Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyógyítható végleg a pcos?

Gyógyítható végleg a pcos?

Figyelt kérdés
félek tőle hogy nekem is az van!mielőtt terhes lettem 1 évig nem jött meg,gyógyszerekkel helyre hozták aztán megfogant a lányom!szülés után spirált rakattam fel és 2 évig egyfolytában menstruáltam!4 hónapja levetettem a spirált,azóta 1x jött meg!a hajam úgy hullik a fejem tetejéről hogy túlzás nélkül már majdnem kopasz vagyok!olyan helyeken szőrösödök ahol eddig nemvolt(combom alja,hasam,karom)izzadok(eddig ez sem volt)és tiszta miteszeres lett az arcom is!jaj nagyon el vagyok keseredve!!és félek tőle hogy ez nem gyógyítható teljesen!segítsetek légyszi!!
2011. júl. 15. 22:32
 1/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A PCOS a cukoranyagcsere betegség mellékterméke. Sajnos tényleg nem gyógyítható teljesen, de szinte tünetmentessé tehető cukros diétával, rendszeres mozgással és cukorgyógyszerrel. (metformin).

Nekem is alig van már hajam, mert cirka 20 évig nem vették észre. Mensim a fogamzásgátlónak köszönhetően rendszeres volt, a hajhullásommal meg bőrgyógyászhoz mentem, aki beletépett a hajamba, és miután nem maradt a kezében egy csomó, közölte, hogy szerinte ez nem hullik. Csak éppen már kilátszik a fejbőröm a fejem tetején. :-(

Aztán babát szerettünk volna, és rohangáltam dokitól dokiig, hogy miért nem jön. Véletlenül elkeveredtem egy endokrinológushoz, aki elküldött terheléses cukor és inzulin vérvételre. Na akkor derült ki, hogy mi a gond. Ráadásul nekem még a pajzsmirigyem is alulműködött, attól is hullik a haj. Amint elkezdtem szedni a gyógyszereket, és tartottam a diétát, abbamaradt a hajhullásom, sőt még valamennyi hajam vissza is jött.

De sajnos ez a dolog egy életre szól, uh fájó szívvel búcsút mondtam a kedvenc kajáimnak.

Viszont most sokkal jobban érzem magam a bőrömben. :-)

Szóval ne kenődj el, van megoldás. Nem könnyű, de ha ennyire durvák a tüneteid, ne halogatsd a dokilátogatást, segíteni fog!

2011. júl. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem gyógyítható, de kordában tartható.

[link]

2011. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
sziasztok!ma voltam a nődokinál,és csinált egy rákszűrést+adott 1 időpontot 1 hónap múlva uh-ra!azt mondta addig nem küld el vérvételre!hát most nettől nem nyugodtam meg:(
2011. júl. 18. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok, ajánlom figyelmedbe a MensMentist, ha anyagilag megengedheted! Én is ott vizsgáltattam ki magam és a kezelésemet is ott határozták meg.

(És már van egy 8 hónapos kisfiam aki spontán fogant, pedig esélyem nem lett volna rá egyébként, mert nem is volt mensesem! Dr. Tűű-höz járok amúgy.)

[link]

2011. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!és kb mennyibe kerül?egyébként nekem is van 1 két éves angyalkám!de örülnék ha lenne egy tesója is!
2011. júl. 18. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!