Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Véletlenül teherbe estem,...

Véletlenül teherbe estem, szeretném megtartani a babát, de a párom ellene van... Mit tegyek?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, másfél éve élek boldog párkapcsolatban. Az orvosom kb 2 hónapja gyengébb fogamzásgátlót írt fel, amitől folyamatosan vérezgettem, de mire visszamentem volna a nőgyógyászhoz kiderült, hogy terhes vagyok. El sem tudom képzelni hogy elvetessem, számomra ez elképzelhetetlen, a párom viszont azt mondta, hogy ő még nem készült fel a gyerekvállalásra. Egyedül is vállalnám, de nem szeretném elveszíteni a párom... Mit tegyek? :-(
2008. ápr. 5. 08:03
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kezdem egy kicsit derűsebben látni a dolgokat... Még sok idő van vissza a 9 hónapból és remélem semmi gond nem lesz, apa pedig eldöntheti mit akar ha kezében tarthatja a gyerekét... :-)
2008. ápr. 5. 09:38
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem vagyok sem az abortusz ellen, sem mellette. Létezik olyan szituáció, amikor jobb döntés az abortusz. Én is teherbeestem egy viszonylag friss kapcsolatban. Volt is munkám, meg nem is. Saját lakásom volt, amit alig birtam fenntartani ja és volt autóm is. Hát nem ideális?! A fiú el is vett volna feleségül, épp akor fejeztem be a tanulást, de már volt akkor egy másik szakmám is, csak mást akartam csinálni. Ezt leírva szerintem 100-ból 99 nő megtartotta volna a babát. Azt elfelejtettem írni, hogy gyógyszereket szedtem és nem biztos, hogy egészséges lett volna, de az orvos biztatott, hogy egy genetikai vizsgálat segít, ha úgy gondolom. Én nem gondoltam sehogy! Olyan bizonytalannak tartottam és éreztem az egész helyzetet, hogy nem mertem vállalni. Nagyon megszenvedtem lelkileg, de utólag is azt gondolom, hogy nem hoztam rossz döntést. Az akkori apuka rámbízta a döntést, hogy bármit döntök, neki jó lesz úgy. Ez nem nagy segítség! Gondoltam, ha már most ilyen tesze-tosza f..szkalap mi lesz később...? Mind ezt telefonon mondta, mert külföldön volt. Mire hazajött már nem voltam terhes, hiába hozta a gyűrűt. Azóta van két gyereke és éppen válik. Ennek a történetnek már több mint 10 éve és akkor egy évvel voltam nálad idősebb. Volt időm gondolkodni de még sosem éreztem úgy, hogy rosszul döntöttem. Most várjuk első babánkat a jelenlegi párommal 11 hetes terhes vagyok, semmiről nem maradtam le. Ha megtartod a babát, ne azért tedd, hogy a barátod ne haggyon el, hanem azért mert te átgondoltad és így döntöttél. Arra is gondolj, nem önző dolog-e azért megtartani egy babát, mert te szeretnéd. Neki vajon jó lesz-e? Vagy ha elveteted akkor meddig marad meg a kapcsolatod, meg tudsz-e bocsátani ennek a fiúnak? Vagy ha nem veteted el akkor ő hogy éli meg? Esetleg az is előfordulhat, bárhogy döntesz a kapcsolat végetér, csak azt mérlegeld, hogy babával, vagy baba nélkül maradsz magadra. Hogyan lesz tovább, ha marad a baba? Ki fog segíteni neked, másokra leszel-e utalva, szüleidre, barátokra? Mennyire leszel kiszolgáltatott helyzetben? Most lehet, hogy úgy gondolod, meg tudod oldani egyedül is, de mi lesz később? Feltettem egy csomó kellemetlen kérdést, amit az ember nem szívesen tesz fel magának, de én most kívülálló ként könnyebb helyzetben vagyok. Ha gondolod írj privát emailt vagy ha van kérdésed szívesen válaszolok.

2008. ápr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szia! Én már írtam neked, a 2. választ. Még annyit írnék, ezzel a most előttem szólóhoz is reagálva, hogy amikor egy nő babát vállal, valahogy mindig gondolni kell arra is, hgy esetleg később, ha úgy alakulna sikerül-e egyedül is felnevelni egy babát, mert sajnos minden benne van a pakliban, és lehet, hogy egy most boldog kapcsolat 5 év múlva megromlik. Engem anyukám 4 éves koromtó egyedül nevelt, és bolog, kiegyensúlyozott, tanult felnőtt lettem. Az igaz, hogy mindig számíthattunk a családra, de megvolt az önálló éltünk!

És a végére csak annyit, hidd el egy talpraesett nő előtt nincs lehetetlen, mindent meg tud oldani, legalábbis én ezt a példát láttam!

Azt látom, nagyon szeretnéd a kicsit, és tényleg remélem, jól döntesz!

2008. ápr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A baba áldás, tényleg megtisztel téged, titeket! Nem hiszek a véletlenekben sem. Akkor jön, amikor jönnie kell! Mindenképp adj neki esélyt az életre!

A párodnak meg időt adj! Légy vele türelmes. Így neked nehezebb lesz a várandósság, de adj neki 9-10 hónapot! Ha ezalatt megváltozik, rendben, ha nem, akkor már nem is fog, - esetleg később, és bánni fogja, hogy nem tartott ki a családja mellett...

2008. ápr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

No, mi ennek megelőzésére beszéltük meg már anno a kapcsolatunk elején (de már amikor komolyabbra fordult a dolog), hogyha netán becsúszna a baba, nem vetetjük el. Megmondtam neki hogy én nem tudnám elvetetni, és ő is így gondolta (szerencsémre). Ez azért jó, mert az ember tudja hányadán áll a másikkal, és picit meg is nyugodtam. Egyébként a barátnőm (most már) férje sem akarta a babát, pedig kb 11 éve vannak együtt. Először akarta, aztán hallani sem akart róla. Abortuszra akarta küldeni....stb. Eléggé válságban voltak. A barátnőm csak nem vetette el, mert ő már nagyon szerette volna. Elmentek ultrahangra, aztán a párjában valami letisztult. Lehet hogy bepánikolt. Mindenesetre, most szerintem ő várja a legjobban a babát. Sajnálom hogy ilyen helyzet alakult ki nálatok. Remélem sikerül közös nevezőre jutnotok, és meghoznotok a helyes döntést! Sok sikert!

35 hetes kismama

2008. ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló vagyok. Még csak annyit akarok írni, hogy a barátnőmnek is a fejére olvasta a párja, hogy biztos szándékosan esett teherbe, meg azért mert én is az vagyok....stb. Marhaság. Én tudom hogy nem akart pont akkor még a barátnőm sem babát. Így jött ki. Egy gyerek létrejöttéről 2 ember tehet.
2008. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt mondanám a leendő apukának, hogy nincs kényszer, vállalom egyedül, ha ő nem akarja, de el sem zárom tőle, ha látni akarja. A kapcsolatunkat sem akarom felrúgni,de ráakszkodni sem, ha neki jó, akkor éljünk külön, amíg el nem dönti, hogy minket akar vagy mást. Így talán nem érzi kényszernek, az idő meg valószínűleg úgyis mellettetek teszi le a voksát, főleg, amikor már látni is fogja a gyerekét. Mindenképpen próbálnám úgy alakítani a dolgokat, hogy semmit ne érezzen kényszernek, mert így talán van rá esély, hogy saját akaratából lesz jó apa és társ.
2008. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű, mit kell tenned! Főleg azok alapján, amit itt mindenki felhoz érvként. Nagyon sok boldogságot kívánok neked, egy babával nem is lehet másképp élni, mint boldogságban!
2008. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ha már azt hiszi hogy direkt estél teherbe nem szerethet igazán. tudod ha már eldöntötted mi nem tehetünk semmit de gondold meg hogy tényleg azt akarod e hogy a gyermeked esetleg apa nélkül nőljön fel. ha mégis úgy döntessz hogy megtartod kérlek hogy szeresd őt mert nem minden embernek adatik meg hogy egyáltalán teherbe essen, most magamról beszélek.
2008. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

biztosan nagyon ragaszkodsz a párodhoz. most biztos nagyon csalódott vagy, hogy ő így reagált arra, hogy gyermeket vársz. nem akarok rá semmi rosszat mondani, mert te szereted. gondolom nem véletlenül. valószínűleg olyan tulajdonságai vannak, amiket szeretsz, és olyanok is amiket nem szeretsz, de elfogadsz. gondolom vele képzelted az egész életed.

de! egy új élet van a pocakodban! Isten megajándékozott azzal, hogy egy új kis emberkét Te hozzál a világra! A párod ha elfogadja, ha nem, ő már él, létezik, várja, hogy világra hozd! ez az egyik legcsodálatosabb dolog a világon!

nagyon együtt érzek Veled a fájdalmadban, már csak azért is, mert én úgy gondolom, hogy a férjem az első az életemben, és csak utána jönnek a gyerekek. de én azt is tudom, hogy a megfelelő emberhez mentem hozzá, aki soha, de soha nem mondana nemet egy gyermekre. ha nem így lenne, nem ő lenne a megfelelő...

2008. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!