Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor mi az igazság?

Most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés

Olvastam már nagyon sok helyen itt, hogy valaki már attól teherbe esett, hogy a párja, még csak el sem ment benne...magyarán az előváladéktól. Viszont az orvosok, köztük az én orvosom is azt mondta, hogy 20millió alatt jóformán esélyem sincs, hogy teherbe ejtsem a párom, de legalábbis nagyon nagyon minimális.

Most akkor kinek lehet hinni? Bár, ha az itteni megtörtént eseteket nézem, akkor egyértelműnek látszik, hogy akár egy spermium is elég hozzá. Viszont, ha így van, akkor a dokik miért 20milliós határról beszélnek?

Felhomályosítana valaki erről?:)

Köszönöm!


2009. jún. 8. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az orvosod azért mondta ezt, mert orvos és így tanulta, ahogyan én is :) A valóság az, hogy tulajdonképpen a megtermékenyítést egyetlen spermium végzi el, és valóban akkor van nagy esély rá, ha sok spermium van, mert nagyobb valószínűséggel van ott az az egy :) Az élet igazolja, hogy az az egyetlen spermium akár ott lehet az előváladékban is, sosem tudod honnan jött, ami megtermékenyített, ha babaprojekten vagytok :) Remélem tudtam segíteni :)
2009. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az igazság valahol a kettő között van. Elméletben kevés sperma szám mellett is teherbe lehet esni. A gyakorlatban azért nem úgy van, hogy minden második nő teherbe esik így teherbe. Van egy nagyon minimális valószínűsége, ezért nem lehet kijelenteni, hogy biztosan nem lehet így teherbe esni.

Az az én külön véleményem, hogy az előváladékos történetekhez tartozik a megszakított közösülés bizonytalansága. Aki emellett esik teherbe az jellemzően nem az előváladéktól, hanem azért lesz terhes mert még sem úgy sikerült a megszakítás, ahogy tervezték.

2009. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor magyarán nem feltétlenül szükséges megvárni a 72 órás újratermelődési ciklus végét... Igaz én sem szoktam, csak erről is olvastam már, hogy ha 3-4 napig nincs szex, akkor kicsit nagyobb az esély a babára. Bár nem tudom ki hogy van vele, de én a 2 napontás dologra szavaznék, mert akkor jóformán folyamatosan van életképes spermium a "megfelelő helyen":), illetve gondolom én 2 nap leforgása alatt is termelődik már elegendő mennyiség újra.
2009. jún. 8. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a természet fura fintora: aki nem szeretne teherbe esni, az már az előváladéstól megfogan, aki meg kétségbeesetten szeretne, annak egy csomó sperma sem elég...


Mindenesetre az a jó, ha az ondóban sok a sperma, mozgékonyak, nem deformáltak, és egyáltalán élnek. Egy egészséges férfi hímivarsejtjeinek 70%-a mozog jól, a többi deformált (fejhiányos, kétfejű, kisfejű, megtört nyakú, farokhiányos, kettősfarkú). A hüvelyben a hímivarsejtek fele elpusztul a savas környezetben (marad 35%). A méhnyak váladékában a maradéknak megint elpusztul a fele (marad 17,5%). A méhüregben is sok ondósejt pusztul el. Csak a legellenállóbbak jutnak el a petevezetékig.


Az előváladékban lehetnek spermiumok, és ha ellenállóak, akkor eljuthatnak a petevezetékid. A tényleges ejakuláció első pár cseppjében azonban sokkal több spermium van, mint az ondó összességében átlagosan.

2009. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!