgysem fog kiderülni akkor tényleg önzőség volt részéről meghozni egy ilyen döntést.. persze aztán majd néz mint hal a szatyorban amikor ott marad a babával egyedül ne adj Isten...

2012. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

'és a párja unokabátyám...'

Na, így már érthető. Mert első blikkre nekem is az jött le, hogy a párjával pusmogsz a háta mögött. De így már értem.

Hát figyelj, a dolog így is kétesélyes. Vagy hazudik , vagy tényleg beteg volt, stb. ami miatt a tabi hatása csökkent.

Gyerekkel megfogni egy pasit nem szép dolog, reméljük nem erről van szó....

2012. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok annyira jártad a témában, de ha jól tudom tablettától függően mellette is lehet valaki terhes. Nagyon kicsi rá az esély, de lehet, hogy pont ő azon kevesek közé tartozik, akik így lettek terhesek. Szerintem bízz benne, mint barát ez a dolgod. Ha igazad van egy idő után úgyis elmondja neked, hogy mi történt. Azért vagy a barátja, hogy mindenben támogasd és segítsd őt.
2012. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én örülök, hogy együtt vannak, mert tényleg illenek egymáshoz. Persze, lehet, hogy vmi legyengítette a tabit és csak véletlen egybeesés, hogy annyit beszélt róla. De én nem tudnám megtenni a barátommal, hogy a tudta nélkül abbahagyjam a tabit. Legalább lesz 1 baba a családban :)
2012. máj. 2. 17:48
 10/11 anonim ***** válasza:

bizony teherbe lehet esni bogyó mellett, de gumi mellett is! itt a gyakorin is számtalan ember írt már, aki védekezés mellett lett babás. húgom is élő példája ennek. használtak óvszert, és nem, nem volt kiszakadva, mégis teherbeesett, most kezdi az 5. hónapot. bármilyen kicsi az esélye, hogy teherbeessen az ember, bizony el kell fogadni, hogy megesik.

nem tudom milyen a kapcsolatotok a barátnőddel, de ha alapvetően őszinte, akkor sztem kicsi az esélye, hogy a barátnőjével ne ossza meg ezt a "titkát", főleg ennyi idősen...hacsak nem bízott/bízik benned..de persze ez csak abban az esetben, ha valóban eltitkolta. de ha nem volt dráma, mikor eldöntötték, hogy még ne legyen, akkor csak abban az esetben tudnám elképzelni a szándékosságot, ha egy felettébb rafinált lányról lenne szó...

mindenesetre remélem örülnek!:)

2012. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!