Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már a baba tervezésekor...

Már a baba tervezésekor leálltatok minden káros dologgal?

Figyelt kérdés
Ti már akkor abbahagytátok a kávét, alkoholt, cigit stb., amikor már terveztétek a babát? Én mindig azon rettegek, hogy mi van, ha egyszer nem fogom tudni, hogy terhes vagyok, és majd bántom a kicsit a hasamban, akaratlanul. Mondjuk tervezett babánál lehet az, hogy már a "tervezési szakaszban" leállunk minden ilyennel, de ugye nem lehet tudni, mikorra sikerül én pl. nehezen fogok lemondani a kávéól, pláne "feleslegesen" (értsd: me adj Isten, sokáig tartó hiábavaló próbálkozás). A cigit utálom, az nem gond :)
2012. jan. 9. 19:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(off: bocsánat, nincs nálam a szemüvegem, így nem látok jól, hibásan gépelel)
2012. jan. 9. 19:19
 2/13 anonim ***** válasza:
Én igen, bár nem dohányoztam, nem voltam alkesz! Az ivást teljesen abba hagytam, a kávét is, a sok csokit, zsíros kaját!
2012. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, tehát amikor még csak terveztétek a babát, már akkor sem ittál egy kávét se? egy pohár bort se?
2012. jan. 9. 19:24
 4/13 anonim ***** válasza:

Amikor tudatosan terveztük a babát, akkor igyekeztem nagyon magamra figyelni. Csak miután sok évig nem jött össze, a nyáron nagyon bulis időszakunk is volt és bizony volt hogy lement 2-3 sör... aztán jött a pozi. teszt. Onnan kezdve hetente max egy pohár bort iszom.

Cigizni sosem cigiztem. A kávét pedig megoldotta a baba: 6. héttől rá sem bírok nézni, fúj, a szagát sem bírom :)

2012. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én akkor tettem le a cigit mikor pozitív lett a teszt. Inni soha nem ittam,nem szeretem az alkoholt. A kávéról nem mondtam le,de előtte sem ittam sokat. Reggel 1,és délután. Terhesen csak reggel ittam.

Mi a babát úgy terveztük,hogy egyszer csak nem védekeztünk,és rögtön összejött.


Minden fejben dől el,és a babáért mindent megtesz az ember! Sajnos vannak kivételek!

2012. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nos, én szeretem az alkoholt, de arról nyilván le tudok mondani, ha már tudom, hogy jön. Heti egy pohár bor? Azt szabad?

A kávéval(és energiaitallal) más a helyzet, a koffein tart életben (ez túlzás, persze :)), de azt ugye kívánja a szervezetem, félek, hogy azt nehéz lesz megvonnom magamtól.

2012. jan. 9. 19:38
 7/13 anonim ***** válasza:

19:34 vagyok. Messze nem vagyok paramami :) a pohár bort megiszom, amikor hétvégén összeülünk barátokkal. Majd itt fogsz olvasni pro és kontrát ami az alkoholt illeti, én a magam felelősségére ennyit megengedek magamnak.

A kávét a tervezés időszakában vedeltem, napi 4-5-öt. És mióta undorodom tőle, nem hiányzik. Ennek örülök :)

2012. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kávét pl. most is iszok... Inni soha nem ittam, most mikor vérszegény lettem picit a babával, mondták, hogy hetente igyak 2-2,5 dl vörösbort. :) /Ettől függetlenül nem iszok, mert nem szeretem./ Cigizni sosem cigiztem.


A hatodik hétig amúgy sem ártasz, nincsen köztetek addig kapcsolat.


22 hkm

2012. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na, én meg vérszegény vagyok jelenleg is :) akkor lehet, hogy nekem is fogják javasolni. ezt a 6. hétig nincs kapcsolat- dolgot én is olvastam, de nem tudtam, hogy mit lehet és mennyire.


köszönöm megint, és elnézést, hogy ennyit kérdezek, de azt beszéltük a párommal, hogy lassan nekiláthatnánk (lassan....:), szóval fel akarok készülni :)

2012. jan. 9. 19:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, heti egy pohárka valami megengedett (na ezért sokan le fognak pontozni). És a kávé sem tilos, csak mértékkel (=reggele gy csésze oké, de egész nap azt vedelni nem). Amúgy a terhesség első pár hetében sem az alkohol, sem a kávé, sem a gyógyszerek nem ártalmasak, úgyhogy teljesen felesleges már a tervezéskor totálisan lemondani róluk. A cigi más téma, mert arról a leszokást már e tervezéskor meg kéne kezdeni, mert hosszú idő teljesen leszokni (bár én nem cigizek, de gondolom nehéz letenni egyik napról a másikra).
2012. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!