Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Barátnőm teherbe esett, én...

Barátnőm teherbe esett, én szeretném megtartani a babát, ő nem. Tudok tenni valamit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 18:24
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéljetek át minden lehetőséget, de az utolsó maradjon az abortusz. Rengeteg nő van olyan helyzetben, hogy korábban abortuszt csináltatott, s most az Istenért sem esik teherbe, pedig már mindent megtesz és mindene megvan. Megaztán nagyon fogy a jó fajta magyar ember, úgyhogy én semmiképpen nem vetetném el.

Volt egy főiskolás csoportársam, aki mikor elsőben találkoztunk állapotos volt és házas. A férje 2 évvel idősebb volt és fölötte járt a főiskolán. Szóval a 4 év alatt 3 gyereket sikerült összerakniuk, persze tervezték és legalább 6-ot szeretnének. A lány szinte csak vizsgázni járt be, de nappalin csinálta, csak magántanuló volt. Nagyon szépen éltek és boldogok voltak. A fiú szülei támogatták őket, mert az apa református pap volt. Az összes létező pályázatra adtak be, s a csaj az ösztöndíjak mellé havi 40 ezret kapott csak az intézménytől és az önkormányzattól, ehhez jött még a fiú jó ösztöndíja, plussz a családi pótlék, Gyes, Gyed, stb. nagycsaládos kedvezmény, s most már gondolom a családi adókedvezmény. Pályázott az Esélyt a tanulásra, a Bursa Hungarikára és még .... nem tudom már a többit.A tanárok sokkal engedékenyebbek voltak a lánnyal, mindig elsőre beengedték és vizsgákat is csúsztathatott rosszullétre hivatkozva, amiről hozott orvosi igazolást. Általában 4-es 5-öst kapott, pedig sokszor mondta, hogy semmit nem tanult.

Mindez nem volt olyan régen, 5 éve végeztünk Kecskeméten. Ja, kreditrendszer és a lány is velünk végezte a 4 éves képzést.

Szóval, ha alaposan utánanézel a lehetőségeiteknek és a barátnőd előtt feltárod ezeket, és az anyagi biztonságot és a szolgálataidat maximálisan és ez lehet, hogy nemcsak gyerekpásztorság lesz, hanem esetleg beülsz helyette egy-egy órára, vagy szakdogát, beadandó dogát írsz helyette, stb, akkor lehet, hogy meg tudod győzni. Annak is utána kell nézned, hogy hogy a praktikusabb, ha elveszed feleségül, vagy ha egyedülálló anya marad a nyílvántartás szerint, de ha mindketten tanultok és házasok vagytok azt is nézd meg.

Nagyon drukkolok nektek, hogy sikerüljön és hogy boldogok legyetek.

A magam példáját azért még leírom zárásként. Én is úgy voltam, hogy míg nincs meg a diploma, nincs házunk addig nem lehet baba. Sajnos, kicsit elment az idő és talán őszre lehet, hogy készlesz a ház. Azóta már 2 diplomám van, s 4 munkahelyem volt, költöztem egyik városból a másikba, ahol volt a munka, vagy átjártam. A főiskolán ismerkedtem meg a férjemmel, s már az első év első hónapján megbeszéltük, hogy csak komoly kapcsolatot akarunk. Most volt a 4 éves házassági évfordulónk, kb. 3 éve szeretnénk babát, de talán télre lehet belőle vmi, persze lombikkal.

2011. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!