Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez az álterhesség?

Szerintetek ez az álterhesség?

Figyelt kérdés

Már két ciklusban is majdnem rendesen menstruáltam, de csak 2-3 napig, piros vér, de nem görcsölt a hasam egyáltalán, pedig normál esetben majd' megpusztulok... Szerintetek így lehetek várandós?

Közben azt vettem észre, hogy folyamatosan nő a hasam, de nem a "háj", hanem az alhasam, amit nem is tudok behúzni, akárhogy próbálom. Körülbelül két hétig volt egy időszak, amikor nagyon fájt az ágyékom, bár nyirokcsomóim nem duzzadtak meg és a petefészkemnél szúrkált. Vettem terhességi tesztet, de negatív lett, mégis olyan fura érzésem van. /délután teszteltem, nem reggel/


Voltam dokinál, a 10 ciklusnapon, nem talált semmit, azt mondta max. a bal petefészkem egy kicsit nagyobb. Csinált UH-t.

Az az igazság, hogy így konkrétan nem mertem megkérdezni tőle h. nem vagyok-e esetleg terhes, mert így is nagyon fura volt. Meg nem említettem ezt a nagyobb a hasam témát sem, csak hogy kevés a mensim és hogy fájdalmam volt az ágyékomban, szúrt a petefészkem, de azt mondta minden rendben van, két hét múlva menjek vissza, azért megnéz, úgyis mennem kell a rákszűrés eredményért.


Elég öreg, teljesen szétszórt doki volt, és nagyon rövid ideig ultrahangozott, lehet, hogy nem vette észre, hogy terhes vagyok?


A helyzet az, hogy a hasam TÉNYLEg tökre gömbölyű, én is sokszor már azt gondolom, hogy csak bedumálom magamnak, de nem!!A melleim is tök kemények, nagyok pedig ilyenkor már rég puhák szoktak lenni. Nem tudom.. olyan gáz ez az egész. Ha álterhes vagyok, akkor az mitől lehet, ha nem is akarok babát és nem is próbálkoztunk /védekeztünk/?


Az egyetlen aktus amiből esetleg lehetséges lenne terhesség, az 8 héttel ezelőtt volt, tehát, akkor 8 hetes lennék, lehetséges, hogy egy 8 hetes terhességet nem mutat ki a teszt és nem vesz észre a doki?


2011. szept. 15. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem itt más gond lehet, jobban ki kellene vizsgáltatni magad, nehogy valami nagyobb baj legyen.Nem hiszem hogy terhes vagy mert 8 hetes terhességet még ha a teszt valami oknál fogva nem is mutatja ki, de már az ultrahangon kellene látni valamit....szerintem....nekem már 7 hetesen szívhang is volt....
2011. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha 8 héttel ezelőtt teherbe eshettél, akkor már 10 hetes lennél, mivel az előző menses első napjától számolnák. a tesztek tutira kimutatnák.

De volt mensesed. Szerintem örülj neki, hogy most rövidebb ideig tart, és nem olyan fájdalmas. Amúgy a hasnövekedés azért még kori lenne, max kicsit keményebb lehetne, de számottevően nem növekszik még a méh ilyen korán. Alapértelmezésben minden nőnek kb akkora a méhe, mint egy tyúktojás. 12-ik hétr lesz kb narancs méretű.

Szóval szerintem nem vagy terhes, más okozhatja a problémádat. Tényleg el kéne menned dokihoz, aki remélhetőleg továbbküld a megfelelő irányba, mert akár komoyabb probléma is lehet.

De ha még így is azt gondolod, hogy babát vársz, menj el HCG vérvételre, az tuti.

2011. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kérdező:áll terhes voltál vagy igazi terhes?
2021. okt. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!