Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Negatív teszt ellenére lehetek...

Negatív teszt ellenére lehetek mégis várandós?

Figyelt kérdés

Több, mint egy hete (8 napja) késik a menstruációm. Ma csináltam terhességi tesztet, ami negatív lett. A párommal utoljára 9-10 napja voltam együtt védekezés nélkül, pont az esedékes menstruáció előtt. Előtte pedig védekeztünk. Most teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi tévő legyek, hiszen a teszt negatív lett, menstruáció pedig sehol. Holnapra kértem vizeletvizsgálatot a laborba. Ott biztosra meg tudják állapítani az ilyen, esetleges korai terhességet is? Gyanakszom, hogy esetleg a teszt ilyen időben nem mutatná ki. Azonban a dolog csattanója, hogy elvileg a naptár szerint sem lehetek várandós.

Ha nem babát várok, aki mi lehet a probléma? A menstruációm mindig pontos volt, mint az atomóra.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!


2009. ápr. 22. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
ha a vizeletteszt is negatív lesz,akkor UH és vérvétel következhet,hogy kiderüljön,nem ciszta vagy mióma,esetleg hormonális probléma okozza-e a vérzés kimaradását. a terhességnek amúgy kicsi így az esélye,de nem kizárt.
2009. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A megterméknyítéstől számított 7. naptól lehet hCG (human choriogonadotropin) a véredben, és 12-14. naptól a vizeletedben. A vizelettesztek ezen alapulnak. A peteérés időpontjához pedig: néha előfordul, hogy eltolódik máskorra, pl. pozitív vagy negatív lelki megrázkódtatás miatt, és nem egyszer hallottam olyat, hogy a nőknek lehet plusz peteérésük teliholdkor (több ismerősöm így fogant, pl. menstruáció 5. napján, vagy előtte kb. egy héttel).
2009. ápr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!