Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kezeltétek ezt a helyzetet?

Hogy kezeltétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk fél éve, de nem jön össze. Ahol dolgozom van egy munkatársam akit úgy képzeljetek el, hogy mindenkinek ártani akar, mindenki alá tesz, mindenkit szid, meg ilyen hasonló finomságok. Az egész osztálynak kivan mindene már vele, és gyomorgörccsel meg már hányingerrel megyünk melózni. És az lenne a kérdésem aki ilyesmi szituban volt, hogy hogy kezelte? Mert ugye a stressznek idegnek köze lehet hogy nem jön a baba. Tudom nem hosszú idő a fél év, de már erre is gondoltam nem-e ez a probléma.Hogy próbáltatok túllépni rajta, nem foglalkozni vele?
2011. júl. 8. 10:52
 1/7 Szvetee válasza:
100%
Szerintem ha a főnököddel nem tudod megbeszélni, hogy rendezze ezt a helyzetet, akkor csak annyit tehetsz, hogy tudatosan nem veszel tudomást a bosszantó kollégádról, ami nem megy egyik napról a másikra, de fokozatosan annál inkább. Jah és ne beszélj róla a kollégáiddal, mert csak újra felidegesíted magad, foglald el magad a munkával.
2011. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy ilyen rosszindulatú kavarógép, még terhes sem voltam, de már mindenki azt kérdezte igaz-e, és gratulálhat, gondolhatod milyen kellemes volt, mikor behívott a főnököm,és megkérdezte, hogy meddig akarok maradni, mert hallotta, hogy babát várok. Elmondtam neki mindent, és biztosítottam, hogy ő lesz az első aki megtudja, ha terhes vagyok. Aztán mentem a kis kolléganőhöz, és megmondtam neki a mihez tartást. Utána engem elkerült a kis dolgaival.
2011. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol van sajna legalább 1 ilyen munkatárs. Vagy beveszed a leszarom tablettát, és elengeded a füled mellett a hülyeségeit, vagy ha már nagyon nem bír magával, finoman le kell építeni. Én az ilyet kedvesen lesz szoktam alázni! :) Utána nem mer kekeckedni!

Szerintem lehet köze a stressznek is ahhoz, hogy nem lett még baba, de annak is, hogy nagyon rágörcsöltél.

Kicsit hagyd a dolgokat, had oldódjanak maguktól..hátha! :)

Sok sikert!

2011. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, lehet ez az oka annak, hogy nem esel teherbe.


Mint mindenkinek, nekem is van/volt ilyen kollégám, én nem tudtam nem foglalkozni vele, mert minden alkalommal felment tőle a vérnyomásom, olyan dolgai voltak.


Én a legközelebb álló kolléga-barátokkal jól kibeszéltem cigiszünetben, igaz, hogy megint jó pipák lettünk, de a végére mindig kiröhögtük, kiadtuk magunkból a feszültséget. Ő kavart, mi kigúnyoltuk a háta mögött, nevetve ismételgettük mondatait adott szituációkban. Csapatnak, és erősnek éreztük magunkat, ő meg egyedül maradt a rosszindulatával.


Szerintem olyan nincs, hogy nem foglalkozol vele, legalábbis nekem nem ment. 4 éve itthon vagyok a gyerekekkel, de ha meghallom a benti dolgait, még mindig fel tud húzni.

2011. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én ugyanígy voltam! főleg miután szóltam h terhes vagyok, és nem elszek, 3 évig... hát vmi szörnyű volt melózni, minden regel iszonyatosan féltem ,h nah vajon ma mért lesz lecseszés, és beszólás, meg ilyenek :S hát nem is megyek vissza az tuti! már hívott a főnök, h nincs ember (csak 2-3 hétig bírja mki), én megmondtam h nem megyek. ha van lehetőséged próbálj meg melót cserélni, v váltani v nemtom, de ezt így nem szabadna. ha nincs lehetőség, akkor pedig nyugi, és ne vegyél fel smemit amit beszólnak, v ingerelnek. tudom könnyű mondani.... de nincs más megoldás, ha összejön a baba, akkor már nem kell sokat bírnod! és jöhet a pihi, és a terhesség élvezése! :)
2011. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tiszta szívemből szeretném, hogy összejöjjön a pici. Szeretnék megszabadulni onnan. Nagyon szerettem itt dolgozni, de most amennyire szerettem annyira utálok, hányingerrel, gyomorgörccsel megyek be. Nem tudok nem foglalkozni vele.Nézegetem az állásokat folyamatosan. Hát irodában dolgozom amúgy, és itt össze kéne tartani segíteni a másikat, ráadásul pénzügy osztály. Vagyunk 13-man nőcik, de azzal az eggyel van csak probléma, és hiába ülnénk le az irodavezetővel erről beszélni, nem lehet mert ez a nőszemély már lassan 20 éve ott van. És ugye gondolom értitek hogy semmire nem mennénk ha szólnánk. De viszont a mi főnökünk a polgármester, és lehet hozzá kéne lemenni :) De az meg szemétség lenne. Na valahogy próbálok valamit tenni.
2011. júl. 8. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg dolgoztam a terhességem előtt, volt egy igazi szarkavaró kollégám, akinek már a gondolatára is görcsbe rándult a gyomrom. Engem az éltetett, hogy jaj de jó terhes leszek, és nem fogom látni a képét évekig. Lelkileg teljesen ráálltam, hogy muszáj kiszabadulnom erről a munkahelyről, mert megbolondulok. Egyébként is gyereket akartunk, én meg ebben a helyzetben teljesen beleéltem magam a terhességbe. Szerencsére sikerült fél év után. Két év babázás után visszamentem dolgozni. És milyenek a sors útjai? A Jóisten gondoskodott róla, hogy ne rontsa többet nálunk a levegőt, egy másik munkahelyre távozott. Boldogabb vagyok, mint bármikor életemben, minden tökéletes, már csak egy kistesó hiányzik.

Tökéletesen átérzem a helyzeted! Hidd el, semmi nem marad következmények nélkül. A munkatársad meg fogja kapni a jól megérdemelt büntetését az élettől valamilyen formában. Mindennek van határa, előbb-utóbb őellene fognak fordulni az emberek, és ő fog gyomorideggel, csendesen besunnyogni dolgozni.

2011. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!