Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem akar a párom babát?...

Miért nem akar a párom babát? Én már nagyon vágyom rá!

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje egyre erősebben vágyom rá, ő azt mondta esküdjünk meg, utána jöhet, ő is szeretné. Belementem, mégsem úgy áll a dolgokhoz. Amikor együtt vagyunk gondosan ügyel a védekezésre. Többször volt már téma, de max. annyit tudtam kihúzni belőle hogy ő is szeretné, de akkor most mi is van?

El vagyok keseredve, nem tudom mit tegyek. Kényszeríteni nem lehet az ilyesmit. Van/volt már valaki hasonló helyzetbe?


2011. okt. 10. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt megkérdezhetem hány évesek vagytok?Most én is pont ugyan ebben a helyzetben vagyok.Már szinte be vagyok kattanva annyira akarom,és a párom is szeretne elméletileg,de hiába próbálom rávenni mindig új indokot talál ki,hogy még miért nem.Most jelenleg az,hogy fejezzem be az egyetemet,a következő sztem nálunk is az esküvő lesz amihez ugye pénz kell=legalább 2évet várni kell.:(( Én már belezakkanok.Arra is gondoltam,hogy titokban abbahagyom a fog.gátlót,utána ha jönne már ő is örülne,de félek,hogy rájönne,hogy direkt volt(mert állandóan ezzel zaklatom,kicsit gyanús lenne)

2011. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valami nyomja a lelkét lehet hogy ő is akarja de még nem készült fel rá és valamiért retteg a dologtól. Ezt csak úgy tudhatod meg tőle ha szépen finoman elbeszélgetsz vele a dologról és fontos hogy ne erőltessétek. Ha anyagilag nem vagytok rendben lehet azért nem akarja mert nagyon költséges egy baba el tartása.
2011. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Hát persze, azért van a szegényebbeknek több gyereke...
2011. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudod,a "rábeszélés" meg ilyesmi nagyon veszélyes,annak nem lenne jó vége!Véletlenül se fenyegetsd vagy esetleg zsarold érzelmileg!

Az hogy valaki szülő akarjon lenni,az egy nagy döntés,nem gondolhatod meg ,magad ugye 1-2 év múlva,ezt valószínűleg ő is tudja,ezért nem erőlteti!Szeret és tudja hogy vágysz a babára így nyílván nem mond nemet,de lehet nem érzi magát felkészülve!

Másfél éve terhes lettem,nem terveztük,jött!A párom "beletörődött" de nem láttam hogy örült volna neki!A baba 12 hetesen meghalt,azóta sem dolgoztuk fel!Most már mindketten vágyunk a babára,a párom épp úgy számolja a napokat,lesi a kis jeleket és tervezget ahogy én!Annak idején nagyon fájt hogy nem örül velem,és valahol hibáztattam(alaptalanul)a baba elvesztéséért,de tudom hogy most lesz csak igazán boldog a babavárás,és tudom hogy nagyon klassz apa lesz belőle,mert szeretne apa lenni!

Tudom hogy nehéz várni és türelemmel lenni,de hidd el nem lenne jobb érzés ha "csak Te" várnád a babát,hidd el ha kész lesz rá,úgyis szólni fog!

Sok sikert és kitartás!

2011. okt. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Egyébként, kedves Kérdező, nem gondolod, hogy egy kicsit sajátos, hogy itt a GyK-en próbálod vadidegenektől megtudni azt, amit igencsak a kettőtök dolga lenne kibeszélni???
2011. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
amúgy a nemed megkérdezhetem? az lenne a logikus, ha Te lennél a lány, mert ők hamarabb vágynak gyerekre, de az is ritka, hogy a fiúk ragaszkodnak az esküvőhöz... :-)
2011. okt. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó!Ő csak vigasztalást keres.Nem kérte,hogy hogy mondjuk meg mit tegyen csak kérdezte hogy ki volt már ilyen helyzetben.Ha kétségbe vagyok esve és nem tudom mit tegyek én is sokszor először ide írok!!!
2011. okt. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A pasik bonyolultak :)

Nálunk az volt a szitu, hogy tavaly a férjem nővére bejelentette, hogy terhes. A férjem akkor elkezdte hajtogatni, hogy jó lenne már a gyerek. Én akkor még nem akartam, mert nem voltunk még házasok. Aztán fordult a kocka, amikor megszületett a nővére babája, sajnos kis súllyal, koraszülötten. Valószínűleg a férjem megijedhetett ettől és azóta igencsak visszafogta ezt a gyerek témát. Így most az a helyzet, hogy már megvan a házasság, amibe születhetne a gyermekünk, bennem is dolgoznak az ösztönök, de a férjem visszakozott.

Sajnos ebben a helyzetben nincs mit tenni, várni kell türelemmel. Tudom, hogy mennyire nehéz, néha majd' beleőröl az ember, de szerintem nem tisztességes dolog ráerőszakolni az akaratunkat, vagy átverni a pasit.

2011. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

én 25N vagyok, az ismerőseim körébe mindenhol a férfi erőltette az esküvőt a baba előtt.

Rengeteget beszéltünk már róla, kérdeztem hogy mi a baj, de nem kaptam érdemi választ. Csak el vagyok keseredve, tényleg nem értem őt. Persze erőltetni eszem ágában sincs, pont ezért olyan nehéz ez most nekem. Fogalmam sincs mennyi idő kell még neki, vagy egyáltalán mi a gond, lehet hogy meg tudnánk oldani, de ahhoz tudnom kellene mit. (ezt neki is elmondtam már párszor) Azt mondja nem fél, vannak gyerekek a környezetébe, és van érzéke hozzá. Nincs hitelünk, meg tudunk élni az ő fizetéséből.

Valamelyik nap szóba került a karácsony, mondtam hogy én egy pocaklakóra vágyom a legjobban, rögtön témát váltott.

2011. okt. 10. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!