Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 óra alatt felszívódik a...

2 óra alatt felszívódik a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Elkaptam egy hasmenéses vírust. 2 éve szedem a fogamzásgátlót. A tabletta bevétele után ma 2 órával, tegnap 2,5 óra után el kellett mennem wc-re.


Biztonságba vagyok?


2012. febr. 1. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha erős hasmenésed van, akkor nem.

Azt mondják, hogy akkor kiürül a szervezetedből!

2012. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mérget nem vennék be rá, emlékeim szerint 1-2 óra a felszívódás. Én biztos, ami biztos alapon védekeznék másképp is.
2012. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem iszonyat erős. Laurinát szedek.


Első héten vagyok és akkor fontos bevenni mindet. Viszont voltam együtt a barátommal mert akkor még nem voltak ilyen tüneteim.

Ezért aggódom picit

2012. febr. 1. 19:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha a bevétel utáni 4 órában jelentkezik hányás, hasmenés, akkor nem nyújt megfelelő védelmet.
2012. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is 4 óráról tudok.
2012. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, ilyenkor kell a kiegészítő védekezés.
2012. febr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mi a teendő tápcsatornai működészavarok esetén:

Súlyos tápcsatornai működészavar esetén nem feltétlenül teljes mértékű a hatóanyag felszívódása, ezért kiegészítő fogamzásgátló eljárások alkalmazása válhat szükségessé. A tabletta bevételét követő 3-4 órás időszakban jelentkező hányás esetén a 'Mi a teendő, ha kimaradt egy tabletta?' című szakaszban ismertetett útmutatásokat kell követni. Ha az illető nem kívánja felborítani a már megkezdett csomagban lévő tabletták szedésének rendjét, egy másik csomagból kell pótlólag tablettá(ka)t bevennie.



De itt azt írja h súlyos esetben, viszont ez nem volt annyira súlyos!


És a tabletta bevétele előtt direkt nem ettem, tehát a gyomrom üres volt pont azért h minnél gyorsabban szívódjon fel.


Esély van teherbeesésre? Mivel a barátommal már voltam együtt mikor még nem volt bajom, de 1. hétnél járok ami azért fontos mert ha 1. héten kihagy valaki egyet akkor kell dokihoz fordulni

2012. febr. 1. 20:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Még egyszer: nem véd, mert 3-4 óra után szívódik fel biztosan. Nem láttál már bele a tápcsatornádba, így nem tudhatod, hogy felszívódott-e. Alacsony hormontartalmú tabletta, ha megbomlik a rendszer a szedésében, hamar lehet egy spontán peteérés, és abból pedig baba. Védekezni kell.
2012. febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!