Mi a véleményetek a babahordozó kendöröl? Káros vagy hasznos? Elferdülhet a baba hátgerince töle?
A hordozásnak számos előnye van, így ma kezd visszatérni a nyugati társadalmakban is. A hordozott babák nyugodtabbak, kevesebbet sírnak és kevésbé hasfájósak mint nem hordozott társaik.
A mamáknak és a babának is kényelmes ez a hordozási mód. Széles vállpántjai puhán lapulnak a vállra, nem vágnak. A gyermek szorosan simul hordozójához, így könnyebbnek tűnik.
Hordozott babával egyszerűbb a tömegközlekedés, kirándulás is, de a házimunkát is gondtalanul tudjuk végezni úgy, hogy közben babánk is velünk van.
Több kutatás egybehangzóan bebizonyította, hogy az anatómiailag helyes hordozás jótékonyan hat a baba csípőfejlődésére, a csípőficamot nem csak megelőzi, hanem korrigálja is. Mivel a baba kezdetektől részt vesz az emberi életben (nem középpontként), hamarabb szocializálódik. Hamar megismeri az emberi magatartásformákat.
És ez csak egy kis szelete a tudnivalóknak! Én nagyon ajánlom, jó volt kislányomnak is , Nekem is!
Persze vannak babák, akik nem szeretik, de ki kell próbálni, max utána eladod a kendőt!
Ha javasolhatok egyet: Mei Tai hordozókendőt válassz!
Enyhe csípő-kötöttséget talált a lányomnál a doki. Amazonas kendőm van, abban hordozom 2hónapos kora óta. Nincs kötöttség a csípőjében, a gerincén a legkisebb jele sincs a ferdülésnek. Sok sok előnyt tudok mondani a kendőre. Egy dolgot nem javaslok csak, abban házimunkát csinálni. Nekem legalábbis nagyon nem jött be, hogy hordozás közben végzem a dolgom, mert nem olyan, mint nagy pocival anno, máshol van az akadály, háton egész picit meg megint nem.
"Mielőtt a kóros görbületekről beszélnénk, meg kell említenünk, hogy a gerincoszlopnak fiziológiás, „egészséges” görbületei is vannak. Ezek fontosak a rugalmas járáshoz, a felegyenesedett ember állásához és teherviseléséhez. De e görbületek mindig előre-hátra alakulnak ki, és csak meghatározott gerincszakaszokon, meghatározott szögben normálisak."
"Gerincferdülésen a gerincoszlop oldalirányú görbületét értjük, amihez legtöbbször a csigolyák elfordulása is társul. Az érintett csigolyák mozgékonysága legtöbbször lényegesen lecsökkent, olyannyira, hogy a csigolyaoszlop aktív kiegyenesítése már nem lehetséges.
A fent említett csigolya csavarodás következtében a háti szakaszon úgynevezett bordapúp, az ágyéki szakaszon ágyéki púp alakul ki.
A kiváltó okok különbözőek lehetnek, (ideg-izom problémák), de a legtöbb esetben a mai napig nem tisztázottak. A konzervatívan (operációs beavatkozás nélkül) kezelhető esetek nagy részét az idiopáthiás (ismeretlen eredetű) esetek teszik ki, amikkel legtöbbször serdülőkorú fiataloknál találkozhatunk."
Egyetértek az előttem szólókkal: nagyon hasznos! :)
Bár nekünk nem kendőnk van, hanem mei tai és csatos hordozó, de nagyon szeretjük, már a harmadik gyerkőcnél használom, és egyiküknek sincs elferdülve semmije, pedig mindegyikőjüket nagyon sokat hordozom/hordoztam.
És nagyon jó, hogy akkor is tudok házimunkát végezni, mikor a baba éppen nyűgös, és rajtam akar lógni. És a sétálás is sokkal egyszerűbb, mert amíg a legkisebb a hátamon van, a két nagyobbnak tudom fogni a kezét. A tömegközlekedés is sokkal egyszerűbb, nem kell a buszra/vonatra felpakolni a babakocsit (próbáltam, és nagyon nem volt jó, pedig nagyon könnyű babakocsink van!). És még rengeteg pozitívuma van a hordozásnak, én most csak párat említettem... :)
(Ja, és egyik gyerek sem lett "elkapatva" a sok hordozástól, sőt, simán elvannak akár több napig is a nagyszülőkkel/keresztszülőkkel/ismerősökkel. :D)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!