Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férjemnél cystát találtak....

Férjemnél cystát találtak. Mire számítsunk?

Figyelt kérdés
február óta járunk meddőségire,én már rendben vagyok.férjemet vizsgálják sok hónapja.túl van rengeteg gyógyszeren.sok mbacija volt és nagyon kevés spermium,az is roncsolt.tegnap volt here ultrahangon és van egy 3mm.es cysta a mellékherén ami nyomja az ondóvezetéket ezért abból nem ürül ondó.van nagyon minimális hereviszere is,de doki szerint jelentéktelen.urológushoz 2 hét múlva negy az eredménnyel.mire számítsunk?ez orvosolható gyógyszerrel,vagy műteni szokták?rendre áll a helyzet utána?volt már így valakinél?
2011. okt. 19. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de lenne egy kérdésem. Tapintással érzett valamit a doki a férjednél vagy csak az uh-n derült ki? Azért kérdezem, mert az én férjemet sehol nem voltak hajlandók uh-val megnézni. Nálunk is borzasztó kevés a szám...
2011. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
tapintással is nézték de úgy nem találtak semmit.csak ultrahanggal tudták megállapítani.ha jártok meddőségire akkor menjen át az urológiára
2011. okt. 20. 09:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Köszi a választ!

Hogy megpróbáljak valamit segíteni is, nézd csak, ezt találtam a neten:


Testiscysta (tesztiszciszta): hereciszta

Konfliktustípus: önértékelés letörés, önértékelés csökkenés

Érzelmi tartalom:

1. Mélységes veszteségi konfliktus hozzátartozónak érzett élőlény vonatkozásában: gyermek, szülők, barátok vagy szeretett háziállat (kutya, macska, ló) fájdalmas elvesztése (elhalálozás vagy elhagyás folytán).

2. Nemi vonatkozású önértékelés letörés. "Nem vagyok elég férfias. Férfiként, férfiasságban csődöt mondtam."


Ha a diagnózis spermatocysta, akkor a "ciszta" nem magában a herében, hanem az azt felülről borító mellékherében alakul ki, és ez esetben nem valódi cisztáról van szó, hanem az elvezető csatornák elzáródása miatti folyadékgyülemről. Ilyenkor a konfliktustípus is más, mert az elvezető csatornák, vezetékek külső csíralemezből alakultak ki, míg a here középső csíralemez-származású.



Idézet

A spermiumok termelési helye a here, közlekedési útvonala a férfiban a herétől a külső húgycsőnyílásig különböző tágasságú csatornákon át történik. A here utáni első szakasz a mellékhere. A heréből több kisebb csatorna lép ki, amelyek rendkívül sok kanyarulatot és gomolyagot alkotva végül egy vastagabb csatornában, a herevezetékben egyesülnek. A sok kanyarulat és gomolyag egy közös szervet alkot, amelyet külön burok vesz körül, s ez a mellékhere. A ciszta nem magában a herében, hanem az azt felülről borító mellékherében alakul ki. Beavatkozást nem igényel, csak ha zavaróvá válik. Ciszta egyes mirigyek kivezető nyílásainak elzáródásakor alakul ki, mivel a váladék nem tud elfolyni.

Tehát a kivezető nyílás elzáródása miatt lehet ciszta, ami magától is kiürülhet. Ugyanolyan hormonális oka lehet mint a női petefészekcisztának. A cisztákban lehet, folyadék, vér, sűrűbb anyag.

Ha viszont a here az érintett, akkor ez egy valódi ciszta, és 9 hónap után leválik a környezetéről, és kiegészítő szövetként működik (extra adag nemi hormont termel). A felsorolt érzelmi tartalmak erre az esetre vonatkoznak.

2011. okt. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Meg még ezt találtam, de szerintem minden rendben lesz. sok helyen azt olvastam, hogy semmi gondot nem okoz a cysta,úgyanúgy mint a nőknél, náluk is előfordul és felszívódhat magától.


Spermatokele


Ha a mellékhere fejében kis, savóval telt cseresznyemagnyi-cseresznyényi ciszta tapintható (vagy ultrahanggal ábrázolható), csak akkor érdemes műtétileg eltávolítani, ha a beteget ez zavarja, vagy daganattól való félelem miatt egészen biztos diagnózist akar.

2011. okt. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi.hát nála remélem eltávolítják,mert elzárja az egyik ondóvezetéket és kevés a spermium ezért lombikot akar a doki.így szabad lenne az út és talán nem kellene lombik,hanem sikerülne természetesen vagy esetleg inszemmel.a lombikot mi nem tudjuk kifizetni :( és 10 éve szeretnénk babát.
2011. okt. 21. 08:44
 6/14 anonim ***** válasza:

10 éve?? Nem semmi. Ne haragudj a kérdésért, de tudtommal Mo-n nagyon szépen támogatva van a lombik és max 100.000 ft-ba kerülne az injekciók miatt. Ez szerintem nem olyan tetemes összeg, hogy ne tudná az ember félrerakni... Mondom ezt úgy, hogy nekünk 1800 eurót kell kiperkálni és nem vagyunk se gazdagok, se hú de jó állásban dolgozók...

Azért nagyon szorítok nektek, hogy a ciszta eltávolítása után minden rendben legyen és végre bekopogjon hozzátok a gólya!! Ennyi év után már nagyon-nagyon megérdemlitek!

2011. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom félrerakni.ennyi a havi bevételünk,albérletben lakunk.vártam hogy spóroljunk egy házra,majd csak összejön.de már 33 éves vagyok,kifutok az időből és nem várhatok tovább.az állam se segít lakáshoz jutni hitelt nem veszek fel mert nem tudnék 30-40 ezret törleszteni és akkor még a házat is elvinné a bank.most fojamatban van egy eltartási szerződés de erre nem alapozhatok.párom 5 éve dolgozik a vízműnél és minden évben csökkent a fizuja 8-10 ezerrel.jövőre is.elvették a kafetériát is.szóval hiába várok az árak emelkednek a pénz csökken.és nem tudok összerakni 100 ezret,sőt 20-at sem.ez pont elég megélni,beosztom,nem nélkülözünk,még autót is tartunk fennt.remélem valami történni fog mert így kihal magyarország!
2011. okt. 21. 12:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nem godoltam volna, hogy ennyire rossz már Mo-n a helyzet. Nem szóltam semmit...

Majd írd meg, hogy mi lesz végül a férjeddel!

Fogom a csipiszt, hogy minden jó legyen!

2011. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
okés.köszi.te merre élsz??itt Magyarországon nem rossz,hanem katasztrófális a helyzet!örül az ember ha egy családban legalább egy kereső van.az is minimálbért kap.jövőre a bérek 8-10 ezerrel csökkenek,eltörölték az adójóváírást.lesz ez rosszabb is!
2011. okt. 24. 10:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Még rosszabb helyen :)) Szerbia. Pontosabban Vajdaság.
2011. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!