Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 30 évesen idős már az ember...

30 évesen idős már az ember első babához?

Figyelt kérdés
28 leszek nemsokára, párom nemsokára 30. Stabil 2éves kapcsolatban vagyunk, egyetlen hangos szó nem esett közöttünk, szeretjük, tiszteljük egymást. Nagyon boldogok vagyunk. 30 éves korom előtt nem lesz babára lehetőségünk. Annyi huszas évei elején járó kismamát látok itt és az életemben is, nem vagyok elkésve? (anyagiak már most is stabilak, nulla hitel,saját lakás, minden megvan, csak a második sulim befejezném még.) Vágyom babára,elmondhatatlanul, csak az eszem szól bele, befejezném még ezt. Szerintetek? Ti várnátok?
2012. jan. 8. 17:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem várnék, ha elmondhatatlanul vágysz babára. Azért vártam, mert nem volt megfelelő partnerem, de amint lett, 2 és fél hónap múlva már terhes voltam. :-) Nekünk ez így nagyon jól jött össze, én 30 voltam, a párom (azóta férjem) 35. A kislányunk 16 hónapos, és úton van a kistesó.


Nagyon sokan fejezik be, vagy épp kezdik el a tanulmányaikat baba mellett. Biztosan nem könnyű, de meg lehet csinálni.

2012. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 évesen szültem, szerencsére pikk-pakk teherbe estem a sok fogigátló után is. Én csak azért vártam ennyit, mert későn találkoztam a nagy Ő-vel, akivel el tudtam képzelni az életem, aki szeret engem és viszont.


Idén 34 leszek, és szeretnék kistesót is, de pont a korom miatt elgondolkodtató a dolog. Elkövetkezendő 1-2 év nem a legalkalmasabb, utána pedig már 36 leszek, 37 évesen szülnék - hát nem tudom...


Sztem amint teheted, vágj bele!

30 évesen még nagyon jó időben vagy, kistesóhoz is!:)

2012. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig az eszemre hallgattam és halogattam a gyerekvállalást, aztán szerencsére egy kicsit a szívemre is hallgattam, és ekkor meg is fogant a babánk.

Nem vagy idős 30 évesen az első babához, hiszen már kitolódott a gyerekvállalás ideje, ugyanakkor ha nagyjából megvannak a feltételek (nem kacsalábon forgó palotára gondolok), akkor nyugodtan jöhet a baba. Akkor kell gyereket vállalni, amikor tényleg vágysz rá. Ha megvannak a feltételek, párod is kész a gyerekvállalásra, akkor ne tartson vissza a suli.

Én mindig is tanultam, most is tanulok. S mellette nevelem a 15 hónapos kislányomat. Örülök, hogy itt van nekünk, és ő hajt előre, érte tanulok. Lehet nehezebb így, de nem lehetetlen. Én örülök, hogy nem vártam. 29N

2012. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:12


Dehogy nem szeretnék mégegyet! Valószínűleg lesz is, kb 34-35 leszek akkor.

Nem beszéllek le róla, sőt!!! Vállaljatok többet is, nem késő 35 év felett sem, csak én szerettem volna inkább fiatalabb anyuka lenni. Mindig azt számolom, hogy ha én 50 leszek, a lányom 20 és így tovább...

Tesóm 31 éves lesz februárban, neki 3 gyereke van, és én sokkal inkább lettem volna az ő helyében, de nem így jött össze, de nem bánom, jobb később, mint soha!

Ha a terhességgel összeegyeztethetetlen a sulid, akkor inkább fejezd be a sulit nyugodtan és aztán hajrá babázás!

Sok sikert nektek!

2012. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
remélem nem öreg az ember 30 évesen az elsőt szülni. Én 29 vagyok, már egy ideje próbálkozunk, de nem jön. A férjem 35 lesz nemsokára. A legtöbb barátnőm 30 feletti és mindegyiknél most jött az első gyerek. szóval még van időnk, de tény, hogy nem jó sokáig húzni.
2012. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi 25 éves korom óta próbálkoztunk. Sajnos későn derült ki hogy Pcom van, eltelt majdnem 3.5 év mire kiderült, utána még kezeléssel 1 év, így 30 lettem mire terhes lettem, és egyáltalán nem idős az ember , még 40 évesen sem, ha így hozza a sors. Én nem várnék, mert nem tudhatja az ember mikor adatik meg neki, van akinek rögtön, és van akinek hosszú évek múlva! De persze ez a te döntésed!
2012. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen szültem a fiam, nemsokára 1 éves lesz. 3-4 év múlva szeretnénk neki kistesót. Mostanra értem meg a gyerekvállalásra. Én befejezném előtte a sulit. Baba mellett nagyon nehéz lesz.
2012. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én 30 évesen szültem az első fiamat,és 33 évesen a másodikat:-)Egyáltalán nem éreztem magam idősnek hozzá,én nem szerettem volna előbb gyerekeket,így már van,lakás,autó,munkahely ahova vissza mehetek majd:-)ez nagyon fontos:-),ja és kiélveztem a bulizós énemet,sokat jöttünk-mentünk,nyaraltunk kettesben a párommal,most már négyesben megyünk:)

Üdv

2012. jan. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én 33 évesen szültem a kisfiamat, szerintem nem vagytok még lekésve semmiről. Viszont tényleg fennáll annak a lehetősége, hogy nem jön össze elsőre és évekig kell próbálkozni, szóval, ha úgy érzed, nagyon vágysz már rá, vágjatok bele.
2012. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is 33 évesen szültem az első babánkat és lesz neki tesója is,úgy tervezzük 2 év múlva pedig akkor már 36-leszek.Én szinte csak idősebb elsőszülő Anyukával találkoztam a szülészeten 30 vagy azon túl.A suliról meg annyit,hogy fejezd be!Én nem fejeztem be mert mindíg közbejött valami,aztán a Baba és áldott állapotban nem is tud az ember úgy tanulni,amikor meg már kinn van a pici akkor meg ő a legfontosabb és nincs időd tanulásra...Persze ez a saját temperamentumodtól,céljaidtól,kitartásodtól is függ....

Nálunk a fősulit sokan csinálták gyerek mellett,de általános jellemző,h mindíg vizsgaidőszakban betegedtek meg:)Nekünk 5 hónap alatt sikerült a Babaprojekt:)

2012. jan. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!