Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az endometriozis hogyan és...

Az endometriozis hogyan és mikor alakul ki egy nőnél?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A barátnőnek 2 gyerek után alakult ki 32évesen.Nagyon sokáig vérzett menzikor így derült ki a baj.Hogy hogyan alakul ki azt nem tudom...
2011. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. dec. 11. 21:13
 3/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az én dokim azt mondta, hogy ez öröklődő dolog, de olyat is olvastam már, hogy ha bármilyen okból kikerül a mensesvér a hasüregbe (mondjuk a petevezetőkön keresztül simán ki tud jutni), akkor megtelepedhetnek ezek a sejtek bárhol a szervezetben. Ha valaki hajlamos rá, sajnos nem tudja kikerülni, és ráadásul bármikor kiújulhat. :-(

2011. dec. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
No, nekem van endometriózisom. Igazából még nem bizonyították be, hogy miért alakul ki, meg mikor, sokféle elmélet van erről. De ez nem öröklött hajlam. Tulajdonképpen a mensikor távozó méhnyálkahártya nem ürül ki a szervezetből, hanem megtapad valahol és ott betokosodik. Nekem volt hasfalon, húgyhólyagon, petefészekben. De olyan lehetetlen helyeken is meg tud tapadni, mint a máj vagy a tüdő, ami tulajdonképpen képtelenség lenne, de mégis van ilyen is. Sajnos akinek egyszer volt, az újra és újra kiújulhat. Ezek laparoszkópiás műtéttel (vagy hasi műtéttel) eltávolíthatók. A védekezés ellene, hogy műtét után gyorsan "teherbe esik" az ember, de mint tudjuk ez sajnos nem így megy. Mocskos egy betegség, mert ha olyan helyen jön létre, amit nem lehet simán leszedni, akkor van, hogy a szervet is csonkolni kell vagy eltávolítani, mint petevezetők, belek stb.
2011. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor leírom röviden miért érdekel:6 sikertelen lombikom volt,már minden vizsgálatot megcsináltattam amit csak lehet.Egyedül laparom nem volt mióta lombikozunk.De azért nem ,mert lombikok előtt volt 2 spontán terhességem ami mindkétszer méhen kívüli volt,és laparos nagy műtéttel fejezték be!Na most én azt gondoltam,és egy doki is ezt mondta,hogy ha lett volna endóm,akkor ennél a két beavatkozásnál már észre vették volna,így nem szükséges direktbe lapart csináltatnom esetleges endó után kutatva.Ezért érdekel,hogy ha akkor nem volt endóm(feltételezem ha lett volna akkor észreveszik),esetleg azóta kialakulhatott -e.Ha a petevezetékeken keresztül jutnak ki a szervezetbe ezek a sejtek,akkor nekem szinte kizárható ez,mivel az egyik petevezetékemet kivették teljesen,a másik meg roncsolt,tehát feltételezem hogy nincs kijárata ezeknek a sejteknek.Szóval a kérdésem: szükséges lenne csináltatnom laparos beavatkozást ezek után???
2011. dec. 12. 18:01
 6/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem csak az endometriózis okozhat gondot, lehet más probléma is, és a műtétek után lehetnek összenövések, amiket ezzel meg tudnak oldani. Nekem az egész alhasam össze volt nőve a császármetszéstől. :-(

Nekem is volt két spontán terhességem, egyik sem végződött jól, és a laparral egybekötött méhtükrözés derítette ki, hogy a császárból visszamaradt varrat befordult és belógott a méhembe, és spirálként funkcionált. Hogy akkor a spontán terhességeim hogy sikerülhettek? Ezt még a dokik sem tudják! Én nagyon örülök, hogy megcsinálták a műtétet, szerintem ha a dokid javasolja, inkább te is ess túl rajta. Egy csomó problémát ki lehet ezzel zárni.

2011. dec. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy ahová eddig jártam ott nem javasolt semmit a doki,a többi vizsgálatot se amiket magamtól megcsináltam,és voltak problémák.Szóval ezt sem javasolta!De már nem megyek vissza abba az intézetbe,és még nem tudom melyik másik intézetet válasszam,tehát jelenleg nincs orvosom!Ezért érdeklődök serényen mert magamnak kell döntést hoznom,hogy januárba befeküdjek -e ilyen beavatkozásra.
2011. dec. 13. 06:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy nálad ez lenne a baj. Írtad, hogy mindenféle vizsgálatod volt már. Inzulinrezisztenciát kizártátok? Trombózishajlam? Genetika?
2011. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

IR több mint 2 éve kiderült,magas volt az érték,diéta met...

Már rendben van!Trombozist nézték rendben van!

Genetikát azt mondták felesleges,mert a 2 méhen kívüli terhességem a férjemtől volt,és azt mondták ha akkor megfogant és élő 8 hetes egészséges embrió volt,akkor kizárható hogy genetikai rendellenesség legyen.

2011. dec. 13. 19:47
 10/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Amíg nincs meg a gond, érdemes mindent megnézetni!

Nem tudom, melyik városban laktok, hova jártál eddig, én a Budapesti Kaáliba járok, ott írtak elő nekem most mindenféle vizsgálatot az alapdolgokon felül. De ezt nem rögtön, csak a harmadik sikertelen lombik után. Most azt gondolom, jó lett volna ezekkel kezdeni, megkíméltek volna 4 év hiábavaló próbálkozástól, és a pénztárcánk sem lenne ilyen lapos...

De gondolom, előtte úgy tűnt, minden rendben nálunk, ezért nem akartak fölöslegesen kitenni ezeknek a vizsgálatoknak.

Addig kell hajtani a vizsgálatokat, amíg ki nem derül a baj oka, nem szabad beletörődni, ha a doki széttárja a kezét, és azt mondja, minden rendben, csak türelem. Ha hosszú évek alatt nem jön a baba, akkor nyilván van valami bibi. Ilyenkor szokták azt mondani, hogy ne görcsölj rá, de én erről azt gondolom, hogy az ember nem úgy kezdi a babatervezést, hogy rágörcsöl, az már csak a következménye a sikertelenségnek, nem az oka. Persze, nem tesz jót, mert az állandó stressz szétbombázza a hormonokat, és még kevesebb lesz az esély a sikerre, de önmagában az nem elég a terhességhez, hogy fatalista módon azt gondoljuk, lesz ami lesz.

Ne add fel, keress normális intézetet, ahol foglalkoznak veled! És menj el a műtétre, ha rendben találnak mindent, legalább kizártad ezt a hibalehetőséget. Nem olyan nagy műtét ez, én pár órával utána már sétálgattam, és gyakorlatilag csak azért vagyok még itthon táppénzen, mert messze dolgozom, és nem szeretnék varratokkal a hasamon dolgozni. :-)

2011. dec. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!