Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most mi következik? Tapasztala...

Most mi következik? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Orvosom elküldött vérvételre, ahol hormonjaimat nézték. 4-ből 3 jó eredmény de sajnos 1 rossz lett. Az LH hormonom nagyon alacsony szinten van. :( 3 éve szeretnénk babát és ez most elkeserített de nagyon. Ezt tudják kezelni? Gyógyszeresen?
2011. aug. 8. 14:24
 1/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Hányadik napon nézték? Nagyon nem mindegy! Az LH folyton változik a ciklusban. Leírod, hogy melyik hormonod mennyi lett, és hányadik napon?

2011. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia, közben eszembe jutott, hogy nem is 4 hanem 5 hormont néztek. FSH, TSH, Prolaktin, Tesztoszteron, és LH!!! LH-n kívül mind a minimum és maximum közé esik, csak LH lett rossz. Sajnos csak erre a rosszra emlékszem pontosan (nincsenek nálam a papírjaim, mert dolgozom). Tehát az LH-nál azt írták, hogy min. 11,5 és max 95,5 lehet. Erre nekem 1,5. A béka feneke alatt. Július 29-én voltam vérvételen és július 31én meg is jött a menstruációm. A mikroszkópom szerint nekem mindig a ciklus 20.napja után volt páfrányos. Nem tudom ez számít e.
2011. aug. 12. 10:46
 3/7 A kérdező kommentje:
A menstruációim rendesen megjönnek 28 és 31 nap között. Tehát most 29 napra jött meg vagyis a 27. nap nézték a hormont.
2011. aug. 12. 10:48
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Semmi gond az LH-val. :-)

Ha lerajzolnák egy ciklusban az LH változását, az olyan lenne, mint egy harang. Ovu idején jó magas, előtte és utána pedig szinte alig valami. :-) Ez a hormon azért van, hogy kiváltsa az ovulációt. Ezt havonta egyszer kell.


Normálértékek:

a ciklus elsô felében 1.9-5.8 (egyes forrasok szerint 7) UI/l (vagy mUI/ml)

az ovuláció idején 11.3-59 (egyes forrasok szerint >20) UI/l

a ciklus második felében 0.8-12.6 UI/l

menopauzában 9-75 UI/l

Neked ez már nagyon a ciklus végén volt, inkább lassan a következő ciklus eleje, így nem sok értelme van a leletednek. :-(

Értelmes hormoneredményeket ciklus 3-5-ik napja, és kb 21.-ik napon lehet kapni.

Ne keseredj el, nincs miért, viszont lehet, hogy érdemes lenne egy új hormonlabort kérni, hogy valóban mutasson is használható értékeket.

Nyugodj meg, szerintem nincs semmi bajod. :-)

2011. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a pontos adatokat. Akkor viszont ha nem is rossz az eredményem akkor már csak az a kérdés megint hogy miért nem jön a baba? Mi lehet a baj? Akkor gondolom vizsgálgatni fognak tovább. Férjem és én már 3 éve babát tervezünk de nem akar jönni. :(
2011. aug. 13. 11:29
 6/7 Manka68 ***** válasza:

Sok oka lehet annak, hogy nem sikerül, ez csak az első vizsgálat a sok közül. a párodat is meg kéne nézni, aztán jön az átjárhatósági vizsgálat. Ezek az alapvizsgálatok, és ha ezek mind rendben vannak, még akkor is lehet más gond. Érdemes mindet végigcsinálni mielőtt kezelni kezdenek bármivel, nehogy fölösleges legyen. Én anno minden vizsgálat után annak örültem volna, ha végre kiderül mi a baj, mert akkor legalább tudjuk, hogy mit kell rendbehozni. De sajnos a mi papírunkra az ismeretlen eredetű meddőség szót firkantották rá. :-( Aztán egy év múlva nagy nehezen kiderítettem mi okozza nálunk a bajokat.

A legalattomosabb betegség, az IR. Idő kell hozzá, hogy normalizálódjon a helyzet, és nekünk abból van a legkevesebb. :-(

2011. aug. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon sajnálom, de ahogy olvasom a soraidat úgy tűnik kitartó vagy és nem adod fel. Ez jó. Én is szeretném ha kiderülne mi a baj és hozzuk rendbe. Én közben voltam munkanélküli is, és voltak egyéb gondok mindig. Most végre megint dolgozom már másfél éve de a baba csak nem jön. Nehéz volt az elmúlt 3 év de én sem adom fel. Szerdán megyek dokihoz remélem okosat mond. Szívből kívánom, hogy nektek is minél előbb jöjjön a baba, és ha van kedved írhatsz. :) Szívesen megosztom én is a szerdai doki eredményt. :)
2011. aug. 15. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!