Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 30 évesen idős már az ember...

30 évesen idős már az ember első babához?

Figyelt kérdés
28 leszek nemsokára, párom nemsokára 30. Stabil 2éves kapcsolatban vagyunk, egyetlen hangos szó nem esett közöttünk, szeretjük, tiszteljük egymást. Nagyon boldogok vagyunk. 30 éves korom előtt nem lesz babára lehetőségünk. Annyi huszas évei elején járó kismamát látok itt és az életemben is, nem vagyok elkésve? (anyagiak már most is stabilak, nulla hitel,saját lakás, minden megvan, csak a második sulim befejezném még.) Vágyom babára,elmondhatatlanul, csak az eszem szól bele, befejezném még ezt. Szerintetek? Ti várnátok?
2012. jan. 8. 17:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem egyáltalán nem idős!!!!!! Viszont azt nem lehet tudni,mikor jön össze a baba,mert lehet,hogy szerencsés leszel és szinte azonnal megfogan...de lehet,hogy nem!De reméljük Te az 1.csoportba tartozol!!! Én nem :-( Én 28,párom 32 és a baba 3 éve nem jön,nem is értjük miért!Már több orvosnál voltunk!
2012. jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Én 31 leszek májusban és a jövő hétre vagyok kiírva a tesóval. A nagy februárban lesz 3 éves. Nem érzem magam öregnek és szerintem mindegy hányadik gyerek mert előlről kezdhetsz mindent minden gyerekkel. Én inkább a 23-24-25 éveseket tartom fiatalnak a gyerekhez a mai világban. Ja és a férjem meg 37 éves, akkor. Ő mit mondjon?! :p
2012. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában egyre többen szülnek 30 felett. Semmiben nem vagy elkésve.
2012. jan. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

29 évesen szültem, most februárban leszek 30. Én szívesen szültem volna előbb, mert úgy érzem, hogy a kistesóhoz már "öreg" leszek. :(

Szerintem nem gáz, ha úgy gondolod, a sulit befejezed és utána vállalsz babát, hiszen lehet később ennek a sulinak köszönhetően fogod tudni eltartani, viszont ahogy már korábban is írta valaki, nem biztos, hogy elsőre össze is fog jönni.

Barátnőmék 15 éve próbálkoznak hiába, nekünk pl simán összejött, ahogy lazult egy kicsit a védekezési módszerünk.

2012. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó: Akkor 30 felett már (mondjuk 40-45ig bezárólag) nem érzed úgy, hogy vállalnál mégegyet? ((Mi nem egy babát szeretnénk, ezért kérdezem a véleményed erről.))
2012. jan. 8. 18:20
 6/20 anonim ***** válasza:
nem vagy idos HA a nagy atlagot nezem!nagyon sokan 30 felett!viszont ÉN tutira nem varnek!ha meg van minden a sulit baba mellett is le lehet tenni!en 30 evesen mar a masodikat akarom szulni!es igen....ki tudja hogy mikor jon ossze!
2012. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia.

24 voltam az első babámnál.(diploma után) 28éves a másodikkal.Azt mondom nagyon jó volt így,köztük dolgoztam is!

Most szeretnénk harmadikat reméljük minél előbb összejön,mert én nagyon nem szeretnék 32-33évesen szülni!

Nekem beváltak a 20as évek!! (és társam is volt hozzá,háttér is és persze egészségileg is megadatott)

2012. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szia. Én 30évesen szültem az első gyermekünket és egyáltalán nem bántam meg,hogy nem huszon évesen szültem. Ekkorra lettem rá elég érett. Szerintem nem leszel elkésve!!
2012. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem várnék!!


30 múltam, mi is már évekkel ezelőtt szerettünk volna babát, de az anyagiak miatt halogattuk.

Közben semmit nem változott a helyzetünk, sőt...

Így tavaly úgy döntöttem, elég, hiszen 2-3 gyermeket szeretnénk.

Márciusban hagytam abba a fogamzásgátlót, azóta várunk a babára :(


Ha ezt hamarabb tudom, biztos sosem szedek gyógyszert.

Reméljük, nálatok minden rendben lesz, de azzal számolj, hogy sajnos keveseknek jön össze olyan tervezetten ahogy szeretnék.


Én is most kezdtem el egy 2 éves iskolát, de bármikor jön a baba határtalanul boldogok leszünk.

Sok nő állapotosan, vagy kisbabával szerez végzettséget.


Viszont, ha mindenképp várni szeretnél és anyagilag megteheted, akkor legalább menj el kivizsgáltatni magad, hogy tudd, minden rendben van a szervezeteddel, nincs testi oka a fogantatásnak.

Azért írom, hogy ha anyagilag megteheted, mert SZTK alapon nem foglalkoznak veled 2 év sikertelenség előtt (tapasztalat), bár hazudhatsz is, igaz, a magándoki gondolom gyorsabb.

2012. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Fizikailag megterhelő tanulmányaim vannak, teljesen kizárt, hogy egy napot is bemenjek dolgozni (gyakorlatra), ha megfogant a pici, ilyesmit nem kockáztatnék.Van ismert betegségem, de kezelve van, a doki szerint nem jelent majd problémát. Mindenesetre elgondolkodom a válaszaitokon. Köszönöm szépen!
2012. jan. 8. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!