Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikhoz miért kell Ovitrell...

Lombikhoz miért kell Ovitrell tüszörepesztö?

Figyelt kérdés
Miért kell megrepedni a tüszőknek hogyha ugyis leszívják?Jártas vagyok a témában sajnos,de erre nem találtam választ és arra sem hogy egy tüszöben csak egy petesejt lehet?Holnap megyek leszívásra.Köszönöm!
2012. márc. 19. 09:54
 1/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A petesejt ettől válik éretté, megtermékenyítésre alkalmassá. Ha készen áll, akkor reped meg a tüsző, de ezt már nem várják meg. Ezért kell pontosan időzíteni, hogy a petesejtek jók legyenek, de még ne repedjenek a tüszők.

Nekem már volt olyan, hogy 6-7 tüszőt láttunk az utolsó ultrahangon, és 11 petesejt lett belőle. Néha előfordul, hogy egy tüszőben nem csak egy petesejt van, de ritka. Sajnos az ellenkezőjére is van példa, amikor sok tüszőben alig van petesejt, vagy nem megfelelő az érettségük. Drukkolok neked, hogy holnap sok szép petesejted legyen!

2012. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sumergo ***** válasza:
Úgy van, ahogy Manka írta, ez érleli meg a petesejtet, ha enélkül szívnák le, akkor alkalmatlan lenne megtermékenyítésre. Sok sikert! Mennyi petesejted lett? Mikor lesz a beültetés? Ha van kedved, válaszolj!
2012. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi nektek.9 petesejtem lett abbol 8 termékenyült meg.kettö velem van :)
2012. márc. 25. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!