Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akinek epilepsziás rohama van...

Akinek epilepsziás rohama van az gyógyítható? Elmúlhat valamikor neki végleg?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
nem
2010. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én epilepsziás vagyok (voltam). Több dologtól függ. A betegség súlyosságától, "kezeléstől". Nekem egy enyhe epilepsziám volt (ez azt takarja, hogy kizárólag álmomban jelentkeztek a rohamok), gyógyszer szedtem majd 2 évig, ezután csökkenteni kezdték az adagot, majd leálltak vele. Egy év gyógyszer nélküli tünetmentességgel gyógyultnak nyilvánítottak, de ettől évente kb. kétszer be kell mennek EEG ellenőrzésre.

Ha valamire kiváncsi vagy, írj még:)

2010. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
50%
Véleményem szerint az epilepszia gyógyítható. Alapvetően viszont nem csak a gyógyszerekben látom a megoldását...A hagyományos és hólisztikus gyógyászatban vannak rá hathatós megoldások. A lényeg ,hogy az epilepszia lelki és vagy pszihés problémákból fakad így szerintem a gyógyulást is ezen oldalról kellene elindítani.Pl. az antropozófus orvoslás vagy a tán még a homeopátia foglalkozik ilyesmivel.
2010. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik valamelyik sajnos megmarad örökre :(
2010. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyerekkori epilepsziát döntő többségében kinövik a gyerekek.

A felnőttkorit pedig gyógyszeres kezeléssel lehet szabályozni. Ha nem nagyon súlyos, akkor pár évnyi gyógyszer szedésétől enyhül vagy elmúlik teljesen. Ha súlyos, akkor csak csökkenteni lehet.

Műtéti eljárás is van, de mivel nem vagyok szakmabeli, és nem szeretnék hülyeségeket mondani, ezért nézz utána ennek az eljárásnak a neten!

2010. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Többfajta epilepszia létezik.Van köztük olyan ami elmúlhat/ gyógyítható,de van olyan, ami ha tünetmentes is az ember(azt is gyógyszerektől)akkor élete végéig kell szednie azokat
2010. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem minden epilepszia lelki eredetű, ezzel nagyon vitatkoznék. Saját példából kiindulva nálam szervi eredetű volt, és műtéttel helyrehozható. Persze esettől függ.
2010. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!