Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire tartozik a családra,...

Mennyire tartozik a családra, barátokra, hogy próbálkozunk a babával? Szokás/illik ebbe beavatni a szűkebb környezetnünket?

Figyelt kérdés
Lassan öt éve élek együtt a párommal, de nem vagyunk házasok. Hamarosan szeretnénk babával próbálkozni, de én úgy érzem, hogy nem szívesen kürtölném szét családszerte, nem örülnék a "Na, van már valami?" kérdéseknek, meg az esetleges vizslatásnak. :) Szerintetek ez rossz dolog? Vagy esetleg önzés, titkolózás? Vagy ez tényleg csak ránk tartozik?
2009. máj. 15. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szokás meg illem kérdése, te tudod, mennyire közeli a kapcsolatod a családoddal. Én el sem tudom képzelni, hogy ilyesmit titokban tartsak a szüleim és a testvérem, vagy akár a közeli barátaim előtt. Eleve mindent elmondok nekik, ami épp foglalkoztat.
2009. máj. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez a dolog csak két emberre tartozik,senki másra.Nem kell bejelenteni senkinek,elég,ha már akkor tudják,mikor összejött a baba.

Sok sikert!

2009. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem magánügyetek, nem önzés. Ha eddig védekeztetek és azért nem jött a baba, akkor semmi közük hozzá, hogy mikor akartok gyereket. Meg hát egyébként is. Miért kell nekik tudni, hogy milyen a szexuális életetek? Az csak rosszabb lenne, ha traktálnának a "Na, mi van már? kérdésekkel, mert csak jobban rástresszelsz a dologra és a megfelelési vágy erősebb lesz, mint a baba iránti vágy.

Majd nagy lesz az öröm, ha bejelentitek a jóhírt! Mi is mindig azt mondtuk a szülőknek, hogy még nem akarunk gyereket, de aztán nagyon meglepődtek, amikor megtudták, hogy útban van az első unoka!

Drukkolok, hogy mihamarabb összejöjjön!

21 hetes kismama

2009. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is 5 éve vagyunk együtt,pár hónapja döntöttük el,hogy jöhet a baba. A szüleim tudják meg pár barátnőm. A rokonságnak nem mondtam el,mert így is minden hónapban megkérdezi mindenki,hogy mi van. Ez nem is lenne baj,de az nagyon rossz,mikor valaki mondja,hogy rajta, már rajtunk a sor és tessék belehúzni(olyan mondja,akinek már van babája). Mintha nem azt tennénk már hónapok óta,ilyenkor mindig olyan mintha kést döfnének a szívembe:-( Szóval én már nem mondom senkinek, sőt ha újra kezdeném,senkinek nem mondanám,csak majd a jó hírt.
2009. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, Te hány éves vagy, én 35, kb. 1,5 éve vagyunk együtt a párommal, de már mindenki azt kérdezgeti, hogy nem akarunk-e babát. Már a t@köm tele van, főleg, hogy márciusban elvesztettük a babát (9.hét), ezek után gondolhatod, hogy esnek ezek a kérdések (nem mondtuk el senkinek). De mind a munkahelyemen, mind a baráti körben bombáznak, pedig csak annyit mondtunk, ha megkérdezték, hogy szeretnétek-e babát, hogy igen. Ebből mindenki azt feltételezte, hogy 1 hónap múlva már nagy hassal fogok grasszálni. Ráadásul a legjobb barátnőm szinte minden héten megkérdezni, már annyira erőszakos, már nem is szeretek vele találkozni ezért. Gondolhatod, hogy műtét után 1 héttel hogy esett, amikor feltette a szokásos kérdését, hogy nem vagy még terhes? És egyébként tényleg az ember szexuális életében is turkálnak ezzel.

Bocs, ha elragadtattam magam.

2009. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

ti tudjátok, de én elég önző vagyok ahhoz, hogy ne mondjam el. Senkinek semmi köze hozzá, mint ahogyan ahhoz sem, hogy éppen összevesztünk-e a férjemmel, vagy sem. Talán éppen azért nem szoktak szólni az ilyesmiről, mert ez nem egy olyan dolog, amelyről kikéred a környezeted véleményét, hogy: Szerintetek kezdjünk el próbálkozni, vagy sem, hanem tény, aminek eredményét bejelentitek: Terhes vagyok. Különben meg nem szoktak a 12. hét előtt szólni, mert addig még sajnos elvetélhetsz, és akkor felesleges izgalmakat okozol a családnak.


Én pl. csak akkor szoktam ilyen kérdésre válaszolni, ha konkrétan rákérdez valaki

2009. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem mondtuk el senkinek, h' abbahagytuk a védekezést. Ez szerintem csak a párra tartozik, és semmi köze ahhoz, h' egyébként milyen viszonyban vagyunk a családdal, vagy a barátokkal. Még ha intelligensen kezelik is a kérdést, akkor is egyfajta nyomás alakulhat ki, elkezditek számolni a hónapokat, óhatatlanul beengedtek másokat az intim szférátokba, és aztán már nem mindig lehet kézben tartani a dolgokat, meghúzni a határokat stb. Ha nem is beszélnek róla, a férfiaknak ez egy komoly teljesítménykényszert okoz. Nekünk szerencsére hamar összejött, de nem mondtuk el a 12. hétig senkinek, mert fenyegető vetélés volt a diagnózis. Hál' istennek minden rendben lett.
2009. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat, mind nagyon hasznos volt, aranyosak vagytok mindannyian! :)


11:29-esnek: én 25 leszek, szóval engem még csak "mérsékelten" noszogat babaügyben egy-két barátnőm. Mivel a párom 12 évvel idősebb nálam, inkább őt kérdezgetik a kollegái, hogy mikor lesz már gyerkőc. Nagyon sajnálom, ami Veled történt, drukkolok, hogy mielőbb teljesüljön az álmotok! Abszolút megértem az érzéseidet, el tudom képzelni, hogy milyen lehetett. Egyáltalán nem ragadtattad el magad!

2009. máj. 15. 11:40
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk mindössze az a két kolléganőm tudja, akivel egy irodában vagyok. Nem akarom, hogy tudják, mennyi ideig tart, hol tartunk satöbbi. A két kolléganő azért tudja, mert észrevették, mennyire érdekel a téma. Szerencsére csak a vizsgálatokról kérdeznek, illetve a folyamatról, hiszen családtervezőbe járunk, ahonnan vizsgálatokra küldenek.

2009. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok, elírtam, bocsi

szóval ahhoz vagyok túl önző, hogy bárkinek is elmondjam, beleértve szülőket és anyósékat is

2009. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!