Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A hétvégén próbálkoztunk a...

A hétvégén próbálkoztunk a babával, hisz vasárnap pé-m volt. Most néztem, nyitva van a méhszáj. Ilyen korán még ne aggódjak? Vagy annak a jele, hogy nem estem teherbe?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 19:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem, és azt hiszem értek is a különböző vizsgálatokhoz. Az ilyen típus önvizsgálat viszont, rendszerszemlélet nélkül sajnos csak annak a krónikus stressznek a kialakításában segít, amely a neuroendokrin rendszeren keresztül bőven gátolhatja a peteérést vagy a teherbeesést.

A kérdezőt nem megbántani akartam, pusztán azt akartam mondani, hogy felesleges otthon öndiagnosztikus céllal ilyen bizonytalan eredményt hozó vizsgálatokat végezni. A méhszáj, mint mondtam, nem megbízható bejóslója a peteérésnek, ahogy a különböző peteérés utáni nyákokból sem lehet a teherbeesés tényét megállapítani, hiszen az eredményeknek igen nagy a szórása, és egyikre sem lehet önmagában azt mondani, hogy ezt vagy azt jelenti.

Drukkolok, hogy minél hamarabb összejöjjön a baba, de azt hiszem, hogy a hőmérőzésen kívül otthon minden más beavatkozás túlzás, és ezt a legjobb szándékkal írom!

/És fertőzésveszélyes is, igen, pont úgy, ahogy az is, ha a párja nyúl be, de ugye az ember néha kockáztat, a jóért... :) A folyamatos méhszáj vizsgálat fertőzésveszélye egyébként inkább a méhszáj felsértésében áll./


7. válaszoló voltam

2012. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki maga dönti el, hogy nyúlkál-e magában vagy sem, szíve joga csinálni... Mindenesetre biztosan korai még ezt nézegetni, mert megtermékenyítéstől számítva akár 7 nap is lehet, mire a pete leér a méhbe, addig biztos nem záródik be. Egyébként meg nagyon kell ismerned a tested ahhoz, hogy ezt megállapítsd... a legbiztosabb, ha két hét múlva nem jön meg, és a teszt is pozitív :)
2012. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!