Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma hagyom abba fogigátló...

Ma hagyom abba fogigátló tabletta szedését, mert babát szeretnénk. El tudnátok látnok esteleg egy pár hasznos infóval?

Figyelt kérdés
Mennyit várjunk?Mire érdemes odafigyelni...stb.Előre is köszönöm!
2012. ápr. 2. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem vártunk semennyit. Abbahagytam január végén a tablettaszedést, szinte azonnal elkezdtünk próbálkozni. Februárban megjött időben az első gyógyszermentes vérzésem, akkor kicsit elkeseredtem. De március 24-én már pozitívat teszteltem. :)

Hogy mire érdemes figyelni? Nem tudom, én semmit nem csináltam másképp. Egyszerűen csak együtt voltunk akkor, amikor jól esett. Nem hőmérőztem, nem figyeltem a peteérést stb.

2012. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb, ne görcsölj rá. Sokan fogják ezt írni, mert így is van. Ne várj csodát, elég kevés embernek sikerül elsőre a baba, sokaknak várni kell akár fél-1 évet is.

Mi 9 hónapja várunk és úgy néz ki hogy még egy kicsit kell is még.

Ha biztosra akarsz menni figyeld a tested, ovuteszttel nézd a peteérést és lehetőleg 2 naponta legyetek együtt ovu körül.

Várni nem kell, a mai fog.gátlókban nagyon kevés a hormon így azonnal lehet próbálkozni. (nekem a nőgyógyászom mondta)

Ja és még egy fontos dolog, ne azért szeretkezzetek mert gyereket akartok. Sok kapcsolat romlott már meg azért mert időzített szex volt a baba miatt. Szeressétek egymást! :) Sok sikert!

2012. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Várni semennyit nem kell, sőt, rögtön a gyógyszer leállítása után picit még jobbak is az esélyek.

Ami tanács? :) Hm... Ne gondolj rá sokat... :)) Nekünk hála Istennek hamar sikerült, a harmadik próbára, de az első két hónapban tiszta ideges voltam, minden gondolatom ekörül forgott. A harmadikban sokkal kevésbé, máson járt az eszem, és megfogant a pici. Hagyni kell haladni a maga útján, az első feltevés legyen az, hogy egészségesek vagytok, és jön majd a pici. :) Esetleg folsavat szedhetsz, ártani nem fog. :)


Sok sikert! :)

34 hetes kismama

2012. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Kérdezd meg a dokidtól, hogy az a gyógyszer, amit szedtél mennyi idő alatt ürül ki a szervezetedből, és annyit érdemes várni. A legtöbb ma már olyan, hogy nem kell várni, de azért van még 1-2, amivel érdemes 2-3 hónapot. :)

Nálunk is úgy volt, mint az elsőnél 1x megjött még, aztán a + teszt. :D

2012. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!Aranyosak vagytok!Rágörcsölni nem fogunk szerintem,mert azért van időnk "gyakorolni" (23 éves vagyok) :)

Egyébként mielőtt belevágtatok a babaprojektbe voltatok kivizsgáláson vagy már csak akkor mentetek dokihoz,amikor pozitív lett a teszt?

2012. ápr. 2. 16:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én nem voltam kivizsgáláson (vagyis az éves rákszűrésen voltam januárban, de oda mindenképpen mentem volna).

Azt elfelejtettem írni, hogy folsavat elkezdtem szedni február első hetében.

2012. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!