Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » HSG-t szeretnék csináltatni....

Nikike0407 kérdése:

HSG-t szeretnék csináltatni. Hogy induljak neki?

Figyelt kérdés

Voltunk már meddőségin, 1éve próbálkozunk...hormonok , peteérés rendben. A párom kisfickói nem vmi mozgékonyak.(10%) Most kezdett vitaminokat szedni... Addig én szeretnék egy hsg-t csináltatni, ha már telik az idő, amíg gyorsulnak a kisfickók. De a meddőségin a doki a laparoszkópiát ajánlgatja, de csak ha inszemre kerül a sor a spermamozgékonyság miatt...én egyenlőre nem szeretném.

Mit tegyek?


2012. febr. 11. 15:24
 1/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem volt mindkettő, hsg és lapar is. A lapar során is csináltak átjárhatóságit, míg aludtam. Utána semmi fájdalmam nem volt, másnap reggel mehettem haza. A hsg viszont nagyon megviselt. Ha a dokid neked is össze tudja kombinálni a kettőt, akkor inkább hallgass rá. Több mindent meg lehet így tudni, és nem tűnik inkvizíciónak, mint a hsg.

2012. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem HSG-m volt, de a doki nekem is a lapart ajánlgatta inkább. A HSG picit fáj, de nem korlátoz le napokra, és leszel ágybanfekvő, és nem lesz a hasad bal oldalán egy elég komoly vágás. A HSG-t én a helyi kórházban csináltattam és majdnem lapar lett a vége, meg is csináltattam már a kötelező vér és EKG ill. az altatóorvost is felkerestem, mikor hál'Istennek a férjem lebeszélt, hiszen ez mégiscsak egy elég komolya műtét, mégha nem is úgy adják elő. 2 hétig teljesen kiesel a munkából, mert a nyílt sebnek gyógyulni kell, és még varratot is szednek. Szóval a laparral akkor találkoztam mikor a megyei kórházban voltam egy polip műtét alkalmával, és a szobatársamnál ezt végezték. Aztán jött még egy olyan szobatársam, akinél a kombináltat végezték, de szegény elég tájékozatlan volt, és elhitt mindent a dokinak, hogy persze mennyire szükséges is neki a lapar.

A HSG-vel is ki lehet deríteni sok-sok mindent és saját véleményem szerint és a tapasztalatok alapján, elsőre ha a párodnál van a gond, akkor szerintem csak HSG-t csináltass. Tényleg nem kellemes vizsgálat, de 10 perc alatt megvan és elég informatív. Ja, az orvosok azért igyekeznek mindenkit meggyőzni a laparról, mert azért több pénzt kap a kórház és több napig bennt is kell feküdni, HSG-nél is hivatalosan már a vizsgálat előtti nap estéjén be kell menned, de ezt általában úgy oldja meg a kórház, hogy kiadja a gyulladáscsökkentőt, és aláíratja a papírokat, de nem is fekszel bennt, másnap is így van, papíron ott fekszel, míg sorra nem kerülsz, de egyébként odamész a megbeszélt időpontra, és miután vége mész haza, de hivatalosan táppénzen vagy, azon a napon. Jó tanács a HSG-hez 1 db menseshez való betétet vigyél, mert enyhe vérzés lehet, és a tisztasági nem elég. Laparnál napokig vérzel és a hasadra, ahol a seb lesz drémet raknak fel, ahol a vér szivárog, és a kézfejedre cranult.

Sok sikert és írd meg hogyan döntöttél.

2012. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes információkat, nagyon hasznos volt. A HSG mellett döntöttem. Nem akarom magam műttetni,főleg, h lehet nem is muszáj, mert nincs semmi gond...

2. válaszoló átjárható voltál egyébként?? Ha esetleg nem, azon tudnak segíteni a beavatkozás közben?

2012. febr. 13. 13:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok, mint a kérdező, mert nekem is a HSG következne, de az orvosom inkább a lapart ajánlja. Nekem már volt laparos műtétem, 4 éve, egy méhen kívüli terhesség, szerencsétlenségemre utána a középső, köldök vágásnál begennyesedett a sebem, még 2 hét kórház, úgy volt, hogy újra kell nyitni... szóval én a lapart legeslegvégső esetben csináltatnám megint. A HSG-től is tartok, de pár napja kérdeztem itt én is, hogy mi a menete, nagyon hasznos válaszokat kaptam, szóval olvass vissza, ha érdekel, milyen lesz. Nekem a következő ciklusomba fér már csak bele, valamikor márciusban.
2012. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2012. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Manka68 ***** válasza:

Kedves Második!

Nem tudom, neked milyen laparod volt, nekem két pici lukat csináltak a hasamon, egyet a köldökben, egyet lejjebb a jobb oldalamon. Nem kellett hetekig ágyban feküdnöm, és alig maradt heg. A köldökömnél nem is látszik, a másik olyan pici, hogy ha nem tudnám, hogy sebhely, azt hinném, csak egy apró bőrhiba. Én csak azért maradtam otthon varratszedésig, mert napi két órát utazom a munkahelyemre, ami kint van a világvégén. A másik két lány, akit velem egy napon műtöttek, már a következő munkanapon ment dolgozni. Nekem ez a második laparos műtétem volt, az elsőt 6 éve csinálták, az epekő műtét volt, akkor még tényleg otthon voltam utána két hétig, a háziorvosom le is tolt a lábamról, hogy nem kellett volna ennyi ideig otthon lennem. Azok a hegek még tényleg nagyobbak voltak, de a mostaniak szinte nem is látszanak.

A mostani lapar pénteken volt (méhtükrözéssel és átjárhatóságival egybekötve, vagyis 3 in 1), reggel bementem, napközben megcsinálták, délután már sétálgattam, és másnap reggel jöhettünk haza mindannyian. Következő csütörtökön volt varratszedés, de lehetett volna előbb is, csak nekem akkor rendelt a dokim.

Kedves Kérdező!

Ezeket csak azért írtam le, hogy ne csak egyetlen tapasztalatról olvass, hanem többről is, ha már döntöttél, nem akarlak rábeszélni. Te tudod, mit szeretnél, és miért. Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy pl az endometriózist, ami komoly akadálya lehet a teherbeesésnek, csak és kizárólag laparral tudják megállapítani, és eltávolítani. Sem UH, sem vérvétel, sem HSG nem mutatja ki. Nekem szerencsére nem volt, de máig áldom a dokimat, hogy elküldött laparra, mert 4 év után végre kiderült, mi a gond nálunk. Most újra reménykedhetünk. :-)

2012. febr. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Manka68 ***** válasza:

Bocsi, a HSG-ről is szeretnék egy kicsit beszélni, azon is túlestem 3 éve : Nekem pokolian fájt, utána napokig véreztem és görcsöltem. És nem csak akkor fájt, amikor megnyitották az elzáródott petevezetékemet, hanem végig úgy feszített a ballon, amit feltettek, hogy majdnem elájultam. Persze így utólag azt gondolom, a méhemben maradt varratok miatt volt ez így, de akkor nem tudtam az okát. De a párom halálra rémült, amikor meglátott a tolószékben, amivel letoltak a nőgyógyászatról a röntgenbe. Hazafelé a kocsiban szinte elfektettem az ülést, bevettem egy erős görcsoldót, de még így is megéreztem minden egyes kavicsot, és végigszenvedtem az utat. :-(

Ha tényleg a HSG-t választod, ne menj egyedül, vigyél magaddal görcsoldót, és betétet.

Azért ne ijesszen el, amit leírtam, legtöbbünknek nem ennyire vészes, lehet, hogy neked nem is fog fájni.

Majd írd meg, milyen élményeid maradtak róla.

Kitartást kívánok az előtted álló vizsgálatokhoz, és mielőbbi pozi tesztet!

2012. febr. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Sajnálom, hogy így megkínoztak.

Remélem, most már hamar "kétcsíkos leszel". Egyenlőre marad a hsg, de még azt sem sietjük el...

2012. febr. 14. 07:16
 9/9 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Nálam csak az egyik oldal volt átjárható, a másik oldalon beljebb egy polip volt, amit már a megyei kórházban távolítottak el, robotkarral, kábításban. Mi inszeminációval folytattuk a Kaáliban. Az első nem sikerült, a 2. előtt 2 hó kimaradt és a másodikban spontán sikerült 4 év után a baba. jelenleg még az 1. trimeszterben vagyok.Sok sikert a HSG-hez. Nagyon függ az élmény a kórháztól én a HSG-t a helyiben csináltattam, a másikat a megyeiben. A megyeiben minden sokkal jobb, még a kaja is.Ezért remélhetőleg ott is fogok majd szülni.
2012. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!