Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés kövéren? Hány...

Teherbeesés kövéren? Hány kiló voltál mikor teherbe estél? Esetleg valakinek csak azért nem sikerült összehozni a babát, mert túlsúlyos volt?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, most 102 kg. Egészségügyi okok miatt 1 év alatt szedtem fel 15 kilót. Előtte sem voltam épp vékony, tudom, de ezt a súlyt évekig tartottam. Szeretnénk férjemmel babát, 5 hónapja semmi :(

Sok túlsúlyos várandós nőt látok, vagy hallok olyanokat, hogy 100 kiló felett simán teherbe esett. Nem tudom, hogy nálam ez lenne-e a gond..


2012. jan. 28. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Én tudom szégyen,de 120 kg voltam amikor terhes lettem,az első próbálkozós hónapban,rendben volt minden végig,a vérnyomásom,cukrom is rendben volt,kiírt előtt 1 nappal szültem egy 4kg-os 55 cm-es gyönyörű kisfiút.Viszont a többletsúly miatt nagyon fájt a hátam szinte végig.Ez a terhességem előtt két évvel,szintén hamar terhes lettem,de az a baba nem maradt meg sajnos.Akkor 75 kg voltam.Lehet hogy van összefüggés a súllyal,de az én esetemben ez nem igazolódott be szerencsére.

Kitartást Nektek,esetleg próbáld meg az ovutesztet,hátha segít a jó időpont.

2012. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia

én sem vagyok nádszálkisasszony :)

a normál súlyom 65 kg, amikor ez alá kerültem nem éreztem túl jól magam (162 vagyok), na ilyen súllyal nem estem teherbe. Aztán én is felszedtem vagy 20 kg-t (egy kezelés mellékhatása volt), abból amikor visszamentem 78ra akkor jött össze a baba. A fogyókúra közepén, ami akkro abbahagytam, most vagyok 88 körül, 28. terhességi héten. Igaz, a lábaimon van egy-egy kiló víz, nagyon vizesedek, zsírban nem érzek sokat magamon.

2012. jan. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi de mit értesz eü. ok miatt?Nem lehet h inzulinproblémád van?Attól is hízhatsz és bnizony megakadályozza a teherbeesést is én is ezzel küszködök.Csináltass terheléses inzulin és cukorvizsgálatot endokrinológussal.Ha ez a gond akkor lehet akadály a túlsúly mert attól magasabb az inzulin amitől nem tudsz teherbe esni.Gyógyszerrel diétával mozgással kezelhető és lehet babád is viszont érdemes megnézetni mert mi ezzel 4 évet pocsékoltunk el.
2012. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

csatlakozom.

105 kg voltam mikor teherbe estem, szégyelltem is magam, a dokinő annyit mondott hogy próbáljam tartani a súlyom mérlegeljem mit eszek,viszont a 12 hetes vérvételen a nő beszólt hogy: a terhesség alatt hízott meg így?

gondolhatod hogy esett, én meg mondtam hogy nem, előtte is ilyen volt az alkatom..

De elsőre teherbe estem amikor akartuk..

persze benne van a pakliban hogy a súly miatt nehezebben jön össze de számtalan ok van amiért nem biztos hogy a túlsúly a felelős ezért ne emészd magad

szóval ott hagytam abba hogy a baba meghozta a várt sikert,

nem hogy nem híztam de kb 10 kilót fogytam mert nem bírtam enni a terhességem alatt

az első 3 hónapban azért mert hányingerem volt

utána meg csak salátát ettem mert az fért belém, az esett jól, később meg már a baba annyira nyomta a belemet hogy akkor meg azért.

végül a szülés utáni napon megmértem magam és láss csodát: 105 kilóról 85 kiló lettem

a férjem bezzeg örült meg én is meg mindenki milyen csini lettem jót tett nekem a terhesség.


egyszóval nem előírás hogy tovűbb hízz.

lehet hogy te is leadsz pár kilót, de ha meg nem akkor próbálj egészségesen táplálkozni, gyümölcs, sok folyadék, zöldség,

terhes vitamin : elevit és társai, elvileg hízlalnak..

a folsav a lényeg az elején ..


végül is jól elértem a lényegtől..

lefogyni nem könnyű az tuti, én is visszahíztam 5 kilót, de most úgy tűnik ismét babát várok, remélem tudom tartani a súlyom de ha nem is, legalább ne hízzak tovább.


ne stresszeld magad emiatt, tudom mit érzel nekem is gáz a súlyom de hát nem lehet mindenki modell alkat !!


esetleg priviben írhatok pár jó tanácsot, praktikát mit hogy csinálj hogy hamarabb teherbe ess, hátha bejön

szólj, ha írjak és írok :)


2éves kislány anyukája !

2012. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Terhesség előtti súlyom: 75

Terhesség alatt + 25 kg-ot híztam

165 cm magasság.

Tehát abszolút nem voltam vékony. Voltam előtte (amikor még egyáltalán fájdalom nélkül tudtam sportolni) 55-65 kg is. Mindig e kettő között mozogtam. Változó volt. Aztán balesetem volt meccs közben. Széttört térd, 3 hónapos fekvőgipsz, fél év járó, majd megint műtét. Akkor már 1 hónap fekvőgipsz és 3 hónap járógipsz már mű térddel. Tehát a jobb térdem teljesen mű, beépített. 7 műtétem volt összesen.

Úgyhogy van abban valami, hogy eltunyultam, de az orvosaim nem bátorítottak a további versenyszerű sportolásra. Konkrétan ha egy komolyabb esésem lesz, akkor nem biztos, hogy újra lábra tudok állni, még ha mű is a fele.

Így lettem 75 kg. Nem bántam, így fogant meg a lányunk is. Majd terhesség alatt felszedtem +25 kg-ot. Pedig semmivel nem ettem többet, etc. Végül kiderült 8. hónapban, hogy IR-s vagyok (cukor). Terhesség alatt végig diétáztam egyébként! Még szakorvosnál is jártam "unalmamban".

Sürgősségi császárral szültem 40+5 napra, mert nem akart megindulni a lányunk. A dokim pedig várt a csodára és a természetre. Végül uh-ból toltak a műtőbe szó szerint, mert a lányunk életveszélyben volt (magzatvíz hiány, méhlepény kritikus állapota, köldökzsinórról meg már ne is beszéljünk!).

3050 g és 52 cm-el született fél éve. Egészséges, épp és csodálatos kislány. Kiegyensúlyozott és masszív, erős csontozattal!


Terhesség után csináltak egy teljes vérképet. Míg korábban vérszegény voltam, az helyre jött. Az IR cukrom eltűnt. Tehát az értékek normálisak.

Fogytam 38 kilót szülés óta (szoptatás alatti időszak 6 hét, eddig ment + szülész + most már, hogy nem szoptatok diéta).

Különös képen nem vonom meg az ételt magamtól, csak figyelek arra, mit eszem meg.

Folyamatosan fogyok, így nekem a terhesség jótékony hatását gyakorolja.


Ha odafigyelsz, hogy mit eszel, akkor nem lesz gond. Ha éhes leszel 2 főétkezés között, akkor sovány sajt/túrót egyél valamint soksoksok gyümölcsöt! Amikor csak tudsz gyümölcsöt egyél vagy zöldséget. Nyersen, főve, párologva.. mindegy, hogyan! De az kell!

A terhesség utolsó másfél hónapjában fogsz hatalmasat nőni - mármint hasban! -, így akkor kell a legtöbb fehérje!

Fehérjedús ételek: sovány túró, sovány sajt, tojás és csirkemell, csirkehús!

Párolva csinálod az ételeket, akkor rengeteg vitamin benned marad!


Jó egészséget, könnyű szülést és jó babázást kívánok/kívánunk :)))

2012. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huhh...most azért megnyugodtam kicsit :D

Az eü gondom egy gerincsérv volt, ami hála a mi egészségügyi ellátásunknak,1 évig kínzott, mire megcsinálták...egyáltalán rájöttek! mert ugye könnyebb gyógyszereket felírni, és találgatni, mint rendelni egy MR-t, ami 50E Ft, amit hosszú hosszú évek alatt gyűjtött TB járulék fizetésem után is luxusnak minősül...na, de most másról beszélünk...

5 hónapja nem sikerül a baba...szedek vitamint, meg folsavat (elevitet), mert azt gondoltam, hogy hamar össze fog jönni...az ovulációm pontos, még tesztet is vettem hozzá. Szóval nem tudom mi a gond....nemsokára megyek nőgyógyászhoz és felhozom neki a dolgot..nem tudom mit tud ott helyben megnézni, ami esetleg akadály lehet a teherbeesésnél..de azt mindenképp csinálja meg...

Sok praktikát hallottam....Pl cickafarkfű tea, palástfű tea,lícium gyümölcs, ami a férfi spermát is fokozza...stb..hát nem tudom mi használna igazán..de görcsölni sem akarok emiatt, mert akkor meg azért nem fog összejönni....

2012. jan. 28. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:
A 165 cm-emhez joval 80 kilo felett voltam, tehat tulsulyos, raadasul mar kozelebb jartam a 40-hez, mint a 30-hoz, megsugom, 39 voltam es baba nelkul, ja es dohanyoztam is. Aztan osszeismerkedtunk a lanyom apjaval es a masodik egyuttletbol terhes maradtam. Vegig egeszsegesen etkeztem, a masodik trimeszter vegeig femibiont szedtem, se terhessegi cukrom nem volt, se nem vizesedtem, vernyomasom vegig normalis volt es a 37 heten szuletett a lanyom, makkegeszsegesen. A terhesseg alatt osszesen 10 kilot hiztam es utana a szoptatas alatt meg jonehanyat. Most 2 eves a lanyom es most vagyok megint annyi kb, mint mikor teherbe estem, azaz 80valahany. Egyszoval a tulsuly nem feltetlen hatrany, bar nem egeszseges, tudom.
2012. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!