Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha megállapitoták, hogy 3...

Ha megállapitoták, hogy 3 hetes terhes vagyok utána mi következik? A többi lent!

Figyelt kérdés
Tehát h attol a naptol számitva,hogy megállapitották utána hány napra vagy hétre rá küldenek vizsgálatokra? és miylen vizsgálaok lesznek?
2011. okt. 22. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Megállapították, hogy 3 hetes terhes vagy???????? Hát nem tudom, van akinek a 6-7 hetest sem tudják biztosan.

A 12 héten van az első vizsgálat, mondjuk előtte már hasznos elintézni a kiskönyvet a 10. hét körül.

2011. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 3 hetest hogy állapították meg?
2011. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Orvosi értelemben 3 hetes terhes a havivérzés elmaradása előtt egy héttel vagy. Ilyen korai terhességet nem csak nem szoktak de nem is lehet még orvosilag megállapítani. Orvosi szempontból akkor tekinthető egy terhesség igazoltnak ha már szívhang is van. Ez kb. 6 hetesen (havivérzés elmaradása után két héttel)van, ilyenkor ad csak a nőgyógyász igazolást a terhességről amivel majd lehet a védőnőhöz menni a kiskönyvért.
2011. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is találkoztam már olyan dokival, aki így mondta a terhesség korát, tehát nem az utolsó vérzéstől számolta, hanem az embrió tényleges korát.

Nyilván 5 hetes terhességre gondolt.

2011. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még nem állapitotta meg.Csak én gondolom vagy is számitásba veszem ma lennék 1 hetes.És ha 2 hét mulva elmegyek megvizsgálatatnimagam akkor lennék 3 hetes eböl gondoltam.Tehát akkor hiába megyek el a 3-dik hétben nemtudja megállapitani az orvos?És a terhességi teszt ?3 dik héten érdemes csinálni? Köszönöm a válaszokat:)
2011. okt. 22. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:
A legutolsó menstruáció első napját követően 7 hétre menj el a dokihoz, ha nem jelentkezik közben a mensid és pozitív a teszted. Tehát, ha pl 3-án kezdődött a mensid, akkor nov. 21-e körül kell a dokihoz menni.
2011. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A teszt kb 10 nap után képes legkorábban kimutatni a babát. A terhességet az orvosok az utolsó menstruációtól számolják, tehát amikor te 3 hetes terhesnek gondolod magad, akkor igazából már 5 hetes vagy (28 napos ciklus esetén).

Orvoshoz menni az utolsó menstruációtól számított 6-7 héten érdemes menni, addigra általában már látnak szívműködést az ultrahangon.

2011. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vérvételből szerintem kimutatná a 3 heteset is!
2011. okt. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, a 3 hetes kb még be sem ágyazódott úgyhogy nem valószínű.

De nem is szoktak ilyenkor vérvételt csinálni, ha csak valami nem indokolja feltétlenül.

2011. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!