Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1,5 éve szeretnénk babát, de...

1,5 éve szeretnénk babát, de mostanában sokat bulizom. Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1,5 évben egészségesen táplálkoztam, nem ittam alkoholt, a dohányzásról is lemondtam, hogy minden rendben legyen. Elmentünk dokihoz, kiderült, hogy mindkettőnkkel baj van. Azt mondták, hogy csak a lombik marad, mint lehetőség. Arra úgy érzem nem vagyunk felkészülve sem anyagilag, sem lelkileg. Mióta ez kiderült, elég sok buliban voltam (hajnalig, de soha nem voltam teljesen részeg, csak spicces:)), vagy csakúgy barátokkal egy kis sörözés, egy kis borozás, sőt még a cigit is elővettem újra. Nagyon rosszul érzem magam emiatt, viszont a bulizás jól esik, rengeteg feszültség van bennem, amit így le tudok vezetni. Ti mit gondoltok?
2011. nov. 21. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg hogy ha tudod hol a határ és így jobb mint előtte volt akkor nem lehet belőle probléma.... És még az is lehet hogy lelki okai voltak hogy nem jött a baba és ha nem stresszeltek annyit és lazábbak vagytok lehet minden könnyebben megy! Persze mint írtam az elején tudni kell hol a határ mi a jó még és mi az ami már rossz!
2011. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ugy érzed, nem álltok készen a lombikra, és itt föleg a lelki részére gondolok, akkor véletlenül se fogjatok hozzá.

Az hogy bulizol, teljesen természetes, mert kell a kikapcsolódás, a másik meg az, hogy ha majd sikerül a babát összehozni, nem nagyon lesz lehetöséged bulizni. Addig kell kihasználni az idöt, míg lehet. NEhogy a végén az legyen, hogy ugy érezd, nem tomboltál eleget. Érezni fogod, ha eljött az idö a lombikra.

Ahogy az elsö írta, kell egy határ, de ezt mindenki jól tudja :)

Csak okosan!

2011. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok:) Most kicsit jobb, mert lelkifurdalásom volt emiatt. Hetente egyszer-kétszer sörözés (füstös helyeken), havonta meg egy vagy kettő nagy táncolós éjszaka, kb. így néz ki. Az a baj, hogy a férjemnek nagyon rossz a spermaképe, nekem meg nem átjárhatók a petevezetékeim. Mellette persze lehet van lelki oldal is, mert nagyon vártuk, és nagyokat csalódtunk minden hónapban, végén már nagyon rákattantam a témára. Most úgy érzem ki kell engednem a gőzt...26 évesek vagyunk egyébként.
2011. nov. 21. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!