Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez mennyire kivitelezető így?...

Ez mennyire kivitelezető így? Lehet belőle bármi baj?

Figyelt kérdés

Volt egy vetélésem 2 hete, 12 hetes volt a pici. Az orvos azt javasolta, hogy oldjuk meg a védekezést valahogy 3 hónapig, addig szedhetem a vitamint tovább, és utána lehet megint próbálkozni.

Mi úgy döntöttünk, hogy nem gumival fogunk védekezni, mert az páromnak kényelmetlen, hanem inkább a hüvelytablettát használjuk addig.

Szerintetek lehet ebből bármiféle baj? 2 héttel a műtét után elvileg már szabad összebújni (az orvos azt mondta), én mégis félek, hogy fertőződhetek a tablettától. Akár most, akár később is.

Tudom, hogy butának hangzik a kérdés, de jobb inkább feltenni, mint bizonytalanul lenni. Mióta elvetéltem, azóta nagyon parás vagyok minden téren.


2011. szept. 29. 01:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

"Mi úgy döntöttünk, hogy nem gumival fogunk védekezni, mert az páromnak kényelmetlen"


Ez elég önző hozzáállás a párod részéről.

Neked kényelmes a tablettákkal vesződni?

2011. szept. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ő mondta, hogy használná, de én nem akarom. Egyébként is viszketek tőle...
2011. szept. 29. 02:39
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon kedves vagy, hogy egyből a páromat szólod meg...
2011. szept. 29. 02:41
 4/14 anonim válasza:
0%
Ha egyszer már bekaptad a legyet, másodszorra már ha csak rád néz is menni fog... Innentől már a tabletták és a fogamzásgátlás nem lesz hatásos. Egyszerűen ne dugjatok és nem lesz baj! Ennyi.
2011. szept. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nekem 2 héttel a mütét utàn nem lehetett még!!!!(gumibol is van kisebb nagyobb ha az a baja :)
2011. szept. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 héttel később inkább még ne nagyon csináljátok. Fura, hogy a doki ilyen kis időt szabott meg. De ha mégis, csak jobb lenne eleinte gumival, aztán lehet tabletta is, nem kapsz tőle fertőzést. Vagyis ezzel az erővel bármitől kaphatnál. De amúgy milyenre gondoltál? Ilyen pharmatex féle hormonmentesre? Az nem annyira megbízható ám, szóval azzal vigyázzatok.
2011. szept. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A 2 hét borzasztóan kevés idő a gyógyulásra! Nem tudom milyen orvos az, aki ilyet mond!

A hüvelytabletták pedig nagyon megbízhatatlanok. Nem is értem, hogy lehetnek forgalomban, hiszen annyi baba fogan meg a használatuk mellett.

2011. szept. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi hüvelytablettát használtunk,nem lettem terhes mellette. Amikor elhagytuk,hogy babánk legyen, egyből megfogant. Elvileg a tabletta fertőtlenítő hatással is bír, ezt írja a tájékoztató. Ha jól használod,nem lesz gond, de 2 hét nagyon kevés!!!!Kérdez meg más orvost is!
2011. szept. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem értem, hogy 2 hete még terhes voltál /12 hetes/ és most meg nem szeretnél babát. akkor 2 hete még szerettél volna, most már nem? /sajnálom egyébként ami veled történt, tudom milyen érzés/

szerintem tabletta nem ártalmas, óvszer kényelmetlen én is viszkettem tőle. de kérd ki az orvosod véleményét is. :)

2011. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló valamit nagyon félre értett...

Missed ab után is 6 hét a gyógyulási idő, kell idő a méhednek. Szerintem még várjatok egy kicsit az összebújással. Ja és a gumi azért csak véd az esetleges fertőzéstől, a hüvelytabi viszont nem. Én a gumit választanám.

2011. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!