Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora az esélye, hogy...

Mekkora az esélye, hogy terhes lettem, ha kimaradt egy tabletta?

Figyelt kérdés

Tegnap elutaztam a páromhoz Szigetvárra. Úgy volt, hogy este hazajövök, de ott marasztalt, és persze a fogamzásgátló tablettám nem volt nálam. Így kimaradt egy napi. Az éjjel többször, ill. egyszer ma délután is együtt voltunk, és el is ment bennem... (Menstruáció utáni 5., 6. napról van szó...) Mennyi esélye van, hogy terhes lettem?

/Csak értelmes emberek válaszát várom!/

Előre is köszi a válaszokat!


2009. ápr. 11. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Kicsi, de megvan rá az esély.

nem véletlenül tüntetik fel a doboz tájékoztatóján, hogy egy szem sem maradhat ki a maximális védelem érdekében.

2009. ápr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Van rá esély bőven,remélem neked több mákod van mint nekem ,9hónapos a kislányom,egyszer szakadt ki a gumi és most másodszor is terhes lettem ilyen hamar.Nem kivánt terhesség ,nem tartom meg sajnálom de igy jártam.Remélem te nem vagy terhes.
2009. ápr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb fogamzásgátlóra igaz, hogy az első hétben ha kimarad egy tabletta, akkor a teherbe esés veszélye relatíve nagy... Szerintem mindenképpen nőgyógyászhoz kéne menned, vagy 72 órásat bevenni...
2009. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Szia, szerintem is inkább vegyél be egy esemény utánit. Nálam egyszer volt ilyen, szerencsére megúsztam. Azóta bárhova megyek (egyetemre is akár), mindig nálam van a fogamzásgátlóm. Soha többet még egy olyan idegeskedést nem akarok...
2009. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Amennyiben 12 órán belül nem lett pótolva, kezdhetsz aggódni...12 órán túl már kieg. védekezést kell alkalmazni, ami, ha elmarad máris van esély 1 babára...De ha felelősségteljesen védekeznél, tudnád is, mert elolvastad volna a betegtájékoztatót, amiben világosan le van írva, hogy kell eljárni. Most már viseld a hülyeséged következményit...
2009. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nem valószínű, hogy teherbe estél, már az időzítés miatt is.
2009. ápr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitatkozni akarok, csak érdeklődni, hátha van, aki tudja.


A tabletta megakadályozza a peteérést azzal, hogy állandóan tartja az ösztrogén- és progeszteronszintet a szervezetben. Ezeknek a meghatározott csökkenése és emelkedése határozná meg az ember lányának a ciklusát: peteérés, ovuláció, stb.


Namármost egy nap valaki nem veszi be a gyógyszert. Azon az egy napon nem kapja meg a megfelelő hormonadagot. De hogy a csodába érik meg egy petesejt ennyi idő alatt és válik termékenyítőképessé, hogyan változik meg ennyi idő alatt a méh nyálkahártyája, hogy beágyazódásra kész legyen?


Nem azt vitatom, hogy egy szem kihagyásával teherbe lehet-e esni. Csak arra lennék kíváncsi, hogy aznap, amikor kihagyta azt a szemet, vagy akár másnap, mégis hogyan?


Ha hülyeséget írtam, nyugodtan javítsatok ki.

2009. ápr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom, hogy lehetséges, de tucatjával olvasni, hogy pont így estek teherbe...
2009. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
72 órásat semmi esetre se vegyél be, hisz már eleve szede a fogamzásgátlót, na most ha erre beveszel egy lóadagnyi 72 órás tabit, magadhoz sem térsz a sok hormontól! Néz meg a tájékoztatót, mert le van benne írva, hogy mit kell tenni, ha az első héten hagysz ki egy tablettát! Szerintem is kicsi a teherbeesés veszélye, hisz 1 nap alatt nem érik meg a pete és nem válik termőképessé, meg nem is jut el oda, ahol az ondósejt megtermékenyítené!
2009. ápr. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ha már egy jó ideje szeded az védelmet nyújt!egy tablettától nem lesz semmi baj!de figyelj jobban oda!*
2009. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!