Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1 tabletta kimaradt (lidynette...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 tabletta kimaradt (lidynette) most vegyem be kb 20 óra elteltével?

Figyelt kérdés
vasárnap reggel hatkor kellett volna; felkeltem, és hétfőn reggel (munkában) láttam, hogy a vasárnapi mégis kimaradt-nem volt nálam a tájékoztató, és nem vettem be 2 dbot-. vegyem be most, és nem lesz baj? (a 7 nap kiegészítővédekezés természetesen be lesz tartva!)
2011. jún. 27. 21:12
 1/10 anonim válasza:
Ezzel az a baj, hogy általában akkor annak a hónapnak annyi szóval már nem fog hatni mivel ha elkezded akkor is a menstruáció első napjával kell kezdeni és akkor is fogamzásgátlótól függően különböző idő múlva hat ráadásul gondolom tudod hogy kényes dolog a fogamzásgátló mivel még az antibiotikum is hatástalaníthatja a fogamzásgátlót. Így én a helyedben nem próbálkoznék a nemi aktussal addig míg újra meg nem jön és nem kezded elölről.
2011. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most olvasd el akkor a betegtájékoztatót. Neten is fent van netes gyógyszertárak honlapján. Attól függ, hogy mit kell tenned, hogy hanyadik szedési hetednél tartasz ebben a hónapban.
2011. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azt mondja minél hamarabb szedjem be, nem baj ha kettőt veszek be. bevettem, és remélhetőleg nem lesz baj. ebben a hónapban gumival védekezünk, ez 100%. köszönöm a hozzászólásokat :) hiába a betegtájékoztató azért az ember mégis fél, és meri megkérdezni mi a teendő.
2011. jún. 27. 21:32
 4/10 A kérdező kommentje:

ez van neten: 12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Ilyen esetben ne pótolja az elfelejtett drazsé(k) bevételét, hanem folytassa a drazsé szedését a megszokott módon. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges. Ha a jelenlegi csomagban kevesebb, mint 7 drazsé van, akkor a következő csomagban lévő drazsék szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kezdje meg.



betegtájékoztatóban: 12 órán túl a készítmény hatása csökkenhet. Az utolsó, be nem vett tablettát, amilyen hamar csak lehet be kell venni, akkor is ha ez egy nap alatt két tabletta bevételét jelenti. A további tablettákat a szokásos módon kell bevenni. Az elkövetkező 7 napban kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges.

2011. jún. 27. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Aha, emiatt mondtam a betegtájékoztatót, hogy akkor ha már kevesebb mint 7 tabletta van hátra, akkor kicsit más a helyzet mint amúgy. Mert ez minden tablettánál máshogy van, az enyémnél pl mindegyik szedési héten mást kell tenni ilyen esetben.
2011. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a betegtájékoztató nem írja hogy hányadik hétnél mi a teendő, egyszerűen be kell venni minél hamarabb. még csak az 5. szemnél járok. mindegyik betegtájékoztatóm más. én pl nem értem most akkor a neten miért írnak mást? annyira összezavarják az embert. az orvosom is azt mondaná ami a betegtájékoztatón van. azt mondta, minden benne van amire szükségem lehet. de akkor ki és miért írt mást a neten? lehet hogy más emiatt esik teherbe.
2011. jún. 27. 21:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja :S visszaolvastam és most láttam hogy mást ír :S remek... én anno a sajátomnak a betegtájékoztatóját szó szerint megtaláltam a neten... szerintem olvasd el, hogy túladagolható e a gyógyszer (a betegtájékoztatóban), és ha nem, akkor vedd be mindkettőt, és igazodj a betegtájékoztatóhoz, azt adták a te gyógyszeredhez. Én így csinálnám.
2011. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én tablettámnál hetekre van osztva. Nem mindegy mikor felejtem el bevenni. Első hétre azt írja vegyem be akkor is ha egyszerre két tablettát kell bevenni, a hatékonyság nem csökken. Második héten ugyanez, de a hatékonyság csökken, kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Ha harmadik héten marad ki, akkor szünet nélkül folytatni kell a szedést... Amúgy nem igen szoktam ezt betartani. A dokimmal megbeszéltük, azt mondta, hogy nem okoz problémát az sem ha beveszem egyszerre a kettőt... védekezésre kell figyelni, ennyi. Pl ha harmadik héten marad ki, akkor is szoktam 7 napos szünetet tartani, max kiegészítő védekezés van egy darabig.

Ha több szemet felejtek el bevenni, vagy mondjuk elutazok 3 napra és itthon felejtem, akkor azt már nem szoktam tömegesen benyelni!

Szerintem higgy annak, ami a tájékoztatódban van. Ha az azt írja vedd be, akkor vedd be, viszont mindenképpen alkalmazzatok kiegészítő védekezést.

2011. jún. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nekem nincs ilyen táblázatom. és neten se találtam. lehet, hogy ez kicsit erősebb, és még így is véd elegendően mint más fajta. mondjuk nekem a 20-as van, de láttam 30-as kiszerelésben. kíváncsi vagyok miért van 2 féle... és miért nem kaptam az erősebbet?
2011. jún. 27. 22:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak a kiszerelés a különbség, akkor lehet, hogy a 30asban placebo tabletták is vannak, amit a szünetben kell szedni, hogy el ne felejsd, de nincs benne hatóanyag.
2011. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!