Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit csináljak most ha kimaradt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak most ha kimaradt pár fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Múlthét csütörtökön kezdtem el szedni a fogamzásgátlót, és csütörtök,péntek,szombat bevettem, de a többi vhogy kimaradt mert elfelejtettem. Kimaradt a vasárnap,hétfő,kedd,szerda. Ma csütörtök van, és ma reggel meg már menstruálok. Ez hogy lehet? Mit csináljak?
2011. ápr. 21. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is nem menstruálsz, hanem megvonásos vérzésed van, pont amiatt, hogy kihagytad a gyógyszert, így leesett a hormonszint, ami eddig megakadályozta a vérzést. Én a helyedben abbahagynám a szedést, megvárnám a következő hónapban a rendes menstruációt, és akkor kezdeném el szedni- mint ahogy az elején is kellett. Viszont addig mindenképp kell valamilyen másfajta védekezési módszer. Egyébként a legjobb lenne, ha a nőgyógyászodat kérdeznéd meg a dologról, ő tud biztosat mondani.

20/L

2011. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha már az első hétből elfelejtettél 4 napot, akkor nem biztos, hogy ez a neked való módszer. Használjatok gumit, azt nehezebb elfelejteni.


De logikus is, ha belegondolsz, ha egy-két havonta elfelejtesz bevenni egy-két tabit, akkor semmi értelme az egésznek.

2011. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ez a megvonásos vérzés meddig fog tartani? (Amúgy még csak most kezdtem el szedni, így még nem nagyon értem.)
2011. ápr. 21. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:

A tabletta úgy működik, hogy megemeli a progeszteron szintet, ami a méhnyálkahártya fenntartásáért felelős. Ha abbahagyod (a 7 napos szünetben), akkor leesik a hormonszint, emiatt leválik a nyálkahártya, vérzésed lesz. Ez nem igazi menzesz, hanem úgynevezett megvonsásos vérzés.

Mivel kihagytál egy csomó tabit, leesett a progeszteron szinted...

Ezzel egyébként most valószínűleg "nagyon szépen" összekavartad a hormonjaidat...


Ne szedd tovább a tablettát. Várd meg, míg rendeződik a normális ciklusod, és akkor ismét elkezdheted. De ha ennyire rövid az eszed, akkor vagy ne ezt a fajta fogamzásgátlást válaszd, vagy állítsd be a telefonod....

A tabletta nem cukorka, hogy amikor eszedbe jut, akkor beszeded. Felelősséggel jár.

Természetesen most a tabletta nem véd (és ha esetleg csináltátok már védekezés nélkül, akkor egy teszt sem fog megártani kb két hét múlva). Amíg el nem kezded, plusz az első 15 napon használjatok óvszert.

2011. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Menj el a nőgyógyászhoz és beszéld meg vele!

Egy tanács: ha nem tudod felelősséggel szedni, akkor még várj a fogamzásgátló szedéssel. Ez nem piszkálódás, én is csak most 22 évesen kezdtem el szedni, mert elég szétszórt vagyok és most éreztem, hogy felelősséggel tudom szedni(plussz a megfelelő partnert is most találtam meg). Eddig egy szemet felejtettem el a 4 hónap alatt. Be van állítva ismétlődő emlékeztetőre a telefonom és jelez.

Próbálj Te is emlékeztetőt beállítani.

Üdv

2011. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amíg fogamzásgátlót szedsz, sosem lesz menstruációd, mindig csak megvonásos vérzés. Az előző nagyon szépen leírta a hatást, és abban is igaza van, hogy nem biztos, hogy ez a megfelelő védekezési módszer neked, ha már így az elején ennyiszer elfelejted beszedni. Ez nem játék, komolyan összezavarhatja a ciklusodat így.
2011. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű megoldás: telefonon emlékeztető, így sose felejted el bevenni. Én is szétszórt vagyok, néha csak nézem a telefont, hogy miért szól.
2011. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!